Кървене след преглед към края на бременността

  • 16 343
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 157
Мили майчета, остават ми 10 дена до термина и вчера ме прегледаха, за да установят  дали шийката на матката ми е омекнала. Не беше и докторката ми предписа бусколизин да пия три пъти на ден по 1-2 табл.
     Докато се прибера вкъщи ми тръгна някакво розово-кафяво течение. Веднага се консултирах с въпросната лекарка по телефона и тя каза, че това била естествена защитна реакция на организма.  Да, ама не ми спира втори ден. По малко върви, но има.
    Някоя от вас имала ли е същия проблем? До кога може да продължи кървенето? И дали при това положение бебето не се мъчи  в мен?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Чела съм, че след преглед в края на бременността често започва родов процес.Става дума за някакъв не съвсем добре изследван рефлекторен механизъм на матката, в смисъл - още не е обяснен точно как работи и защо, но се наблюдава доста редовно.Но не знам дали такъв ти е случая - имаш ли контракции, някаква болка...или само кървенето?Моя позната след такъв преглед направо си роди, 3 седмици преди термина, но онова си беше направо нарочно предизвикано от лекаря, защото трябваше да заминава за чужбина Imp , както в последствие се оказа.Друго момиче пък получи кървене след просто вземане на вагинален секрет за  изследване, но си роди на термина.Така че   33uu
В едно обаче съм сигурна - бебчо не страда, защото кървенето след туширане на маточната шийка идва от самата нея/можело да се получи дори при секс, поради повишената й чувствителност/.А бебо си е защитен вътре в множество обвивки и течност...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
Na men mi se sluchi v 6-q  mesec sled kato me pregleda lekarkata,mnogo se uplashih vupreki che tq kaza che bilo normalno , no az si otidoh pri drug lekar na drugiqt den za da mi e spokoino.Kato mu kazah za kakvo stava vupros i che me e preglejdala s onzi instrument(ne mu znam imeto) toi mnogo se qdosa i kaza che tova e opasno i kak taka tq ne go e precenila, no slava bogu nishto strashno nqmashe.Ako shte ti e po-spokoino i ti napravi sushtoto!

# 3
  • Мнения: 1 655
здравейте,
чувала съм за случаи на помятане след преглед с 'онзи инструмент'. Мен лично са ме преглеждали с него в началото на бременноста и към 6-ти месец за щастие без някакви лоши последствия.
Sunny ти освен кървенето някакви болки в кръста имаш ли?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 157
Болки в кръста нямам. Но в корема отвреме на време ниско долу ме понаболва- тъпа болка, като при мензис.
     Моят преглед беше без инструмент - само мануален / ако това има значение/.
     Благодаря, че ме успокоихте, че поне бебо не страда. Дано не ми тръгне родова дейност насила. Иначе съм чела,  че две седмици преди термина  не се води преждевременно раждане. Може би и затова лекарката реши да ме прегледа / за първи път от началото на бременността ми/ по този начин.
     Но най-си е добре природата да си каже думата - когато бебо си реши да излезе.

# 5
  • Мнения: 97
Извинявайте,ама всички ли ги преглеждат към края на осмия месец?Аз тази седмица влизам в осмия,но мога да кажа, че отсега съм с контракции и взимам хапчета за задържане. Всъщност лекаря искаше да ми прави вагинал преглед, но аз откзах ( а и това беше заместника на лекараката ми и му нямах доверие), макар че сигурно е прав човека, че ако имам разкритие само така може да го види.

Успех sunny bunny,както и на всички бъдещи майчета Laughing

# 6
  • Мнения: 1 655
Sunny, тези тъпи менструални болки които имаш ми се струва че са контракции.
При теб за преждевременно раждане не може да се говори разбира се;)

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз така съм чувала за тъпите менструални болки...Обаче пък аз си ги имам от самото начало на 9-ти месец, засега удържаме положението Grinning/още две седмици/ Я вземи си полегни за всеки случай...А за преждевременното раждане  Grinning  Grinning  Grinning  - голям майтап, то направо си му е време!
За вагиналния преглед- и моят лекар иска да ми направи, насрочихме го за 3 дни преди термина, ако бебо още ни чака да се помотваме, разбира се Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 2 157
Може и да се контракции, но още не са на ритмични интервали от време. Така че, ще чакам.
     Стискайте палци, че все пак раждането не е шега работа.
И това, че съм добре информирана за доста подробности около него / все пак ще ми е за втори път/  съвсем не ме прави по-смела. Напротив - шубе си ме е и това е!

