детски градини в германия

  • 4 168
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
мили мами от германия искам да ви помоля да ми дадете малко инфо zа детските градини.чувам раzлични не6та и сам малко обаркана.от каква вьzраст вzимат децата виарно ли е ,че триабва да бьдат беz памперс.каzаха ми че не ги слагали да спят.молиа ви кажете ми точно как стоят не6тата.благодариа ви предварително

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 095
Как да не ги слагат бе?! Иначе от 2,5-3 год. май тръгват, то зависи къде си и какви градини имате там

# 2
  • Мнения: 2 567
Ние имаме време до детската градина, но доколкото знам от познати деца тук възрастта е 3 годинки. По желание на родителите може и да не бъде сложено да спи детето на обяд. Но предполагам, че има разлики от градина до градина, така че се информирай на място  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 292
и аз се интересувам доста как стоят нещата с ясли и градини, защото само с една заплата няма да се оправим изобщо Sad
та има ясли за 0-3 годинки - Kinderkrippe, но са малко и със страхотно дълги списъци за чакане на места. Те не са толкова скъпи.
има и доста по-скъпи частни ясли, цени от около 300-400 на месец, които обаче имат по-реалистични листи.
има също градини които взимат децата на 3 годинки и такива които ги взимат на 2,5 годинки.
другото май е гледачка - която е доста скъпа , не знам как се процедира с гледачка - прави ли се договор и подобни?

# 4
  • Мнения: 2 567
Ако е около 400 на месец частната ясла е добре. Аз тук чувам други цифри..от порядъка на 600 и нагоре  Whistling
За Tagesmutter-ите-ако ми се наложи да взема лично аз бих го направила от утвърдените Verband-и за такива. Поне са лицензирани и жените там са обучени.  Поне ъа Бон ставката им е по 3-4 евро на час, ако не се лъжа.

# 5
  • Мнения: 2 292
Ако е около 400 на месец частната ясла е добре. Аз тук чувам други цифри..от порядъка на 600 и нагоре  Whistling
За Tagesmutter-ите-ако ми се наложи да взема лично аз бих го направила от утвърдените Verband-и за такива. Поне са лицензирани и жените там са обучени.  Поне ъа Бон ставката им е по 3-4 евро на час, ако не се лъжа.

има различни но за толкова скъпи 600 честно не съм срещала оферта. ние сме на един списък за една която е 320 на месез за 7 часа на ден ... но да видим дали ще се доредим.
а гледачките доколкото разбрах взимат по толкова на час, но има и договаряне, т.е ако си постоянен клиент за дълго - може и по-малко да се договорите, зависи. Още чакаме да видим как вървят яслите и не сме говорили с гледачка  Wink

# 6
  • Мнения: 4 244
Значи от моя опит с детските градини ситуацията е следната - в големите градове е мишън импосибъл. В по малките и по селата бива.
По принцип инфо за тях има в Schul und Kultur amt към Rathaus или там както се води на местно ниво - всяка провинция е различно
При нас има Kinderkrippe  на общински начала за кърмачета, Kindertageststätte в повечето случаи частни с 2 групи за кърмачета до 3 г  и малки деца от 3 до 6 г Kindergarten - общински или църковни. В общинските има редовни групи само до обяд, ако двамата родители работят може да са по цял ден, по тази причина могат и да ги вземат от 2 1/2 г, иначе са от навършени 3 г. За църковните нямам идея как е, моите нали са православни  Wink
Обикновено спят следобед, стига да са научени да си лягат, поне така е при нас.
Не знам доколко съм била полезна с инфото си

# 7
  • Мнения: 2 292
полезна си  Wink
само ако кажеш колко години по-рано трябва човек да се запише на списъка за да чака място ...
а има ли някой представа дали в германия има млечни и детски кухни - че ако ходя и на работа не знам как ще мога и да готвя каши ? как се казват и къде да ги търся ако има?

# 8
  • Мнения: 4 244
полезна си  Wink
само ако кажеш колко години по-рано трябва човек да се запише на списъка за да чака място ...
а има ли някой представа дали в германия има млечни и детски кухни - че ако ходя и на работа не знам как ще мога и да готвя каши ? как се казват и къде да ги търся ако има?
Веднага след раждането  Mr. Green
Не на шега - съвсем сериозно!

# 9
  • Мнения: 2 292
а нещо за млечни или детски кухни от които може човек да си взима приготвена храна ?

# 10
  • Мнения: 4 244
а нещо за млечни или детски кухни от които може човек да си взима приготвена храна ?
Никаква надежда - това изобретение го има май само в БГ
Тук си има чичко Хип и бате Алете - продават менюта за деца до 2 г възраст - супички, манджички и десертчета, така че изобщо не търси

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 095
а нещо за млечни или детски кухни от които може човек да си взима приготвена храна ?
Аз за такива не съм чувала. Нали от това живеят Хипп, Милупа, Нестле и т.н.

А за място в ясла, дори още през бременността не е зле да се запишеш, поне аз тук още в 4-ти м. подадох молбата

# 12
  • Мнения: 2 292
а нещо за млечни или детски кухни от които може човек да си взима приготвена храна ?
Аз за такива не съм чувала. Нали от това живеят Хипп, Милупа, Нестле и т.н.

А за място в ясла, дори още през бременността не е зле да се запишеш, поне аз тук още в 4-ти м. подадох молбата

и аз съм подала молба в една, но съм още доста назад в списъка. тъпото беше че условието е да не участвам в други списъци в други ясли и сега съм само на 1 спиък!  Sad Sad Sad
много щях да се радвам ако имат дестки и бебешки кухни, че  Хипп, Милупа, Нестле и т.н. не може само това дас е консумира  Sad Sad Sad

# 13
  • Мнения: 4 244
много щях да се радвам ако имат дестки и бебешки кухни, че  Хипп, Милупа, Нестле и т.н. не може само това дас е консумира  Sad Sad Sad
Определено си в грешка
Аз съм опитвала българска детска кухня - ами честно казано по големи буламачи през живота си не бях близвала
А менютата на Хип и Алете и останалите са различни за различните възрасти и са на светлинни години от детската кухня като качество и  вкус. Цената няма да коментирам

# 14
  • Мнения: 2 292
ок Wink
не съм гледала цените, но на мен ми се струваше че не е добре да се консумират толкова много консервирани и готови храни вместо нещо пресничко ...но щом опитните си казват думата  ...   Wink 

Общи условия

Активация на акаунт