Добри ли са лекарите в Хил Клиник ???

  • 144 343
  • 73
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да попитал добри ли са лекарите в Хил клиник, тъй като мой близък се интересува от операция на простата с т.нар.  "зелен лазер". Моля ако някой знае или е запознат с процедурата и нейните предимства и недостатъци да ми отговори, тъй като съм далече от мисълта, че всичко е чак толкова "безопасно" и прехвалено. Интерсуват ме реални мнения , и по-специално за този д-р Илия Калчев, тъйкато доколкото разбрах и парите хич не са малко.
Ще бъда благодарен на всеки, който ми отговори.

# 1
  • Мнения: 5
Здравей, бащата на моя близка приятелка се оперира там. Простата му беше много голяма и отказваха да го оперират в държавните болници. Наш приятел лекар обясни, че дори да бъде опериран има опасност за живота му, тъй като има голяма загуба на кръв и има опасност и от най-лошото. Така че се наложи да се обърнат към частната клиника. Операцията действително не беше евтина, но факта че е абсолютно безкръвна си струваше усилията. След около 15 - 20 дни уринирането се подобри значително и в момента човека се чувства изключително добре. През ноща рядко става, най-много по веднъж. Желая успех. Ако имате конкретни въпроси се надявам да мога да бъда полезна.

# 2
  • Мнения: 8
Разгледай малко този сайт: urology.bg
Доста подробно е описана операцията на простатата. Разликата между "Зеления лазер" е класическта трансуретрална резекция, е че вместо режещ електрод се използва лазер. Резултата е същия, повярвай ми. Всичко е PR и едни 7000 лв. В Хил Клиник се занимават с това от 2 месеца, а в случая не е толкова важно с какво се реже простатата, а КОЙ я реже. Тези спекулации, че бил безкръвен метод и т.н., са пълни измишлиотини. Та класическия ТУР на простатата, да не би да не е безкръвен, и се прави от 30 години. Но възползвайки се от незнанието на хората, се спекулира много! Добър метод, модерен, хубава клиника- лошо няма! Но да платите 7000 лв. да се учат върху вас, това не го разбирам!   
Успех!

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 18:38 от tashunko

# 3
от прочетеното в urology.bg подразбирам, че в тежък случай със силно увеличена простата е по-приложим класическия метод. Все пак, да оставим настрана 7000-те хиляди лева за футуристичната Хил Клиник, къде в страната има опитни уролози, извършващи операцията по ендоспопски метод, само частни клиники ли са, или може да се поеме от касата?

# 4
  • Мнения: 5
Както бях писала по-горе за операцията на бащата на моя близка, беше извършена със зелен лазер. Простата беше много голяма и имаше риск от голяма загуба на кръв. Операцията премина успешно и абсолютно безкръвно. Изписаха го на следващия ден и така изглеждаше все едно не е претърпял операция. Това го казвам, защото го видях с очите си и всеки преценява колко може да отдели за операция, но всичко си заслужаваше.

# 5
  • Мнения: 73
незнам колко добри са лекарите в хилклиник,но  на мъжа ми правиха една лека операцийка(ако въобще може да се нарече операция)която траеше 10 минути и струваше 580 лева за хъркането.Докторката даде 80-90% гаранция че ще спре да хърка,резултат никакъв нямаше само дето ние олекнахме с 750 лева,за преглед 50 и за гориво до софия щото сме от провинцията.Така че направете си сметка мили мами как лъжат че ще се излекува пък нищо не направиха все пак сумата която дадохме за нищо не е малка.не препоръчвам на никой да ходи да се оперира там,особено за проблем с хъркането.Д-р Благоева му правеше операцията.

# 6
  • Мнения: 0
Разгледай малко този сайт: urology.bg
Доста подробно е описана операцията на простатата. Разликата между "Зеления лазер" е класическта трансуретрална резекция, е че вместо режещ електрод се използва лазер. Резултата е същия, повярвай ми. Всичко е PR и едни 7000 лв. В Хил Клиник се занимават с това от 2 месеца, а в случая не е толкова важно с какво се реже простатата, а КОЙ я реже. Тези спекулации, че бил безкръвен метод и т.н., са пълни измишлиотини. Та класическия ТУР на простатата, да не би да не е безкръвен, и се прави от 30 години. Но възползвайки се от незнанието на хората, се спекулира много! Добър метод, модерен, хубава клиника- лошо няма! Но да платите 7000 лв. да се учат върху вас, това не го разбирам!   
Успех!
Здравейте, искам да попитал добри ли са лекарите в Хил клиник, тъй като мой близък се интересува от операция на простата с т.нар.  "зелен лазер". Моля ако някой знае или е запознат с процедурата и нейните предимства и недостатъци да ми отговори, тъй като съм далече от мисълта, че всичко е чак толкова "безопасно" и прехвалено. Интерсуват ме реални мнения , и по-специално за този д-р Илия Калчев, тъйкато доколкото разбрах и парите хич не са малко.
Ще бъда благодарен на всеки, който ми отговори.

# 7
  • Мнения: 0
Съгласна съм с мнението,че всичко в клиниката е свързано с много солидно заплащане!Освен това са некоректни и не уважават "рекламации" за некачествени манипулации!Бях при дарматолог за лазерна процедура,ефект никакъв noНе бих отишла отново там,никога!!!

# 8
  • Мнения: 0
Аз искам да изкажа разочарованието си от Хил Клиник. Съпруга ми имаше камък в уретера, около 8 мм. със запушване на бъбрека. След като ни ги препоръчаха, октомври месец се обадихме да попитаме за лазерно ръзбиване, защото ни казаха че било най-доброто. Цената, която ни съобщиха беше 4000 лв., но в момента чакали някаква сонда и ни казаха да се обадим на слиедващата седмица. Така и направихме, дори 2 пъти ходихме до там (от Варна!) и или нямаше сонда или имаше много записани (странно как става така - хем по телефона нямат сонда, хем ние отиваме там с парите и ни казват че има много записани?). И така до края на февруари, когато ни препоръчаха, един лекар в Александровска болница - отидохме, прегледа мъжа ми, видя снимките и ни каза че си заслужава да се опита първо разбиване с машина като по-малко рисковано, ако не стане тогава щял да го разбие с лазер - и така и стана! Камъка се разби, мъжа ми изпика парчетата и сега всичко си е ок. И всичко това ни струваше едно направление от личния лекар срещу 2,40 лв. "потребителска такса" и 4 лв. такса за болницата.
Не знам, но политиката на Хил Клиник ми се стори малко странна. Излизаш и тръбиш че разбиваш камъни с лазер, искаш за въпросната услуга 500 пъти повече, и не правиш нищо и само ни мотаха.

# 9
  • Мнения: 355
Аз ходя при дерматолог в Хил клиник на епилация. Писала съм го и в други места, но искам да кажа, че съм доволна от отношението към мен, и грижите, които полага докторката!

