sweet potatos..

  • 535
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Здравеите моми4ета !
живеех в заблуждение до сега 4е sweet potato са сорт сладки картофи doh но на пазара видях сто е то и си купих-несто подобно на голяма тикви4ка.Ако някои е готвил  сте сам много благодарна да ми дадете някоя рецепта за да експериментирам...

# 1
Ама то си е сладък картоф.
Като го обелиш вярно прилича на тиквичка - то и цветът си му е такъв.
Аз най-обичам да правя картофено пюре от него, но като го варя слагам и пъщарнак (парснип е при вас името предполагам) това е картофа
А това е пащърнака

Та двете ги варя заедно в подсолена вода. После махам излишъка от вода и пасирам с краве масло и малко прясно мляко.

Супата от сладкият картоф е също вкусна. Правя я като обикновенната картофена супа, но просто после вкусът й е по-сладникъв.
Задушен на фурна също е вкусен. Готвиш го по същият начин, както картофи, но вкусът е сладникав  Wink Grinning

# 2
  • Мнения: 2 032
Хондичка добре ги е показала; сладкия картоф има много витамин Ц, аз слагам по малко в лещата, като печа гювеч или в картофено пюре; слага се почти накрая, защото се сварява/опича много бързо.
Използвах го много, като захранвах Калина.
Имах една рецепта за канелони (с листа за лозаня) с пълнеж от сладки картофи и козе сирене, ако представлява интерес, мога да я изровя.

# 3
  • Мнения: 224
xблагодаря моми4ета,сте се пробвам с супи4ка днес,а састо добре зву4и запе4ен..аз много оби4ам запе4ени картоф4ета в фурна и после с масло,мммм...дано и на малката да и хареса...tx

Общи условия

Активация на акаунт