Ще пътуваме

  • 933
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Здравейте! В четвъртък ще пътуваме до баба ми, която живее на около 250 км. оттук. С кола ще сме. Въпросите са ми много. Как ще се отрази пътя на бебето /досега не е пътувал/? Какъв и колко багаж трябва да взема? Освен това как ще го къпя там, как ще стерилизирам, изобщо давайте съвети!! За 4 дни ще ходим.

# 1
  • Мнения: 3 777
Ще му се отрази супер - моето бебе пътува откакто се е родило голям кеф му е.

Вземи му нормално количество багаж, нещо за завиване в колата, но нещо лекичко, особено ако имате климатик. Играчки,аз му слагат такива за кошче за кола, закачат се и той си играе през цялото време.

Стерилизиране с таблетки Чико - 1 таблетка в 5 литра  вода, трайност 24 часа.

Ние го къпем прав с подвижен душ, единия държи другия къпе.

Ако имаш още въпроси питай.
   

# 2
  • Мнения: 1 722
Мерси!
Ами също се притеснявам как ще му се отрази по-хладния климат - в Балкана са, а тук в Петрич още е циганско лято.
Освен това, там където живее баба ми, нямят много удобства - перални, топла вода /има само бойлер на дърва в банята/.

# 3
  • София
  • Мнения: 750
И ние заминаваме към яз. Батак. Вторипът за тази година, но този път и с каката.
Много багаж, почти изпразвам гардеробите, храни, шишета, завивки, постелки... Crazy Crazy Crazy, аз почти никога не съм изварявала та това не го мисля, ама нали готвя за малкия,  та размразяването ми е малко проблем като съм без микровълнова ама.........
Хайде приятно изкарване Hug

# 4
  • Мнения: 658
За къпането ти предлагам надуваемо малко басейнче. Не заема място и върши чудесна работа. Ние си го носим навсякъде - и на морето и в планината. Малкия сега е на 8мес., а е тръгнал по горите с нас от края на втория месец.Дрешки вземам така че да може да се обличат една върху друга - напр. боди-потник,тениска,тънкаблузка с дълъг ръкав, якетънко и грейка. Три такива комплекта са достатъчни за една седмица. Приятно прекарване.

# 5
  • Мнения: 3 550
Ние бяхме на път 5-6 дни и му се отрази чудесно. Видя толкова нови неща, промяната му се отрази благотворно, кикотеше се и чуруликаше по цял ден. Взех му почти целия гардероб, защото често прави фонтанчета, а на път не ми се пере. Носихме сгъваемото му легло и си спеше в него. Не съм изварявала. Къпане - на чучура на душа. Носих му любимите играчки да го занимавам в колата, докато сме в движение.

# 6
  • Мнения: 3 777
Ани за затопляне на водата ти препоръчвам термокана, страхотна работа върши.
Ние като пътуваме винаги е с нас и вода за къпане съм правила става много бързо.
Вземи му и спално чувалче , ако е студено за спане.

Ако няма условия за къпане и поливане, можеш да го обтриваш с влажна хавлиена кърпа.

 newsm78 ами за това се сетих в момента.
Приятно прекарване

Общи условия

Активация на акаунт