Клиниката е частна, да, но всеки сам решава дали иска да плати или иска да ходи по мъките (буквално) в държавните здравни заведения. А аз съм била в доста от софийските болници, та, вярвам, че имам богат натрупан (отрицателен) опит.

# 10
  • Мнения: 432
Аз също ходя на други процедури там и докато чакам съм чела по брошурите за този зелен лазер. После баща ми ми каза, че има такива проблеми. Обясних му каквото съм чела там, поразрових се доста и в интернет - в интерес на истината, процедурата се описва като най-последното постижение и най-вече се проепоръчва точно за такива като баща ми - с високо кръвно и редица други проблеми. Решила съм да се срещам с този лекар, за да го питам за цени и т.н. и ще пиша пак.

# 11
  • Мнения: 355
Pavleto, аз ходих на гинекологична консултация там, че ми е по-удобно да ходя на едно място, а не да кръстосвам София в жегите.

Доволна съм от грижовното отношение на докторката, бързите резултати и коректното отношение.

Малко се чувствам като индианец - но досега не ми се беше случвало да ми се обадят по телефона за да ми кажат, че са ми готови изследванията, а после да ми ги изпратят по мейл.

Направо се изумих и с много положителни впечатления останах.

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте, гледам в форума говорите за "зеления лазер" и проблемите с простатата, а някои мами за депилацията, обаче никои нищо не казва за така рекламираното в Хил клиник лечение на Сидрома на свръхактивен пикочен мехур и инконтинецията при жените. Темата силно ме интересува, защото си оказа, че аз имам точно такъв проблем. Ходих на преглед при д-р Калчев. Започнах лечение. При интерес към темата, съм готова да споделя ценна информация и лични впечатления. Има ли и други с подобен проблем като моят, желаещи да споделят??....

# 13
  • Мнения: 432
Добре, че писахте, за да се сетя, че обещах да дам инфо Simple Smile
Водих баща ми - вероятно другия месец ще се оперира. Първо мина преглед, измериха простатата с ехограф и така определиха цената - принципа е колкото е по-голяма-по-скъпо... Наистина не са малко парите, но при условие, че за баща ми е противопоказно да прави "отворена" операция, ще ги съберем. Хубавото е, че това е крайната цена - в нея включват всичко - прегледи преди операцията, престой и т.н. Донякъде като се замисля, дори и на друго място, пак ще ми излезе скъпо-като дам тези пари на доктора, после за прегледи, престой, а резултата въобще няма да е същия.

# 14
  • Мнения: 0
Основно ме интересува мнението Ви за лечението на инконтиненция в тази клиника. Моля, някой ако има информация да я сподели с мен. Операция? Колко струва манипулацията и всичко влючено в лечението? И избора на доктор разбира се. Чувала съм за д-р Калчев....

# 15
  • Мнения: 75
Аз четох преди време за това, че инконтиненцията при тях се лекува с някаква ултра модерна технология.

Ама виж им сайта, те имат бая информация там. www.hillclinic.com

# 16
  • Мнения: 0
Д-р Калчев е един от най-добрите специалисти в тази област - специализирал е в клиники в други европейски страни.

# 17
  • Мнения: 0
Здравейте! Днес бях на преглед в Хил клиник и ми поставиха  диагноза свръхактивен пикочен мехур. Моля ако имате вече впечатления за медикаментозното  лечение споделете, защото незнам какво да правя- не е евтино, от друга страна това с уринирането е голям проблем за мен. Много благодаря!

# 18
  • Мнения: 0
Ще разгледам сайта благодаря, но ако все пак някой се е лекувал там, моля пишете

# 19
  • Мнения: 75
Мога да разпитам моя близка, която преди време й правиха операция там. Аз заради нея се рових из интернет и разпитвах по болниците относно "инконтиненцията" или т.нар. изпускане на урина. Знам, че всичко мина без броблем, но никога не съм я разпитвала какво точно са й правили... Знам, че технологията е нова, но "подробности от очевидец" нямам.
Не знам, Вили, дали ще ти свърши работа нейният опит, защото нейното беше следствие от смъкване на влагалището...

# 20
  • Мнения: 75
Vily, разпитах моята роднина за малко повече инфо по темата:
Значи, тя е била диагностицирана със стрес-инконтиненция и частично смъкване на влагалище, т.нар. пролапс. На кратко и с обикновени думи - неволно изпускане на малки количества урина при вдигане на тежко и по-силно напрягане на мускулите на корема - дори при по-силно говорене! Естествено е отишла първо при личния лекар и гинеколожката на поликлиниката. Там й предписали някакви хапчета (не ги запомних) и й казали да прави упражнения за контролиране на мускулите, които отговарят за пишкането. И тя половин година на медикаментозна терапия, естествено резултат - нулев Sad Стигнало се дотам, че гинеколожката й казала как в аптеките продават памперси за възрастни, че че те били абсолютно незабележими  ooooh!
А тя, жената е на 51 години, и преподава в университет! Как да ходи с памперс!?
Та, по темата - тя каза, че слинговата операция е без кръв и не са я 'рязали'. Слага се някакъв медицински материал отвътре за крепене на всичките органи, било еднократно и завинаги. Пускат пациента на другия ден да си ходи и после само контролни прегледи.
Операцията била през август, каза, че оттогава нямала драма с неволното пишкане и била напълно ок.
Не знам, обаче доколко инконтиненцията и пролапса имат общо със свърхактивния пикочен мехур, че съм с филологическо, а не медицинско образование  Embarassed ама надявам се да съм дала полезно някому инфо.

# 21
  • Мнения: 7
Само да споделя и аз опита си с Хил клиник.Отностно зеленият лазер  за простата,който толкова много рекламират.При преглед на баща ми доктора от клиниката беше категоричен ,че е за операция и то само с зелен лазер.Простатата била много увеличена и това било единственото лечение.Преди да се подложи на операция ,направихме консултация с още 3 специалисти,един от които доц.Хинев (който извършва същата операция само че с ултразвук).Всички бяха категорични ,че баща ми не е за операция.

# 22
  • Мнения: 576

Много благодаря и аз за тази информация, тъй като живо ме интересува.
Майка ми има такъв проблем и ми е възложила да разуча въпроса. Чела е за Хил Клиник и че поставяли някакъв пръстен, който блокирал инконтиненцията.
Доколкото разбирам, твоята роднина е доволна.
А имаш ли някаква информация за това колко струва една такава процедура?


Vily, разпитах моята роднина за малко повече инфо по темата:
Значи, тя е била диагностицирана със стрес-инконтиненция и частично смъкване на влагалище, т.нар. пролапс. На кратко и с обикновени думи - неволно изпускане на малки количества урина при вдигане на тежко и по-силно напрягане на мускулите на корема - дори при по-силно говорене! Естествено е отишла първо при личния лекар и гинеколожката на поликлиниката. Там й предписали някакви хапчета (не ги запомних) и й казали да прави упражнения за контролиране на мускулите, които отговарят за пишкането. И тя половин година на медикаментозна терапия, естествено резултат - нулев Sad Стигнало се дотам, че гинеколожката й казала как в аптеките продават памперси за възрастни, че че те били абсолютно незабележими  ooooh!
А тя, жената е на 51 години, и преподава в университет! Как да ходи с памперс!?
Та, по темата - тя каза, че слинговата операция е без кръв и не са я 'рязали'. Слага се някакъв медицински материал отвътре за крепене на всичките органи, било еднократно и завинаги. Пускат пациента на другия ден да си ходи и после само контролни прегледи.
Операцията била през август, каза, че оттогава нямала драма с неволното пишкане и била напълно ок.
Не знам, обаче доколко инконтиненцията и пролапса имат общо със свърхактивния пикочен мехур, че съм с филологическо, а не медицинско образование  Embarassed ама надявам се да съм дала полезно някому инфо.

# 23
  • Мнения: 75
Руже, извинявам се, че ти отговарям толкова джаста-праста, ама малката боледуваше и хич не ми беше до форуми  ooooh!
Питах за цена - не работят със здравна каса, и на нея й е струвало 3000 евро. Поставили са й някаква лента (тя нещо такова се опита да ми обясни), която държи органите да не пропадат надолу, което в нейния случай предизвиквало изпускането.
Може би е най-добре да им звъннеш по телефона, за да обяснят малко по-научно от мен с моята информация "втора ръка".  Peace

# 24
  • Мнения: 576

Много ти благодаря, че си си направила труда да попиташ за мен!
Аз също поразрових. Престраших се да звънна и да питам ребром.
Момчето на телефона ме информира, че процедурата с... да не сбъркам термина, но принципа е че се прави нещо като арматура на тазовото дъно и/или се монтира някакъв пръстен, който да пристяга мехура. Цената на това е 4000 лева. Отделно при приема се плащат 50 лева за общ преглед и преценка как точно да се процедира. Обикновено не се избира веднага тип лечение, за което говорим. Първо се пробва с медикаменти и т.н. За тези последните методи обаче отзивите са по-скоро отрицателни, за съжаление.
Четейки тук и там за проблема се учудвам колко много хора (включително и млади) страдат от това и няма официално утъпкан път за лечението, а всеки се "бори" и справя с него в... как да кажа... в нещо като дискретна самота. 

Руже, извинявам се, че ти отговарям толкова джаста-праста, ама малката боледуваше и хич не ми беше до форуми  ooooh!
Питах за цена - не работят със здравна каса, и на нея й е струвало 3000 евро. Поставили са й някаква лента (тя нещо такова се опита да ми обясни), която държи органите да не пропадат надолу, което в нейния случай предизвиквало изпускането.
Може би е най-добре да им звъннеш по телефона, за да обяснят малко по-научно от мен с моята информация "втора ръка".  Peace

# 25
  • Мнения: 3
здравейте на всички аз искам да изкажа РАЗОЧАРОВАНИЕТО  си от тази просволута ХИЛ КЛИНИК . стана така че аз сьм с уринални проблеми и ровейки се в нета намерих тази клиника .за нея пишеше че до края на месец февруари 2011 год. ще текат безплатни изследвания СВЬрзани с простата , напротив когато отидохме с моите родители ми искаха 50 лв. за уж преглед траещ 45 мин. оказа се че ми взеха парите за един видеозон който го има вьв всяка клиника, а по телефона когато си запазвах час ме убедиха че имат апаратура на високо ниво която аз така и не видях  .... но това не е всичко искаха ми още кошмарните 900 лв. за преглед чрез който ще разберат от кьде ми идва проблема , а ако се наложи някаква интервенция да не говорим колко ще ми искат......... В  сьбота 19 февр. щял да идва някакьв много добьв професор САНЧА който ще преглежда , и аз питах доктора не може ли той да ми направи този вьтрешен преглед а той се отметна ... еми този профеьор като си замине сьщия ден как да се доверя на доктора да ме оперира ако се наложи нещо недай боже , при условие че не може да извьрши дори прегледа  ......  ЗА ВСИЧКИ КОИТО СЕ ЛУТАТ КАТО МЕН ПЬРВО ДА ЧЕТАТ ИНФОРМАЦИЯ ЗА ДАДЕНОТО ЛЕЧЕБНО ЗАВЕДЕНИЕ И ТОГАВА ДА ПРЕДПРИЕМАТ КРАЧКА,  ЗАЩОТО ЗА МЕН ТОВА СА ГРУПА МЛАДИ СТАЖАНТИ КОИТО ЕКСПЕРЕМЕНТИРАТ И ЗВОУТРЕБЯВАТ СЬС ЧОВЕШКОТО ЗДРАВЕ  . В БЬЛГАРИЯ ЧАСТНИТЕ КЛИНИКИ СЕ ОКАЗАХА ЕДНИ ПЕРАЧНИЦИ ЗА ПАРИ И НИЩО ДРУГО .......

Последна редакция: пт, 18 фев 2011, 16:38 от barzaka

# 26
  • Мнения: 355
Хайде и аз да споделя относно доверието в частници и "държавници":
Била съм при държавни гинеколожки - такива, на заплата, такива, дето отиваш, носиш си направлението, и тя те преглежда отгоре-отгоре, пропускайки да ти направи детайлен преглед, защото "за к'во да си давам зор изобщо"...
После четеш форуми - четеш така наречените "информации за дадено заведение" от които повечето са или платени материали, или тотален хейт - безсмислено плюене по някой лекар без да се даде конкретно описание на проблема и постъпката на лекаря.
За съжаление няма точна и вярна инфо в интернет - дори в този мой така любим форум има ужасно много фиктивни мнения, на които е трудно да се довери човек. Аз отидох в Хил клиник по препоръка на приятелка. Това за мен си остава най-"проверения" модел на поведение. Все още съм щастлива и доволна от направения избор! Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 6
Бягайте далеч от тази клиника !!! И най-вече от д-р Калчев - за парите които искат (няколко хиляди) отношението им е меко казано отблъскващо и арогантно. Нямат никаква координация - изобщо и не си помисляйте да отидете там - даже да имате необходимата сума !!!

# 28
  • София
  • Мнения: 6
много си прав - заблуждават и подвеждат хората - като се самоизтъкват, а пък реално не си държат на казаната дума !!! Подкрепям те напълно за казаните думи ...

