Въпроси за БТ

  • 979
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 154
От толкова четене вече съвсем се оплетох с тази БТ! На едно място пише, че се мери сутрин м/у 5 и 7, на друго - м/у 6 и 8. Че трябва да си спал 4 часа. После намирам инфо, че трябва да са 7.... Че имало овулация когато температурата спадне рязко, после пък че трябвало да се повиши.... Много се обърках!  Imp
Пък и плюс това последните дни се будя към 5, защото ми се ходи то тоалетната....
Ако можете ми кажете кое от всичките твърдения е вярни и проблем ли е, че я меря в 5 сутринта?

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Здрасти,
подред на въпсросите: трябва да имаш поне 3 часа спокоен съм без прекъсване за правилно отчитане тоест, ако става в 5  и имаш това вреем не пречи да я мериш тогава, но всяка сутрин по това време, защото ако после ставаш в 7 вече ще ти влияе това, че нямаш толкова часове сън и си ставала.
За другото при всяка жена е различно, но в повечето случаи има такова понижаване.
Съвет: Bulb Използвай програмка, която ще ти изчислява предполагаемата овулация. На сайта на зачатие ще намериш такава тема- всичките са много добри!

# 2
  • Мнения: 254
Ще се опитам да отговоря само дано не иzлеzне много объркано.
Важното е температурата да се мери по едно и също време всеки ден като трябва да си спала мин. 4 часа преди това.  
До колкото аz сам zапоzната в деня на овулацията температурата е ниска дори в много случаи се понижава в сравнение с предишните дни (с 0.1, 0.2). Когато настъпи повишаване на температурата овулацията вече е минала. Само че zа да си сигурна че овулацията е минала трябва да имаш поне 3 дена с високи температури. Еднократното повишение на температурата не zначи нищо.  
Ако раzбираш англииски можеш да иполzваш линка  по-долу zа  повече информация, а там можеш и да си нанасяш температурата и автоматично ще ти покаже деня на овулацията.
Успех!!!!  
www.fertilityfriend.com

# 3
  • Мнения: 3 154
Цитат на: wa_wa
Здрасти,
подред на въпсросите: трябва да имаш поне 3 часа спокоен съм без прекъсване за правилно отчитане тоест, ако става в 5  и имаш това вреем не пречи да я мериш тогава, но всяка сутрин по това време, защото ако после ставаш в 7 вече ще ти влияе това, че нямаш толкова часове сън и си ставала.
За другото при всяка жена е различно, но в повечето случаи има такова понижаване.
Съвет: Bulb Използвай програмка, която ще ти изчислява предполагаемата овулация. На сайта на зачатие ще намериш такава тема- всичките са много добри!


Ами аз по принцип си стоя в къщи (защото съм леко безработна) и си глася алармата уж за 7, ама така се получава, че се будя към 5. Притесняваше ме това, че на някой места се твърдеше, че трябва да има поне 7ч. сън. А програмката от зачатие съм си я изтеглила. Добра работа ми върши.
Благодаря ти много за информацията. Flowers Rose

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Няма за какво, не мисля, че пречи да е в 5 часа!

# 5
" Мерете я след минимум 3 часа непрекъснат сън. Така например, ако сте ставали от леглото в 7 сутринта до тоалетна, а после сте легнали, а трябва да я мерите в 9ч, измерете температурата си в 7 ч., преди да сте ставали от леглото /иначе ще имате само 2 ч. непрекъснат сън/"

Това е извадка от www.zachatie.org - "Метод на базалната температура"

# 6
Zdravei az imam malko opit v tova pone taka az zabremeniah ,sled kato ti svurshi menstroaciata zapocvash da merish tem. po edno i sushto vreme vsiaka sutrin.Tia zapochva da se povishava i kogato stane 37.00 pravite opit na drugia den zaduljitelno sushto i beboka triabva da stane,pone pri men stana taka.No imai predvit che niakoi put tem. moje da ne se pocaci no tova ne oznachava chr si niamala ovolacia.Uspeh i skoro da se pohvalish Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 154
Благодаря на всеки, който ми отговори Grinning
никита, а ти колко часа сън имаше, когато мереше БТ?

# 8
Ami nesi spomniam tochno no  si liagah nai kusno kum 23.00casa i sutrin si merih tem.kum 7.00 ili 7.30 ne si spomniam po edno i sushto vreme razbirase  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт