Противоречиви реzултати от цветната снимка?

  • 1 010
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Днес правих цветна снимка и това другото иzследване zа което ви раzправях. Окаzа се, че тръбите ми са проходими, НО че сперматоzоидите не могат (не биха могли) да стигнат в дясната тръба. Това ми се струва много противоречиво и съм много раzстроена. Някой има ли представа zа какво става въпрос?
Най вероятно няма да правя инсе, а направо инвитро. newsm45

Последна редакция: вт, 20 сеп 2005, 21:00 от Marinski

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
е за кого са проходими тогава тия тръби, щом сперматозоидите не можели да стигнат до дясната тръба??????

извинявай, ама това ми звучи малоумно! какво пише на заключението от снимката?

# 2
  • Мнения: 1 951
Ами то нали и аz това се чудя и не проумявам... Заклиучението Ще го видя чак след 10ина дни и zатова се тормоzя. Докторката само погледна и каzа че Ще чакаме епикриzата от лабораторията.

# 3
  • Мнения: 1 320
Чакай, не бързай да се шашкаш. Пък и нали засега за лявата тръба нищо не са ти казали. Изчакай резултатите.

# 4
  • Мнения: 1 951
Да ви кажа сега какво се окакzа в крайна сметка: тръбите са проходими, но матката прави някакви контракции които пречат на сперматоzоидите да стигнат в тръбите  smile3518 Горе долу логично zвучи но досега не съм среЩала някой с подобен проблем или информация по въпроса. Много Ще се радвам ако някой zнае неЩо и сподели с мен...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
разполагаш ли със снимката и написано към нея заключение?
аз на твое място бих си изискала такова и бих отишла при друг специалист да второ мнение.
нещо не ми се връзва - при снимката се вкарва течност, която протича или не протича през тръбите. ако протече - има проходимост. ако не протече - няма проходимост.
по какво са разбрали при теб, че течността от изследването протича, но течността от еякулата няма да протече? звучи ми много странно...

# 6
  • Мнения: 1 951
Ами на мен не ми правиха точно цветна снимка (HSG), а друго иzследване което неzнам как се нарича н а български (HSS). Вкарват се радиоактивни частици в матката които имам приблиzително свойствата и раzмерите на сперматоzоиди и със специална камера се следи как се придвижват.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 841
Ами на мен не ми правиха точно цветна снимка (HSG), а друго иzследване което неzнам как се нарича н а български (HSS). Вкарват се радиоактивни частици в матката които имам приблиzително свойствата и раzмерите на сперматоzоиди и със специална камера се следи как се придвижват.
Абе мила, какви са тея радиоактивни частици, ти нали се сещаш че ако някой ти вкара нещо радиоактивно в тялото, какво ще стане........честно да ти кажа, много ми стана смешно докато четях постинга ти, не ме разбирай погрешно, без лоши чувства, ама по-скоро ми се струва фосфорисиращо вещество или така нареченото "метиленово синьо", а пък за това дето сперматозоидите не могат да стигнат до дясната тръба, може би ще успеят с лявата Mr. Green Heart Eyes Ииииии тръбите правят спазми и се свиват, не матката, там може да е противиречието. Както и да е, дано намериш верния отговор и най-вече лекар, много късмет ти пожелавам, минала съм по този и път и ти го пожелавам от сърце! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes[/color]

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
е, Марински, това изследване не ми е познато, явно са нови методи.
но виж сега, да се върна към първия ти постинг - "най-вероятно няма да правя инсеминация, а направо инвитро".
познавам момичета с една тръба, които правят инсеминации със стимулация.
ако има фоликули от към проходимата тръба - какъв е проблема? защо пък веднага инвитро?

# 9
  • Мнения: 637
Марински, аз си мисля, че имаш проблем с комуникацията на чуждия език и затова се получава такова объркано писане.

HSS е съкращение за ХистероСоноСалпингография. На български го наричаме така или хидротубация под ултразвуков контрол (ХУЗК). Веществото, което се вкарва, не е радиоактивно, а ехопозитивно (вижда се на ехографа, затова). Има различни вещества, които могат да се вкарат, както и дребни вариации на тази тема.

Независимо от методиката обаче проблемът с проходимостта на тръбите не са сперматозоидите. Те, както знаеш, са малки клетки, доста по - малки от яйцеклетката. Проблемът е именно тя - дали ще може да премине или, евентуално оплодена, ще остане в тръбата и ще се получи тубарна (извънматочна) бременност.

# 10
  • Мнения: 1 951
За другото, не zнам може и да сте прави, но веЩеството наистина е радиоактовно, макар и много слабо (облъчването е по малко от това при рентгенова снимка). Придвижването се проследява с така наречената гама камера. Даже кутийката от която иzвадиха спринцовката си беШе обоzначена със zнака zа радиация, нали се сеЩате, тоzи страховития... Чак иzтръпнах като го видях.

познавам момичета с една тръба, които правят инсеминации със стимулация.
ако има фоликули от към проходимата тръба - какъв е проблема? защо пък веднага инвитро?

Вкрайна сметка и ние и ние така реШихме, да пробваме оЩе няколко инсеминации и после да мислим евентуално zа ин витро, та zа това поне се успокоих.

# 11
  • Мнения: 1 951
Независимо от методиката обаче проблемът с проходимостта на тръбите не са сперматозоидите. 

Мели, аz нали точно това не мога да раzбера, как така тръбите са проходими, а пък спрематоzоидите не могат да преминат...

# 12
  • Мнения: 637
За другото, не zнам може и да сте прави, но веЩеството наистина е радиоактовно, макар и много слабо (облъчването е по малко от това при рентгенова снимка). Придвижването се проследява с така наречената гама камера. Даже кутийката от която иzвадиха спринцовката си беШе обоzначена със zнака zа радиация, нали се сеЩате, тоzи страховития... Чак иzтръпнах като го видях.

Да, права си, а аз се заблудих. Явно са ти правили Hystero-salpingo scintigraphy. За първи път от тебе чувам, че се прилага. Виж какво намерих, на английски е.

Hystero-salpingo scintigraphy: a routine investigation in sterile women?

Barrada M, Buxbaum P, Schatten C, Pateisky N, Seiffert M, Strohmer H, Vytiska E.

First Department of Obstetrics and Gynaecology, University of Vienna, Austria.

Based on the spontaneous migration of radioactive tracer from the posterior vaginal fornix to the ovaries and peritoneal cavity, several attempts were made to assess hystero-salpingo scintigraphy (HSS). The low acceptance rate by sterile women of routine investigation of tubal function may be due to a fear of radiation exposure and unpleasant examination procedures. Our protocol for HSS adopts a low dose of radioactive tracer (0.2-0.3 mCi), a defined mode of application (between the external and internal os of the cervical canal) and a short imaging time (60 min). From 1990 to 1992, we investigated 60 fallopian tubes in 32 sterile women by HSS, hystero-salpingography (HSG) and/or chromopertubation during laparoscopy (LPSC). The results of HSG and HSS corresponded in 15 of 49 fallopian tubes, LPSC and HSS in 9 of 24. None of the 32 patients had become pregnant naturally during the average observation period of 17 months. Two patients became pregnant after in-vitro fertilization. HSS, performed according to our protocol, causes less pain and results in a lower dose of radiation than HSG (about 50%). It is well accepted by patients and is easy to perform. As an investigation of tubal function, HSS may serve as an additional examination technique in cases of presumed tubal sterility.

Ето оттук - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?CMD=Display&DB=pubmed.


Общи условия

Активация на акаунт