здравейте на всички аз искам да изкажа РАЗОЧАРОВАНИЕТО  си от тази просволута ХИЛ КЛИНИК . стана така че аз сьм с уринални проблеми и ровейки се в нета намерих тази клиника .за нея пишеше че до края на месец февруари 2011 год. ще текат безплатни изследвания СВЬрзани с простата , напротив когато отидохме с моите родители ми искаха 50 лв. за уж преглед траещ 45 мин. оказа се че ми взеха парите за един видеозон който го има вьв всяка клиника, а по телефона когато си запазвах час ме убедиха че имат апаратура на високо ниво която аз така и не видях  .... но това не е всичко искаха ми още кошмарните 900 лв. за преглед чрез който ще разберат от кьде ми идва проблема , а ако се наложи някаква интервенция да не говорим колко ще ми искат......... В  сьбота 19 февр. щял да идва някакьв много добьв професор САНЧА който ще преглежда , и аз питах доктора не може ли той да ми направи този вьтрешен преглед а той се отметна ... еми този профеьор като си замине сьщия ден как да се доверя на доктора да ме оперира ако се наложи нещо недай боже , при условие че не може да извьрши дори прегледа  ......  ЗА ВСИЧКИ КОИТО СЕ ЛУТАТ КАТО МЕН ПЬРВО ДА ЧЕТАТ ИНФОРМАЦИЯ ЗА ДАДЕНОТО ЛЕЧЕБНО ЗАВЕДЕНИЕ И ТОГАВА ДА ПРЕДПРИЕМАТ КРАЧКА,  ЗАЩОТО ЗА МЕН ТОВА СА ГРУПА МЛАДИ СТАЖАНТИ КОИТО ЕКСПЕРЕМЕНТИРАТ И ЗВОУТРЕБЯВАТ СЬС ЧОВЕШКОТО ЗДРАВЕ  . В БЬЛГАРИЯ ЧАСТНИТЕ КЛИНИКИ СЕ ОКАЗАХА ЕДНИ ПЕРАЧНИЦИ ЗА ПАРИ И НИЩО ДРУГО .......

# 29
  • Мнения: 432
Както писах и по-горе - аз съм от доволните и горещо ще ги препоръчвам. Честно не виждам и да са толкоз смислени обвиненията ви - да скъпо е, но прочете и по чужди сайтове, за да разберете за какво става въпрос. Аз лично си направих този труд преди да отида с баща ми. И какво означава, че не сте видели скъпата апаратура?! По другите болници не знам да правят обиколки с пациентите да им показват.
И тук като по другите форуми - едно добро нещо написано и дай да го оплюем! Направо не мога да си представя отблъскващо и арогантно, както и липса на координация, да се отнасят за тази клиника - да не си ходила на друго място?! Или просто да си злословим ей така за спорта?
Баща ми няма ден, в който да не е благодарен!

# 30
  • Мнения: 0
Аз също съм от доволните и горещо ще ги препоръчвам. Понеже по форумите даже за един и същ хотел (а за клиника още повече) мненията са коренно противоречиви, се доверих на бащата на моя колежка, който след лечението си там остана много доволен. Бях на преглед вчера 27.03. при д-р Санча и съм много доволен и от приема, прегледа и цялостното отношение. Лечението ми продължава... ще пиша пак.

# 31
  • Мнения: 0
Баща ми има проблем с простатата.. Един ден гледах по телевизията интервю с Д-р. Калчев.
В интервюто изтъкнаха много неща, които дадоха оптимистична нотка в мен, но за съжаление.. това бяха само приказки. При посещението ни, при 'доктора' - не бяха направени, никакви изследвания, да се констатира точно проблема, а започнаха някакви лъче-терапии, за които липсваше реална обосновка от доктор, тъй като не беше ясна точно диагнозата. На по-късен етап, стана ясно и си направихме заключение, че става единствено дума за пари.. за пари без реални резултати. След две-три посещения, резултати нямаше никакви, а семейният ни бюджет намаля от порядъка на 2 500, близо 3 хиляди лева..

# 32
  • Мнения: 75
Едно мое скорошно посещение:
Преди 10-на дни малката получава странен обрив след къпане, който я сърби. След два дни обривите вече са станали няколко и са на различни места по тялото й. Нашата лекарка, обаче е излязла в някаква невероятна 3 седмична отпуска, и аз звъня на дерматоложката на Хил клиник, при която съм ходила на епилация, за да я помоля да ме консултира по телефона. Не само, че ми каза да дойда с дъщеря си веднага, и намери време да ме приеме, но и беше ужасно мила и внимателна и звучеше много спокойна и вдъхваща доверие.
А тя не е педиатър, и можеше като нищо да ме отсвири, защото и пари от мен и малката няма да изкара. Но просто се държа като добър професионалист и й свалям шапка за което.
  bouquet

# 33
  • Мнения: 0
За разлика от изразените тук отрицателни мнениия във форума ,аз искам да изкажа моята благодарност към лекарите и служителите на Хил клиник за доброто им отношение към мен.В продължение на много години имах проблеми с уринирането и се налагаше посещението ми при уролози в най-различни болници и клиники и навсякъде се произнасяха ,че трябва да се оперирам простатата ,но имало известен риск за живота ми.През ноември 2009 година посетих Хил клиник .Предложиха ми операция със зелен лазер и през декември бях опериран в същата клиника от д-р Фернандо Санча  от Испания ,който идва да оперира в тази клиника само случай като моя с голяма простата.Престоя ми в клиниката беше около два дни под зоркия поглед и грижи на докторите Калчев,Георгиев ,Боцевски и целият медицински персонал в клиниката,за което им благодаря най .искренно!Тук е мястото и да благодаря на д-р Ларгов  и медицинският екип от клиниката извършили второ успешна операция за поставянето на слинг,както в първата ,така и след втората операция всичките ми проблеми  с уринирането и изпускането вече са решени на сто процента.Колкото до цената бих казал ,че здравето няма цена.Още веднъж искам да благодаря на целият медицински и обслужващ персонал от клиниката!Пожелавам успех на всички които имат намерение да се ползват от услугите на Хил Клиник!

# 34
  • Мнения: 3
то много ясно че ще има и доволни и недоволни но не е ли чудно че на всеки срешнат казват операция ...нас докторите ни приемат като едно парче месо вьрху което могат да експерементират и то срещу космическо за бьлгария заплащане от порядька на 5000 и нагоре лв. ... което струва не повече от 400 до 1000 лв МАХ . аз ако сьм ги слушал тез аматьори да са ме оперирали за 10 неща ненужни упойки и болки и т.н. всеки сам решава сам за себе си и здравето си . но аз за тая клиника вече сьм изразил мнение тая и ОН клиник са ПЬЛНИ МОШЕНИЦИ !!!  #2gunfire

# 35
  • Мнения: 355
Аз съм доста редовен клиент на Хил клиник. Вече втора година ходя при д-р Валянова и досега не са ми предложили упойки и операции, нито са ми поискали такава сума за каквото и да било. newsm78

На мен ми харесва, че ме обгрижват, че ми обръщат внимание, и че са точни - когато отида в 18:00 на час не чакам нито минута! За разлика от Токуда, дори, която е от по-новите и "стегнати" болници в София, където пак е скъпо, обаче и чакаш...

