Приспиване с кърмене- как да го променя?

  • 2 068
  • 10
  •   1
Отговори
Синът ми е на 8 месеца и до сега се приспивахме като му дам да суче,но рано или късно ще спра да го кърмя и се чудя как да го отуча....има ли някой който би могъл да ме посъветва какво да правя?Пробвала съм с люлеене,водичка ,люлка ,но не става..пищи и се разсънва.

# 1
  • Мнения: 3 161
Ами като спреш кърменето, ще намериш други начини... засега явно и кърменето, и заспиването на гърда са му необходими и не виждам защо трябва да го насилваш.

Иначе моята дъщеря без гърда не заспива все още (2 год. почти), но ако я оставя на татко или баба, все някак я приспиват - просто трябва да е истински уморена с тях, гушка се и така.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
Убийте ме ако съм пуснала вече темата, ама точно преглеждал и видях, че някой я е пуснал вместо мен. И аз имам същия проблем, макар все още да не ми е проблем наистина - по-скоро е проблем на всички онези, които ще приспиват за по някоя вечер Бибката... При мен ситуацията е следната - нахранвам я (с кърмене) и след това лягаме на леглото да се приспиваме с цица в уста. Заспива за 10 минути. Онази вечер след като се нахрани, просто си пъхна палчето в устата и затвори оченца, но в продължение на 1 час  #Crazy ту дишаше тежко и се въртеше, ту аха-аха да заспи и пак започваше да се мята - всичкото това до гърдата ми, която аз не й предлагах насила, а просто си стоеше на изчакване даси махне палчето и да се приближи към мен на 10 см. В един момент реших да я приспя както си знам и й дадох гърдата си и... заспа за 2 минути! Но, казвам ви, ако не беше до мен, всичкото това време щеше да го е проревала!!! Денем не я приспивам с гърда - работя, но и всъбота-неделя не го правя. Просто като й се приспи наистина (не я мъча) я слагам в креватчето и тя след 1-2 минути мрънкане и лек плач, заспива с пръстче в уста. Но вечер тя е много по-уморена от целия ден, по-нервна и не мога да я подложа на това - да я оставя да си поплаче!

Има ли някакъв нетравмиращ начин да го постигна? Извинявам се на benmary, че вместо да дам съвет, питам за същото, но по някакъв начин детайлизирам нещата!

Просто ситуацията е сериозна - ами ако утре по това време има събитие (наред с всичко и организирам откривания на разни магазини и тем.подобни и знаете кога се правят партитата), кой ще я приспи. Не смея да оставя детегледачката си с нея в такъв момент - жената ще се травмира завинаги!

# 3
  • Мнения: 6 243
Когато синът ми се отби, приспиването ставаше с шише с мляко. Докато изпие шишето и вече е готов.

Дъщерята заспива без мен редовно, нали съм една работеща жена, и все съм се чудела какво пави лелята. Скоро се върнах по-рано - точно във времето "за приспиване" и реших да отменя жената и да я освобождавам да си ходи. като влязох в стаята, ги заварих - Ирина в кревата си, лелята до нея, седнала на стол, да й пее нещо. Ирина беше полузаспала. Естествено, моята поява я разсъни веднага, но това е друга песен... Думата ми беше, че когато ни няма, ако са сити, те пак си заспиват - вече кое дете как ще предпочете е много индивидуално. Някои баби на ръце, други си заспиват без проблем в креватчетата... Думата ми беше, че не е страшно. Ето, аз съм отбита на 2 месеца, а си заспивам като стой та гледай  Grinning (само да има кой да ме остави, и сега ще заспя)

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
Ега ти! сега ми идва на ъкъла, че като бяхме в отпуска в Бургас баба ми приспа няколко пъти Бибето - с песни. Е, една вечер дойде с отпуснати рамене и  Cry каза "Свърши ми репертоара" (за час и половина - толкоз), вкъщи жената ми спомена онзи ден, но кой да помни, че пее "Аз съм Сънчо" и тя си заспива за 5 минути (ще заспи я - Да слушаш някоя жена да ти пее, че била Сънчо!). Явно всеки си намира начин и подход...