# 9
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Zlobayo
Извинявайте,ама всички ли ги преглеждат към края на осмия месец?Аз тази седмица влизам в осмия,но мога да кажа, че отсега съм с контракции и взимам хапчета за задържане. Всъщност лекаря искаше да ми прави вагинал преглед, но аз откзах ( а и това беше заместника на лекараката ми и му нямах доверие), макар че сигурно е прав човека, че ако имам разкритие само така може да го види.

Успех sunny bunny,както и на всички бъдещи майчета Laughing


ами, на мен не са ми правили такъв преглед от 3-я месец нагоре ама въобще, е аз нямах оплаквания и съмнителни болежки, може и от това да зависи.

# 10
  • Мнения: 344
Ами Съни кокво да ти кажа аз след такова кървене отидох напреглед и докторът ми вика до 24 часа ще родиш ама аз не вярвах.Също имах такива болки ама слаби.Вечерта си приготвих чантата за болницата и сутринта отидох да раждам
като до последно си мислех че ще ме върнат понеже болките ми не бяха силни.Въпреки че бяха на 5 мин и така всичко ми се струваше майтап.Отплеснах се.
Бебето е на път няма какво друго да е. Дишай спокойно скоро ще гушкаш едно малко сладко бебче.

# 11
  • Мнения: 713
На мен ми направиха такъв преглед за да предизвикат раждане когато бях в края на 40 седмица. Има си обяснение за предизвикване на раждането по този начин, който се нарича sweep, и ми е чудно, че не го знаят у нас - предизвиква отделянето на някакви си хормони prostaglandins. Или пък го знаят, но си траят ли, не знам. Казват, че действа в рамките на следващите 24 - 48 часа, при мен май беше повече. Правят го само след като е дошъл термина и ти искат съгласието. Болезнен е и не е приятен защото шийката на матката често не е лесно да се достигне и може да се получи леко кървене веднага след това. A membrane sweep can be uncomfortable as the neck of the womb is often difficult to reach before labour begins and there may be some slight 'spotting' of blood immediately afterwards.
Методът не винаги предизвиква раждането.
Тук изобщо не те бъркат за преглед през бременността.
Какво ли става със Sunny bunny? Пожелавам добър край и нали всичко е добре, щом свършва добре Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 2 157
Още нищо не става. Чакам...
     Вече минаха  36 часа от прегледа. Малко остава да разбера  на практика дали действа този метод.

# 13
  • Мнения: 1 770
Мен ме прегледаха за разкритие по същия начин (с туширане) две седмици преди термина. Имах 2 см разкритие. Получих слабо кървене след това (за което докторът каза, че е абсолютно нормално), което после спря . Родих си след 2 седмици - точно на термина. Целта не беше да се предизвика раждане, а обикновен преглед за следене на разкритието в края на 9-ти месец. Доколкото знам, този преглед може да се откаже.

# 14
  • Мнения: 1 770
Цитат на: anan
На мен ми направиха такъв преглед за да предизвикат раждане когато бях в края на 40 седмица. Има си обяснение за предизвикване на раждането по този начин, който се нарича sweep, и ми е чудно, че не го знаят у нас - предизвиква отделянето на някакви си хормони prostaglandins. Или пък го знаят, но си траят ли, не знам. Казват, че действа в рамките на следващите 24 - 48 часа, при мен май беше повече. Правят го само след като е дошъл термина и ти искат съгласието. Болезнен е и не е приятен защото шийката на матката често не е лесно да се достигне и може да се получи леко кървене веднага след това. A membrane sweep can be uncomfortable as the neck of the womb is often difficult to reach before labour begins and there may be some slight 'spotting' of blood immediately afterwards.
Методът не винаги предизвиква раждането.
Тук изобщо не те бъркат за преглед през бременността.
Какво ли става със Sunny bunny? Пожелавам добър край и нали всичко е добре, щом свършва добре Grinning


Мисля, че тук става въпрос не само за туширане за разкритие, за което говори Sunny Bunny, а за метод за предизвикване на раждане - натискът е по-голям и съответно е по-болезнено.
Не съм спец и не знам дали съм права. При мен прегледът беше 2 седмици преди термина и въобще не беше болезнен.
У нас също можеш да откажеш вагинален преглед през бременността, стига да знаеш това и да не се шашкаш от доктора. Естествено, ако има други патологични ситуации, прегледът е наложителен. Като цяло, ако е много внимателен, раждане се предизвиква изключително рядко. На мен и секрет ми взимаха, и туширане за разкритие ми правиха, но си родих на термина.

Общи условия

Активация на акаунт