Определено съм на мнение, че и тримата специалисти, при които вече съм ходила там са си бая почтени, рецепционистите са точни и никога не са ми се случвали "засечки".

А и другото е, че Валянова просто знае как да си върши работата. И то добре.

Аз съм хепи и ще продължавам да им бъда клиент, точно заради коректното им отношение и професионализъм.

# 36
  • Мнения: 432
то много ясно че ще има и доволни и недоволни но не е ли чудно че на всеки срешнат казват операция ...нас докторите ни приемат като едно парче месо вьрху което могат да експерементират и то срещу космическо за бьлгария заплащане от порядька на 5000 и нагоре лв. ... което струва не повече от 400 до 1000 лв МАХ . аз ако сьм ги слушал тез аматьори да са ме оперирали за 10 неща ненужни упойки и болки и т.н. всеки сам решава сам за себе си и здравето си . но аз за тая клиника вече сьм изразил мнение тая и ОН клиник са ПЬЛНИ МОШЕНИЦИ !!!  #2gunfire

Много обичам ей така някой да плюе! Как точно разбра, че на всеки предлагат операция?! Как разбра колко им излиза на тях?!
Точно те са едни от малкото, които правят някаква медицина на европейско ниво. Някъде другаде да предлагат такова лечение - аз поне достатъчно потърсих за баща ми и мога да те уверя, че няма.

# 37
  • Мнения: 0
Здравейте.Предстои ми операция на пикочният мехур или по точно фимоза.Някой знае ли каква е цената в Хил Клиник.Знам че там се извършват безкръвни операций с лазер.Моля ако знаете нещо повече пишете не само за Хил Клиник но и за други клиники в София.Здравно осигурен съм.
Благодаря!

# 38
  • Мнения: 355
Daniel, а пробвал ли си първо да им се обадиш на Хил клиник по телефона, и да ги питаш тях?  newsm78
Би трябвало те да имат най-подробна информация за техните си процедури и цени. Надали в мамешки форум много от нас знаят условията и цените на фимозата. А и те в Хил клиник са доста отзивчиви, би трябвало да ти свършат работа.
Има и цял тийн-форум на тази тема, там си дават доста акъл младежите http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=122598&start=55 … sc&highlight=

Успех  Hug

# 39
  • Мнения: 0
Обадих се но цената която казаха е непосилна за мен - 1500лв.

# 40
  • Мнения: 0
Това ,че цените са високи не е проблем на клиниката и специалистите в нея , а по скоро тове е проблем който би трябвало да се разреши от здравната каса т.е от скапаното правителство ,което строи магистрали и спортни зали ,а в това време хората мрат като мухи.Щом сме стигнали до там ,че за някой хора и 1500лв операция им се виждат непосилни ,то какво да говорим за операции които струват многократно по скъпо и вместо да обвиняваме клиниката по-добре е да търсим вината на друго място.На мен ми правиха вече две операции в тази клиника и това ми струваше доста пари ,които и аз трудно събрах след като се наложи да продавам инаследсвени имоти за това ,но не обвинявам клиниката , а благодарение на тях сега вече съм в добро здраве  благодарение на докторите от тази клиника.

# 41
  • София
  • Мнения: 6
Да, много са добри - ако имате излишни пари за губене можете да опитате Simple Smile)
особено при великия "специалист" д-р Калчев ...

# 42
  • Мнения: 2 386
Здравейте, интересувам се от иформация за уродинамично изследване и за варианти за лечение на инконтиненция при възрастна жена БЕЗ гинекологични смъквания в тазовата област. В шах сме, а се измъчва и търся всякакви варианти. Благодаря!

# 43
  • Мнения: 75
Евичке, може би е най-добре тях на място да ги питаш, защото е доста специфична информация за форумно обсъждане. Успех и здраве!

# 44
  • Мнения: 0
Здравейте, имам камък в бъбреците. Няколко пъти се опитваха да го разбият с ултразвук в Токуда, но  все още имам големи фрагменти.
Болката е неописуема, само човек, имал някога бъбречна криза може да ме разбере. Четох във вестник, че в Хил клиник правят нещо уникално и ново за камъни и с външен специалист. Някой има ли повече информация? Прочетох всички мнения преди да пиша, но никой не е писал за същия проблем, а и мненията са силно поляризирани и не достатъчно обективни, според мен.
Предварително благодаря!  Hug

# 45
  • Мнения: 0
Добър ден, здравейте всички.
Преди малко се регистрирах във форума, но изобщо не се оправям с него.
Търся информация за урологията на Хил клиник. Моля ви, има ли някой, който да знае повече по темата със зеления лазер.
Моят баща е на 68 г. има аденом, драмата е огромна, продължава вече повече от година, и майка ми се измъчи с него. Водихме го в кварталната поликлиника, оттам личния лекар му изписа някакви хапчета, които не помагат. Водихме го в Токуда, само ни загубиха време и пари, но не му помогнаха. Предлагат му операция, него го е страх, че буквално цитирам: "тия ше ме уморЯт"...

Баща ми, както можете да се досетите, не е "на ти" с интернета, та ровя  и сондирам мнения. На първо място ми излезе бгмамма, затова пиша тук, не знам дали е правилното място: може ли някой да ми даде информация за уролог в хил клиник и този зелен лазер за изпаряване на простатата. Дали е най-доброто, дали наистина става и си заминава след операция, както разказват във вестниците?
Предварително благодаря на всички, извинявам се за дългото откровение  Praynig

# 46
  • Мнения: 355
Николаева78, аз съм редовна пациентка в клиниката, за която разпитваш. Е, не съм мъж и нямам простата, но това, което виждам, когато посещавам Хил са добри специалисти, нова и модерна апаратура, приятно и любезно отношение от персонала.
Препоръчвам я като човек, който вече две години ползва услугите им.  Peace

# 47
  • Мнения: 0
Благодаря за отзива, Beginner Mamma, обадихме се в петък в клиниката, оказа се, че са им доста заети графиците, и насрочиха час за преглед чак в сряда. Точно при доктор Калчев се паднахме за консултация, силно се надявам да сме взели правилно решение.  Praynig

# 48
  • Мнения: 1
Свекърът ми вчера беше на преглед в Хил Клиник, при д-р Калчев. Каза му,че има много увеличена простатата, налагат се 2 операции, но той ще ги направи в едно. Оперцията ще струва 6000 евро. Аз лично се двоумя, защото това  са много пари, а дали наистина има нужда оттази операция, както казва доктора...не знам. Истината е,че повечето доктори знаят,че хората "мило и драго" дават  за здравето си и злоупотребяват с това.

