Хъркане на носа при малко дете

  • 26 722
  • 10
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,
Искам съвети как да се преборим с хъркащия нос на сина ми? Той е на 1 година и 5 месеца и от седмица носа му хърка. Няма хрема, нищо не мога да изчистя от нослето, хърка като спи, като си пие млякото, абе винаги когато диша през него.
Хомеопатката (класически) каза, че това няма как да го лекува, защото не било симптом. Само да вметна, че и вярвам и съм доволна от нея  Peace!
Педиатърката каза да пръскам само низита. Ефекта е 0. И двете изразиха съмнение за трета сливица.
Та това ми е въпроса и търся съвети как да се оправи детенце?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 929
Синът ми е така още от родилното. Хърка не постоянно, а от време на време. Това в повечето случаи предвещава хрема, затова, щом го чуя, впръсквам Стеримар няколко пъти през деня, за да изчиствам носната лигавица.

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Алек , миналата зима така изкара хъркайки  Crazy  ... отмина от само себе си  Peace



Това в повечето случаи предвещава хрема,
да  Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 336
Предполагам хъркането идва от третата сливица. Много странно как така класическия ти хомеопат не може да се справи с това  Thinking

# 4
  • Мнения: 389
Моя син  хъркаше така 2 седмици,спеше даже с отворена уста.
Което е много лошо т.к. в последствие може да  се деформира горната челюсти оттам постоянните зъби да илезнат застъпени..
водих го на УНГ, а и без да го водя беше ясно... трета сливица която е възпалена и уголемена пречи на въздуха да преминава нормално.Това става когато е легнал по гръб или се е затичал  ,задъхва се  ,не може да си поеме хубаво въздух и почва и да кашля.
Давам лимфомиозот ,сливицата вече се е прибрала,но още има какво да се желае

# 5
  • Мнения: 2 176

Хомеопатката (класически) каза, че това няма как да го лекува, защото не било симптом.

Може би тя самата да не се справя, иначе се лекува.
При дъщеря ми след 3 мес. лечение се сви и повече не е създавала проблеми.

# 6
  • София
  • Мнения: 201
Направете изследване на гърлен секрет или от носа, да се види изолира ли се нещо. Често от стафилококи се получава такова хъркане.

# 7
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

Хомеопатката (класически) каза, че това няма как да го лекува, защото не било симптом.

Може би тя самата да не се справя, иначе се лекува.


Нейните думи бяха, че само по себе си хъркането не е симптом! Иначе естествено, че се лекува  Peace!
Вчера го заведох на УНГ и се установи сочна лигавица на гърлото и заден секрет. На хомеопатично лечение сме и засега има лек ефект, но то си е мноооого рано все още.  

# 8
  • Мнения: 2 176
Ами това е аденоидно образувание, как да не е симптом!?

Ползва ли реперториум или някакъв софтуер тази хомеопатичка?  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте.И ние имаме същия проблем.От известно време дъщеря ми (2г и 11м.) кашля и понякога повръща.Два пъти я водих на лекар-не е зачервено гърлото,гърдичките са чисти,няма хрема. И лекарката каза че може да е трета сливица-като спи хърка понякога и кашлицата е само когато е легнала и сутрин.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Симптомите ми наподобяват на възпалена трета сливица, но все пак специалист УНГ е добре да погледна детето.

Общи условия

Активация на акаунт