Абе татито що се прави, че не може да пее?

...а е завършил и Музикален Театър  Stop Оперно пеене!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Абе татито що се прави, че не може да пее?

...а е завършил и Музикален Театър  Stop Оперно пеене!
Ооо, вашият проблем просто е решен - изкарва една ария от Травиата и токувиж подействала. Това ако не става със "Съчно", де Wink

# 6
  • Мнения: 3 161
Просто ситуацията е сериозна - ами ако утре по това време има събитие (наред с всичко и организирам откривания на разни магазини и тем.подобни и знаете кога се правят партитата), кой ще я приспи. Не смея да оставя детегледачката си с нея в такъв момент - жената ще се травмира завинаги!

Ти пък ме изуми - не мислиш колко ще се травмира детенцето (евентуално де - може и да се справят чудесно), а бавачката!  Joy

# 7
  • Мнения: 429
Ние се приспивахме на гърдата до последно докато се кърмехме. След това няма цица, няма шишета. Сега ме кара да и чета книжки или да и пея, но не всякога. Може да се гушкаме или да я галя, но спи при нас, за което незнам как ще се оправим. И сега се е разположила в средата, а като я сложа в нейното креватче поспи малко и като се пробуди ме буди, за да я сложа при нас. Няма да казвам как и къде спя.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз имам същия проблем. Голямата ми дъщеря просто я слагах в леглото и излизах. Заспиваше сама без проблем. Сега обаче с малката е ужасно. Ако не й дам да суче няма заспиване. Притесняваме това, че примерно събужда се в 12 ч. на обяд, яде и после бодърства час-два. След което й се доспива и трябва пак да й дам да суче нищо , че не е гладна само за да заспи. Мисля си, че не е хубаво толкова често да яде и да преяжда. Да не говорим, че две вечери като си бяхме в България я оставих на майка и баба да я приспиват и се бяха побъркали. Даже втория път ни се наложи бързо да се приберем, защото са били ужасни писаци и не са могли по никакъв начин да я успокоят , камо ли да я приспят. Като усети цицата веднага се успокоява и заспива. Та мисълта ми е, че от онзи ден реших да пробвам да си заспива сама. След като е сита, преобута и нищо не я боли, не виждам какъв е проблема да заспи щом като й се спи. Та оставих я да реве и беше ужасно, 15-20 минути рев. Побъркахме се с голямата ми дъщеря, но накрая заспа. Вчера положението е по-добре. Не се дере така неистово и е само за по 5мин. Мисля, че до няколко дни ще имам успех да заспива спокойно, без рев и без цокане. Можеш да пробваш, ако не ти се струва много жестоко.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 194
И ние сме така, ужас, ако не е на цицата няма заспиване. Ако сме навън добре, яде си пюрето, разходя я малко с количката и заспива, но в къщи нищо не помага, люшкане, пеене, нищо. Пробвах и 1-2 пъти да я оставя да поплаче, ама тя няма спирачки, не спира, само се ядосва ooooh!

# 10
  • Мнения: 264
Аз пък, противно на всички вас, се мъча да науча моята сладка бебка да заспива на гърдата  Embarassed Тъй като тя суче много кратко (като време), освен това е и слабичка, и се притеснявам дали яде достатъчно newsm78 Когато заспива на гърдата, тя суче и насън, и когато слиза мляко го гълта и така Sick
Незнам дали си натрисам голям проблем, но вече не заспива сама, както беше с бибата преди. След като стачкува, махнах бибата и от тогава имаме проблем със заспиването. Заспива на гърдата, но се сърди, върти се и т.н Надявам се скоро да дойде момента, в който само ще се гушва в мен и ще заспива кротко Praynig

Общи условия

Активация на акаунт