# 49
  • Мнения: 281
Някоя жена с проблем чести позиви за уриниране да е посещавала клиниката? Какви са мненията ви?

П.П Може да е писано по темата, но виждам, че е старичка...

# 50
  • Мнения: 0
Здравейте  да ли някои знае във В.Търново има ли клиника за безкръвна операция на простатата моля ако знаeте изпратете ми кординати и повече информация.Благодаря Ви предварително.

# 51
  • Мнения: 0
Здравейте отново! Благодаря на онези във форума, които се отзоваха със съвети и коментари. Бяхме с татко в клиниката миналата сряда. Прегледът ни струваше 50 лева. Към него му бяха осигурили изследвания на кръв и урина, така че не се наложи нищо да доплащаме. Клиниката е доста далеч - почти в планината, и не знам, възрастните хора, които нямат кола как пътуват.
Много ме впечатлиха условията, загрижеността, на мен дори в родилния дом не са ми обръщали толкова внимание, колкото сега, като придружител на баща ми.
Д-р Калчев го прегледа, чакаме сега резултатите на изследванията да покажат дали може да се подложи на операцията, но май като цяло няма пречки (чакаме туморните маркери). 6000 лева са сериозна сума, толкова струва зеленият лазер. Но като знам алтернативите какви са, а по-точно как няма такива...

genovadani, защо такава е сумата за свекъра ви? Доколкото д-р Калчев ни обясни, операцията със зелен лазер е около 3000 евро, но зависи от някакви влакна, които са консуматив... Предложи ни и възможността, ако искаме да ни оперира чуждестранен специалист, който идва при тях специално за това. Може би това да оскъпява? Каква е неговата диагноза?

# 52
  • Мнения: 355
Николаева, писах ти на лични да питам как се развиха нещата при теб, но се ни отговорила. Всичко наред ли е, оперирахте ли баща ти, как мина всичко, той добре ли е, доволен ли е?

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте отново!
Пиша чак сега, защото не съм много по форумните изяви, а и нашата "сага" поприключи, та нямам и време и не съм се сещала да споделя, което не правилно.  Embarassed

В събота, на 18.02 баща ми го закарах на операция, той ужасно се притесняваше, и това допълнително изнервни ситуацията.

В Хил клиник бяха много мили и отзивчиви и към него, и към мен. Откъм време всичко се случи по часовник, докарах го в 7:00 ч. сутринта и в 9:00 след всички предоперативни изследвания го вкараха в операционна. Простатата му беше с обем 110 гр. което на други места казаха, че било абсурд да се махне безкръвно, но с този зелен лазер в Хил клиник казаха, че няма проблеми.
Оперира го д-р Фернандо Санча, успях да го видя, докато чаках отвън, а после докато бях в стаята с татко дойде на визитация да го погледне.
Испанският лекар говореше прекрасен английски и изглеждаше доста респектиращо.
Операцията, престоя, всичко ни излезе 7 000 лева. Не са малко пари, да не кажа, че е огромна сума, която ни лиши от зимна почивка и ски, но пък изобщо не смея да сравнявам удоволствието със здравето на близките си.
На другия ден му махнаха катетъра и го изписаха. В момента няма оплаквания, казва, че нощем спи за първи път от години без да става.
А бе, да е жив и здрав татко, и екипът и д-р Санча, че нивото, което видяхме там на други места не съм го виждала в България... И дано са повече частните клиники у нас, и да имат възможност повече хора да решат проблемите си бързо, без проблеми, чакане и пари под масата.

Благодаря на отзовалите се с мнения и подкрепа във форума, и на beginner_mamma   bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 1 335
Здравейте,

Търся отзиви за проф. Румен Бенчев (УНГ).
Интересува ме също каква е цената за преглед в клиниката?

Благодаря  bouquet

# 55
  • Мнения: 75
Здравей, Stelfy,
Ние сме били пациенти на проф. Бенчев - с малката и с мъжа ми. С две ръце гласувам за професионалните му качества и за работата му. Прегледът струва 80 лева, доколкото си спомням.
Помня, че за мъжа ми като ходихме за хъркането, трябваше да се запишем седмица напред, защото нямаше свободни часове. Не знам сега, лятото, дали не е по-лесно и ненатоварено.

Питай, ако мога да помогна с нещо    Peace

# 56
  • Мнения: 0
От собствен опит се уверих че в сектор Уши , Нос, Гърло мошенничестват. За операция на носа ми казаха че ще струва 1200лв. Когато отидох за опериране ми сервираха че сумата е 3000лв. Отгоре на това анестезиологът им е пълен некадърник. Два пъти ме разкарваха защото не можаха да вкарат тръбата за обдишване и на третия път викнаха доц. Константинов от белодробна клиника до ВМА да им свърши работата. Накрая се оказа че и операцията е калпаво направена. Вместо да отида да си свършат както трябва операцията, съм принуден да отида в Исул, тъй като на тези в Хил клиник им нямам доверие. Когато се обадих  по този въпрос на опериралия ме професор, той зае поза на обиден. Моя съвет е да потърсите друго лечебно заведение, защото в това ем ще ти одерът кожата, ем няма да си свършат работата.

Михайловски

# 57
  • Мнения: 75
Колко странно, аз пък съм лекувала детенцето при същия професор (д-р Бечнев, нали?) и мъжа ми преди време се подложи при него на операция за да си махне хъркането и сме страшно доволни от него и от клиниката.
Дори съм го хвалила в друга тема и на доста приятелки с мъже, които страдат от същия проблем съм им го препоръчвала с отворено сърце!
Досега когато имам път към клиниката го поздравявам с уважение при среща и сме му много задължени цялото семейство.

Колко са ни поляризирани мненията, чак ми е странно, че пишете за същия човек  Shocked

# 58
  • Мнения: 0
Здравейте,искам да си оставя и аз мнението за Хил клиник-болницата,която ми върна живота!
Дълги години имах проблеми с уринирането и простатата,бил съм в поликлиника,б болници различни,в Плевен искаха да ме режат направо,добре,че не се реших на тази крайна стъпка.
Бях гледал реклама на Хил клиник някъде преди време и мислих много преди да се реша да ида.
Наистина клиниката е частна и прави мнго о приятно впечатление всичко:обстановка, обслужване, услужливи хора.
Оказа се,че простатата ми е 130 грама!Това е страшно много,аз бях спрял изобщо да мога да отида до тоалетна! Това безизходно положение ме реши доста бързо да се съглася на този зелен лазер,но операцията мина толкова бързо и лесно,че дори няма какво да ви описвам.
За 40минути ме оперираха и на следващия ден ме пуснаха да се прибирам вкъщи.Още на следващия ден се качих на колата и си се прибрах в Севлиево.И не съм спирал по целия път, а няма да ви описвам за мъж какво е да ти се налага постоянно да спираш за тоалетна по пътя.
Сега, след операцията,се чувствам напълно нормално и като мъж,какъвто съм си.

