ами...кърмено бебе и противогрипна ваксина

  • 443
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 547
 newsm78 знам, че темата е за Здравословни проблеми и пр., но защото тук ми е по-уютно, а и сте големи компетенции  Hug кажете без да ме изяждате какво мислите. Педиатърът, когото посещаваме, ме съветва да сложим ваксина на Никола. Принципно до момента ми е давал добри съвети - кърмене изключително, късно захранване и пр. Сега ме вика да постави ваксина. А аз съм в страхотно триумение.  Crazy

Моля, помагайте.  Praynig

Четох, че ваксините били произведени предната година, не покривали всички грипни вируси..бля бля. Добре, това ми е несериозно.  Tired

Не искам Никола да боледува. Кърмата достатъчно ли го пази?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 918
Аз много се съмнявам в действието на тези ваксини и не бих си сложила на себе си, още по-малко пък на детето. А откакто посещавам хомеопат съм още по-разубедена.

# 2
  • Мнения: 3 161
Кърмата не е 100% гаранция знаеш... но то и ваксината не е. Не знам какво да те посъветвам - аз не слагам. Питах нашия доко за имуностимулатори миналата есен (той не е поддръжник на изключителното, но не ми е пречил). Той каза - ами вие не боледувате, няма нужда. И верно, само хрема сме имали (е малко дълго се  влачи, но пък грип - не, макар че таткото боледува).

# 3
  • Мнения: 1 586
Питах нашия доко за имуностимулатори миналата есен ...

К'ъв имуностимулатор, бе, емем, нали се кърмите? Simple Smile Няма по-добър имуностимулатор от кърмата.

Смърфиета, аз бих те посъветвала да не слагаш тая ваксина. Специално за противогрипните ваксини е доста ясно безсмислието им, а и вредата от честото излишно ваксинране не е за пренебрегване (това важи по принцип, нищо че във вашия случай ще му е първа).

Лично аз мисля, че кърменето е в пъти по-сигурен метод на защита от грипните вируси отколкото ваксината. Ваксината не покрива цялото огромно разнообразие от постоянно изменящи се щамове, но кърменето - да. Защото бебето моментално "заразява" и майката при сукане и на следващото сукане вече получава произведени от нея антитела специално за този вирус (а ако вече има такива в организма й, ги получава дори веднага).

Иначе скоро в здравния форум имаше същото запитване. Д-р Бърди отговори, че след 6-ти месец може да се слага такава ваксина на бебе, макар че той съветва да се слагат след годинката...

# 4
  • Мнения: 1 547
Ех...Кърмим се, да. Но ми става лошо от всички кихащи и кашлящи от октомври до март. Обикновено през този сезон имам чувството, че всички са болни. Аз си слагах ваксина 3 поредни години, но в работата беше "задължително" с цел да се избегнат максимално болничните през зимния сезон  Close
От друга страна може би най-силният аргумент на лекаря е, че ваксината предпазва най-вече от усложнения и в комбинация с кърменето би била идеалната защита от грипни заболявания...

Не знам. Обърках се вече.  Whistling

# 5
  • Мнения: 3 161
Питах нашия доко за имуностимулатори миналата есен ...

К'ъв имуностимулатор, бе, емем, нали се кърмите? Simple Smile Няма по-добър имуностимулатор от кърмата.

ами всичките ми приятелки даваха разни ехинацеи и пр. и пак си бяха болни децата... та аз се притесних и питах. Но явно наистина добре сме се справили, защото не се разболяхме сериозно през зимата, както казах.

Добре де, аз хубаво изработвам антитела, ама и моят организъм не винаги може да се справи с всяка болест... Така че не бих заложила 100% на кърмата, както казах, но съм съгласна с теб, че е чудесен имуностимулант и помага на детенцето да се справи с вирусите. И макар че не искам да давам категоричен съвет, както казах, аз не слагам ваксина...

# 6
  • Мнения: 6 243
Значи преди бая време, когато синът ми беше на 6 м., (още го кърмех) много разпитвах педита точно по тоя въпрос. Мнението им беше, да сложа ваксината, но не цяла опаковка, а 1/2. Всъщност дори я разделихме с една приятелка. Аз също се ваксинирах. Не установих да имаше някакъв ефект при мен, детето не боледува тая първа зима, но когато на следващата година пак повторих упражнението, си изкарахче чинно всички вируси. Оттогаване слагам противогрипни ваксини.

Ако лекуваш Никола с хомеопатия, не я слагай. Иначе - мисля, че няма никакво значение. Подкрепям момичетата по отношение на вече написаното.

# 7
  • Мнения: 1 547
Хапка, едната лекарка от консултацията е категорично против ваксините и за възрастни, а за бебета дума не дава да се издума.
Частният ни доктор пък е един ваксинопродавач  Mr. Green Той поставя ваксините на Никола; френски, мъртви, всички екстри. Дори не запомних коя противогрипна ваксина има предвид.

А за хомеопатията - Никола до момента на практика не е боледувал. Като изключим диагнозата "атопичен дерматит", която му поставиха на 2 месеца, той не е имал дори хрема  Praynig, а се роди на 20 Януари (точно тогава заваля сняг за 1ви път тази зима  Mr. Green). Аз ги отсвирих въпросните дерматолози, мажа го само със зехтин и освен, че е мазан няколко пъти с кортикостероид, той не е приемал лекарство през устата.
Мисля си още по въпросите за хомеопатията. Сори за офф-а.

Общи условия

Активация на акаунт