Отхвърлена съм :(

  • 732
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 054
Да ви се оплача - Мишо се отби Sad
Ама не просто да ми спре млякото или - и аз не знам как трябва да се получи "естествено". Просто в един момент реши, че не ме иска повече Sad
Първо беше вечерното кърмене - след къпане, като го гушнех да го кърмя и започване едно извиване в ръцете, едно пищене, сърдене, бута ме с ръка, върти главата  no и ако много нахалствам започва да щипе по гърдата, по зърното с неистови писъци Sad
Е, това го преживях, остана поне сутрешното кърмене....
Да ама сега и с него стана същото - хем е гладен, хем въобще не иска да чуе за кърмене  smile3518 същата картинка като с вечерното - денят започва с рев и писъци Sad и една нещастна мама Sad

Исках само да се оплача - то рано или късно ще се отбие, ама все пак да ме отхвърли така...и то изведнъж....ми гадно ми стана....

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ами смняй партньора  Mr. Green Бъзикче  Wink

Погледни от добрата страна - явно човекът е решил, че достатъчно е бил кърмаче и е готов да влезе във всеядния свят на възрастните Wink

# 2
  • Мнения: 6 243
Недей така де! Остави ги тия мисли. Виж - има два варианта: ако си имала планове да го отбиваш Мишо към годинката, това е супер развитие на нещата... Сам се е отказал, не се е налагало да го отбиваш насила и да се травмира. Идеално за него.

Ако плановете ти са били да кърмиш дълго, трябва да знаеш, че има такъв етап при някои кърмачета - псевдоотбиване, което е възможно да настъпи през 8 -0 или следващите месеци. За това беше писала Кейси наскоро в темата си. Изходът от положението е даване на гърдата, спиране на твърдата храна и пр. - както при лактационните кризи.

Но каквото и да си мислила и планувала, децата също си имат предпочитания и "планове" за нас. Помисли си какви предимства има за теб новата ситуация и не забравяй, че си кърмила малкия цяла година, което е прекрасно начало. И без да го кърмиш, той ще получава ласките и обичта ти и трябва да си сигурна, че изобщо няма намерение да те остави скоро на мира, камо ли да те "отхвърля". След сватбата, евентуално  Wink

Освен това не забравяй да минаваш през форума! "Кърмачка" май е диагноза  Wink и трябва да се наглеждаме!

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679

Освен това не забравяй да минаваш през форума! "Кърмачка" май е диагноза  Wink и трябва да се наглеждаме!

 hahaha hahaha hahaha

# 4
  • Мнения: 429
При мен се получи подобно нещо в първите дни като се върнахме у дома. Открих причината след 2-3 подобни сцени и като дам съответно другата гърда, а не приготвената. Оказа се, че сапуна миришеше на бебенце и от там идваше проблема. Ти нали не пушиш? (Извинявай не искам да те обидя с въпроса си)

# 5
  • Мнения: 206
природата си знае кога...
Но при нас се случи същото преди 2 седмици,не иска да сучи още като го взема на ръце почваше да се прегъва,да плаче.Но аз спрях веднага да му давам твърдата храна преди да сучи.Първо го кърмиш,изчакай поне докато огладнее мношко,ако не иска изцеди се и му дай така,според мен недей да спира поне до годинка,то че не е останало май много..

# 6
  • София
  • Мнения: 3 054
Благодаря ви момичета за окуражителните думи!

Ако плановете ти са били да кърмиш дълго.......... Изходът от положението е даване на гърдата, спиране на твърдата храна и пр. - както при лактационните кризи.

Ами нямах никакви планове, не съм си поставяла срокове, освен, че не исках да го отбивам прекалено рано. Иначе пробвах със смяна на гърдите, различни положения - в ръце, ленали един срещу друг, даже понякога сме се къмили и като той седи в скута ми срещу мен - сега и това не помогна Sad А е гладен - все пак става от сън след почти 12 часа и ако му дам попара я яде с настървение - затова реших, че наистина просто му дойде времето...Няма да се боря за рекорди за най-дълго кърмила майка, колкото-толкова, 11 месеца явно са достатъчни за моето мишле!

Пожелавам на всички ви успешно и безпроблемно кърмене, а относно това:
Освен това не забравяй да минаваш през форума! "Кърмачка" май е диагноза  Wink и трябва да се наглеждаме!
обещавам да наминавам Wink

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
 Laughing Абе аз си мисля за по-ранно отбиване, но ако моята кукла ме "отбие" и на мен би ми било чоглаво  Joy
Не се коси! Кърмила си и то не малко  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 072
При мене Марк много ме уплаши като почна да пищи и да не иска да цица - още е много малък все пак. Беше преди около 2-3 седмици. Обаче разбрах как да го излъжа - дадох цицата легнала. От тогава все се опитвам пак да седиме докато ядем, но не става. Сигурно вече не му е удобно или де да знам защо. Лошото е, че изгубих и малкото време телевизия, но не е болка за умиране.
Та опитай и ти да смените позата, може пък да го покърмиш още малко, ако искаш де.

# 9
  • Мнения: 951
Ами пораснало е човечето,защо трябва да го тормозиш с кърмене?Ти знаеш,че е полезно,и това наистина е така,но откакто си го родила това е отделна от теб личност със свое мнение и характер.Виж колко време успя да го кърмиш!Това е страхотно,че си докарала нещата дотук и той се отбива сам.
Аз успях да кърмя почти 9 месеца,за такъв период не съм и мечтала и,да ти кажа,съм щастлива,че моето бебче е кърмено толкова време.После ми свърши млякото/Мишо е в по-добро положение от моя Дани в това отношение/,но аз съм доволна,че това е станало сега,а не преди Дани да навърши 6 месеца.Гледай нещата от гледната точка на това,което си ВЕЧЕ ДАЛА,а не което БИ МОГЛА ДА ДАДЕШ АКО....

Общи условия

Активация на акаунт