С цялото си сърце им благодаря на уролозите от Хил клиник!

# 59
  • Мнения: 0
Извинявай, много би ли посочил хирурга, който е извършил операцията. И на мен ми предстои такава, но се колебая. Ще бъда благодарен, ако дадеш още подробности.

# 60
  • Мнения: 0
Здравейте, г-н Шопов!
Д-р Александър Боцевски ме прегледа и оперира.Тогава ми бяха казали,че мога да се оперирам и при испанския професор,дето идва при тях за операции,но положението ми беше толкова спешно (не можех да уринирам изобщо и после източиха над 5 литра урина от мехура),че реших директно да лягам и да не чакам.
С открито сърце ти ги препоръчва-порядъчни,отзивчиви и грижовни - от санитарките,през сестрите,та до лекарите.
С уважение и стискам палци да вземеш най-доброто за себе си решение!

# 61
  • Мнения: 0
Дарко, много ти благодаря за отговора - извинявай, че ти говоря на ти. Аз бях на преглед в Хил клиник точно преди една година, но не запомних името на доктора при когото се прегледах. Сега погледнах екипа от уролози и познах, че беше д-р Юлиан Коцев. Сега не знам дали пак при него да запиша час или при д-р Боцевски, който ти ми препоръчваш. Струва ми си, че няма да се размине без оперативна намеса, защото струята ми е силно намаляла и ставам по 3 пъти нощем. Преди една година ми казаха, че размерите на простатата ми са 4 на 3 сантиметра, но явно се е увеличила още.
Ще гледам да избера добър екип и не знам дали да чакам проф. Санча. Ако не те притеснявам - би ли ми казал на каква цена ти излезе операцията. Благодаря предварително и успех...

# 62
  • Мнения: 0
Не знам какво да те посъветвам за лекарите, уверен съм, че там всички са добри професионалисти,поне що се касае до урология,доволен съм повече от добре съм и вече всички проблеми са в миналото.Наистина направо се подмладих, и нощем спрях да ставам,а преди беше някакъв ужас,то до 8-9 пъти е стигало...
На мен операцията всичко,с изследвания,престой,ми излезе 7000 лева. Не ни беше лесно да ги съберем с жена ми,и синът ми помогна,но пак бих ги дал,без да се замисля.Сега, не знам,помня на мен ми казаха,че цената зависи от големината на простатата, и вашата ако е малка,може да е друга и цената...
И ако мога да посъветвам:наистина помислете добре, и ако имате тази възможност,просто отивайте!

# 63
  • Мнения: 0
До Киро Шопов: г-н Шопов, аз помогнах на татко да се оперира в тази клиника преди почти точно година ще стане.
Вярвайте ми, баща ми е страшно щастлив. Доволен е много, не взима лекарства вече, отново си излиза навън, по едно време беше спрял изобщо да излиза, че се притесняваше заради постоянните позиви за уриниране, а и по едно време като беше и с катетър се оплакваше, че на другите пенсионери им прави впечатление специфичната... миризма (извинявам се за подробностите), и го странят.
Много се измъчи, но наистина сме доволни, оперира се при проф. Санча, испанския им лекар, всичко мина чудесно!
Простатата му беше 110 гр.
На лични ще ви изпратя мобилния си телефон, ако имате нужда да зададете въпрос или да разкажа подробности, ще се радвам да помогна!
М.Николаева

# 64
  • Мнения: 0
Здравейте,
Включвам се в темата за лекарите в Хил Клиник и за решаането на проблемите с простата като пациент на клиниката, който току що е преминал през процедурата "Зелен лазер".
Малко предисловие: На 58 години съм. Усетих първите симптоми на ДХП (доброкачествена хиперплазия на простата) на 51 години. "Храних" се с добавките Простенал перефект и Простамол уно. Както обикновено става, в един момент въздействието им стана неефективно и аз започнах да ставам до тоалетната по 3, по 4 и по 5 пъти на нощ. На 28.07.2011 станах пациент на Хил Клиник. Направих няколко MLT процедури (лазерният еквивалент на импулсните нагревки на простата), като паралелно с това преминах на Таниз (а-блокер) и в последствие на Омник. Естествено и това изчерпа възможностите си и аз пак започнах "усиления нощен трафик" до тоалетната. През това време се оказа, че за тези почти 2 години, простата е нарастнала с около 30 см3 и е достигнала обем 80см3 (разполагам с копия на CD от всички ехогравски снимки, които ми предоставяха от клиниката след всеки преглед). И така, на 22.03.2013 ми бе направена операцията "Зелен лазер" със спинална упойка. Оперира ме д-р Санча (Фернандо Гомес Санча) с асистенцията на д-р Александър Боцевски. През цялото време гледах на монитора какво правят вътре в малкото ми "сърце". След операцията ми поставиха катетер за няколко дни. По време на операцията и след нея - няма болка, няма парене. Единственият дискомфорт е катетера, както и 2 дни главоболие, докато отшуми пост-действието на спиналната упойка. 
Днес (28.03) бе "денят на истината". Направиха ми промивки, измъкнаха досадния катетер (абсолютно безболезнена процедура) и проведоха тест на отделителната ми система - Какво облекчение и каква струя!!!
За това, което направиха лекарският и сестринският екип и за отношението им към мен като пациент, мога да засвидетелствам искрената си благодарност.
Позволете ми и няколко съвета към мъжката част:
Мъже, не се притеснявайте да споделяте проблема си с простата. Излишното скрито търпене на проблема не е здравословно (във форумите на тази тема, като че ли жените са по-загрижените);
Не отлагайте за последния момент решаването му. Нещата могат да се усложнят;
Засега най-разпространени са 3 алтернативи за опертивното решаване на ДХП проблемите.
В интернет има достатъчно материали да се запознаете с тях, да ги сравните и да си изберете.
Моят избор бе Хил Клиник и съм страшно доволен. Препоръчвам го от сърце.

# 65
  • някъде тук
  • Мнения: 621
Здравейте,на майка ми и предстои разбиване на къмък в уретера в Хил клиник,моля някой ако е правил процедурата да сподели  отзиви Praynig а също така не намирам никъде цени  Rolling Eyes чудя се колко ли ще ни струва Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 0
Имах изключително гаден камък, който не можа да се разбие с ултразвук и нямаше начин ходих в Хил клиник да ми го разбият. Преди две години беше и струваше доста пари. Спомням си, че го платих на два пъти по 3000 и 3500. Истината е, че моя камък нямаше друг начин да се извади и ми застрашаваше функцията на бъбрека, непрекъснато на антибиотици, абе гадна работа много. Майка ти опитвала ли е с ултразвук? Какъв точно й е камъка?

