Препоръчайте ми моля хубава готварска книга...

  • 4 959
  • 19
  •   1
Отговори
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
... с бълг. рецепти. Наскоро прочетох zа една нова книга " Българска Национална Кухня: 100 най-добри оригинални рецепти " на Бон Апети, дали наистина е добра? Или можете да ми препоръчате други книги?
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 901
"Готварската книга" Автор: Невяна Кънчева или от пл Славейков някоя книга издание 1956.... 63...73 нещо старичко . Иначе за мен по-добро от форумите в Интернет няма вече Simple Smile Всичко си има обсъждане , снимки , грешки и т.н 

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И аз съм фен на форумите newsm10 А от книжките най-често ползвам една малка стара книжка "Какво да сготвя набързо". Съдържа най-популярните манджи и рецептите са сполучливи.

# 3
Розичка, чувам че много хвалят на Иван Звездев книгите, но май са "профелирани" за различните неща, различни книги. Тоест примерно една само за пилешко месо, една за салати.........от тоя сорт.....
Аз лично преди много използвах една книга, която мама ми подари (от нейното време), даже няма корици милата, но повечето тестени произведения ги правя от там. И още една преди да тръгна за тия земи, пък бившите колежки ми подариха една, която се казва "Кулинарни шедьоври и коктейли - книга за всеки дом", а пък тук ми подариха една огромна тухла "1000 Classic reipes from around the world" - жестока е, но в последно време май само от "Форума" си крада Wink Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 3 890
Ако искаш, веднага мога да ти пратя две електронни книги - XP kulinar  (добра е) и  Coocikngbook (не съм я ползвала).

Имам и "Българска национална кухня" от 1978 в Word-ски формат. Много е добра.

Дай ми мейл, ако ти вършат работа.

# 5
  • Мнения: 3 927
Не мога да ти дам конкретна препоръка за бълг. рецепти, защото нямам такава книга, моите са сборни. Но на пазара у нас има няколко издания с едно и също име "Българска национална кухня" с различни автори - сигурна съм, виждала съм по книжарниците. Сигурно някоя от тях ще ти свърши работа.

п.п. виж какво предлагат електронните книжарници.

май никой не забеляза какво точно питаш Wink

# 6
.....

май никой не забеляза какво точно питаш Wink
Особенно аз  Embarassed Whistling Embarassed Embarassed

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Но на пазара у нас има няколко издания с едно и също име "Българска национална кухня" с различни автори - сигурна съм, виждала съм по книжарниците. Сигурно някоя от тях ще ти свърши работа.

п.п. виж какво предлагат електронните книжарници.
Благодаря zа отговорите. Simple Smile
Да, наистина става въпрос zа традиционни рецепти на бълг. кухня и по точно zа някое ново иzдание. Раzглеждах и в интернет, има доста книги " Бълг. нац. кухня", и zатова попитах, дали някой може да препоръча конкретна.
Иначе и аz иzполzвам доста от идейте на форума. Wink

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 995
С две ръце ти препоръчвам : "Българска традиционна кухня" на Димитър Мантов каквото съм сготвила няма грешка!
Има вариянт с твърди и меки  корици. Моята е с твърди по-скъпичко е но такова нещо се купува веднъж!

# 9
  • Мнения: 2 242
То зависи какви са ти вкусовете – дали по-екстремна или по бърза кухня. Аз лично спрях отдавна да си купувам – свалям целите сайтове с готварски книги. Като пробвам 3-4 рецепти си разпечатвам (в службата Embarassed). Предполагам ги имаш адресите, но ако все пак ги искаш ми пиши на ЛС. Даже имам две програмки с рецепти (тип рецептурник),но не ги бива особенно. Стават да си записваш и твои

# 10
  • Мнения: 5 228
... с бълг. рецепти. Наскоро прочетох zа една нова книга " Българска Национална Кухня: 100 най-добри оригинални рецепти " на Бон Апети, дали наистина е добра? Или можете да ми препоръчате други книги?
Благодаря ви предварително Simple Smile
Страхотна книга, направо съм впечатлена от нея. Аз я имам и вече съм готвила доста неща от нея. Рецептите са много хубави - за неща като зелева салата например или чушки с чесън, които все правя на око и веднъж стават, веднъж не стават, са дадени идеални пропорции и всичко става супер. Освен това книгата е страхотно качество, снимки, печат, хартия, вчико. СТрува 30 лв., но си заслужава.

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Верно, че друго пита момичето doh
Извинявам се   bouquet А по въпроса за книгата на Звездев... newsm78 де да знам, 30 лв са. То че луксозно хубаво, ама готварските книги много много лукс не им трябва според мен. Пък незнам какво ново може да каже бат' Звездю, нещо ме дразни, че го изби на печалбарство  Money

# 12
  • Мнения: 1 391
"Готварската книга" Автор: Невяна Кънчева или от пл Славейков някоя книга издание 1956.... 63...73 нещо старичко . Иначе за мен по-добро от форумите в Интернет няма вече Simple Smile Всичко си има обсъждане , снимки , грешки и т.н 


Подкрепям идеята за НЕВЯНА КЪНЧЕВА "Готварската книга"
много съм доволна - много нормални и достъпни и лесни рецепти и много вкусни!!!

# 13
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
С две ръце ти препоръчвам : "Българска традиционна кухня" на Димитър Мантов каквото съм сготвила няма грешка!
Има вариянт с твърди и меки  корици.


 Grinning И аз я имам, но е  с тънки корици . Много хубави и подбрани рецепти.


Имам още :
--------------
" Класическа кухня" - изд. АБГ  - 365 рецепти  , 8 лв.
" Българска национална кухня" - 296 рецепти  , 6 лв.
" Национална празнично - обредна кухня" , Д-р Евгени Малчев , Златка Василева ,
682 златни бг рецепти  Wink ( така пише отзад ) - 8 лв.
" Стари семейни готварски рецепти " , изд. АБГ, 375 рецепти , 7 лв.


Всички тези книжки много си ги харесвам.  Grinning
Препоръчвам ти ги , рози  Wink .
Само, че ще е по-добре близките ти в БГ да ти  купят и изпратят по колет избраните от теб книги, а не да ги поръчваш от  bgbooks или от др. места , че имаме едни  книги , които вече се бавят  3-4 месеца Close

 

# 14
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Росе, мога да ти пратя компютърна версия на готварска книга с български ястия от 78г. Свиркай ако те интересува Grinning

Последна редакция: нд, 25 сеп 2005, 10:28 от natalyna

Общи условия

Активация на акаунт