# 67
  • Мнения: 23
Аз искам да изкажа разочарованието си от Хил Клиник. Съпруга ми имаше камък в уретера, около 8 мм. със запушване на бъбрека. След като ни ги препоръчаха, октомври месец се обадихме да попитаме за лазерно ръзбиване, защото ни казаха че било най-доброто. Цената, която ни съобщиха беше 4000 лв., Хил Клиник ми се стори малко странна. Излизаш и тръбиш че разбиваш камъни с лазер, искаш за въпросната услуга 500 пъти повече, и не правиш нищо и само ни мотаха.
Защо спряха евтиното българско лечение на камъни в бъбреците и жлъчката? Преди 40 години д-р Мария Иванова от МА-София направи натурално лекарство против камъни в бъбреците и жлъчката, а също за почистване кръвоносните съдове от отлагания в тях. Спряха й работата и я изгониха, като вместо това почнаха да внасят скъпи литотриптери от чужбина, които едва ли са безвредни. Лекарството се казва Фармалит - за уратни камъни в бъбреците, жлъчни камъни и за почистване холестеролови плаки от кръвоносните съдове. То просто разтваря и измива конкрементите.  Правеше се в Троян. А първоначално и във Фармахим. В Дупница пък се правеше субстанцията - Линофарм , от кюспе, която се разрежда 25 грама на литър във вода - (Фармалит).  За оксалатни камъни беше направен Оксалит, състоящ се от магнезиев окис, лимонена киселина и витамин В6. Действието му е аналогично - постепенно разтваря камъните и ги отмива. Само че тези лекарствени средства са общо взето природни и поради това  много евтини. Никой няма сметка да ги произвежда. С тях няма как да ви вземат парите...

# 68
  • Мнения: 10
Вече не се ли произвеждат, аз имам нужда от фармалит и ако е да как може да се снабдя с него!

# 69
  • Мнения: 1
Оперирах се от рак на простатата в Хил Клиник за което платих 14.000 лв. За да вземат парите
лекарят лъжеше че трябва да се оперирам веднага докато този вид операции могат да се отлагат
до 6 месеца след диагнозата. Освен това лъжеше че ще запазя ерекцията си която загубих след операцията. Ерекцията се запазва при друг вид лечение - брахитерапия, но тъй като в Хил Клиник
правят само операции лекарят въобще не спомена за брахитерапия. На всичкото отгоре от бързане
да вземат парите не казаха че трябва да дам сперма за замразяване преди операцията, което е
задължително.

# 70
  • Мнения: 1
Д-р Георги Георгиев (Хил Клиник)  е Бог! Преди 2 години поради упорит баланит ми се наложи обрязване. Резултатът беше отток 7 месеца, обезобразен пенис, свлечена кожа и ужасен естетически резултат. Баланита започна да се връща и реших отново да се подложа на корекция. След множество консултации с професори, известни уролози и доктори се спрях на д-р Георгиев - изключителен професионалист, подходи с разбиране и човещина към проблема ми. Извърши корекцията изклюително старателно, внимателно и професионално. Преди самата процедура обсъдихме как ще бъдат нещата, естетическия резултат, възстановяване и всички останали подробности. Възстановяването мина изклюително бързо и без проблемно, без оттоци, кръвотечения и възпаления. Пожелавам му  много здраве, щастие и безброй професионални успехи!

# 71
  • Мнения: 23
Вече не се ли произвеждат, аз имам нужда от фармалит и ако е да как може да се снабдя с него!
Потърсете по ключови думи в интернет. Имаше някаква фирма ТНТ23 ли беше, или нещо подобно?! Която по едно време продаваше малки опаковки от него. Но общо взето тази информация не се разгласява, защото иначе бялата мафия няма как да спечели! Тя има интерес пациентът да се лекува, а не да се излекува! Иначе как ще ви вземат парите?!? Те така те "лекуват", че от едно "лечение", вследствие на страничните му ефекти получаваш и други усложнения, та после се налага да "лекуват" и тях...

# 72
  • Мнения: 1
Здравейте,
Включвам се в темата за лекарите в Хил Клиник и за решаането на проблемите с простата като пациент на клиниката, който току що е преминал през процедурата "Зелен лазер".
Малко предисловие: На 58 години съм. Усетих първите симптоми на ДХП (доброкачествена хиперплазия на простата) на 51 години. "Храних" се с добавките Простенал перефект и Простамол уно. Както обикновено става, в един момент въздействието им стана неефективно и аз започнах да ставам до тоалетната по 3, по 4 и по 5 пъти на нощ. На 28.07.2011 станах пациент на Хил Клиник. Направих няколко MLT процедури (лазерният еквивалент на импулсните нагревки на простата), като паралелно с това преминах на Таниз (а-блокер) и в последствие на Омник. Естествено и това изчерпа възможностите си и аз пак започнах "усиления нощен трафик" до тоалетната. През това време се оказа, че за тези почти 2 години, простата е нарастнала с около 30 см3 и е достигнала обем 80см3 (разполагам с копия на CD от всички ехогравски снимки, които ми предоставяха от клиниката след всеки преглед). И така, на 22.03.2013 ми бе направена операцията "Зелен лазер" със спинална упойка. Оперира ме д-р Санча (Фернандо Гомес Санча) с асистенцията на д-р Александър Боцевски. През цялото време гледах на монитора какво правят вътре в малкото ми "сърце". След операцията ми поставиха катетер за няколко дни. По време на операцията и след нея - няма болка, няма парене. Единственият дискомфорт е катетера, както и 2 дни главоболие, докато отшуми пост-действието на спиналната упойка. 
Днес (28.03) бе "денят на истината". Направиха ми промивки, измъкнаха досадния катетер (абсолютно безболезнена процедура) и проведоха тест на отделителната ми система - Какво облекчение и каква струя!!!
За това, което направиха лекарският и сестринският екип и за отношението им към мен като пациент, мога да засвидетелствам искрената си благодарност.
Позволете ми и няколко съвета към мъжката част:
Мъже, не се притеснявайте да споделяте проблема си с простата. Излишното скрито търпене на проблема не е здравословно (във форумите на тази тема, като че ли жените са по-загрижените);
Не отлагайте за последния момент решаването му. Нещата могат да се усложнят;
Засега най-разпространени са 3 алтернативи за опертивното решаване на ДХП проблемите.
В интернет има достатъчно материали да се запознаете с тях, да ги сравните и да си изберете.
Моят избор бе Хил Клиник и съм страшно доволен. Препоръчвам го от сърце.

                     Каква беше цената на цялата процедура !?

# 73
  • Мнения: 14
Там те гледат като банкомат.Само реклама и нищо друго.Дори имах чувството ,че разбирам повече от лекаря.Той буквално не можеше да ми отговори и на един въпрос,а само гледаше да ми говори съвсем други неща,нищо общо с това където го питах.Ужас!

Общи условия

Активация на акаунт