Вигантол ?

  • 1 239
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 266
Эдравейте мамчета!Имам бебче на 45 дни.Моля ви кажете кога  го давате и смесвате ли капките с кърма? newsm78

# 1
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Давала съм го сутрин обикновено, не, че има определен час, но гледах да ми е по едно и също време, за да не забравя. Но не съм го смесвала с нищо - направо в устенцата и капвах по една капка.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
Сутрин, преди първото хранене. Педиатъра ни каза да не го смесваме с нищо и да го даваме с малка лъжичка.

# 3
  • Мнения: 4 068
Аз давам Вигантол още от 20-тия ден. Сутрин преди кърмене по една капка. Само че нашата педиатърка каза да го смесвам с малко кърма, че иначе не било приятно и аз го правя. Обаче ми се струва, че беба не се чувства съвсем добре от Вигантола, но може и да си внушавам. Може просто нервния и период да е съвпаднал с началото на даването на капките. Знам ли.

# 4
  • Мнения: 2 807
Капвам го направо в устата 10 минути преди хранене, вечер.
Два часа след приема на вит.Д бебето/детето не трябва да се излага на слънце.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
след консултация с педиатъра аз никога не съм давала....
може би с него трябва да се посъветваш....

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Давахме сутрин преди първото хранене направо в устата.
Последните десетина дни съм забравила да давам, но мисля че вече не е фатално това.

# 7
  • Мнения: 2 672
лятото го бяхме спряли , а сега по 1 капка сутрин на гладно , 10 мин преди ядене - с лъжичка ,  имам чувство че падат повече капки направо ако го дам

# 8
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
За какво се дава Вигантол? EmbarassedНе съм го чувала дори Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 028
на нас ни казаха 2 капки, смесени с кърма, и аз го давам  обикновено сутрин преди хранене, но понякога забравям!

а защо не трябва да се излага на слънце бебето 2 часа след приема?

# 10
  • Мнения: 2 672
За какво се дава Вигантол? EmbarassedНе съм го чувала дори Rolling Eyes

профилактика на рахит

# 11
  • Мнения: 2 807
а защо не трябва да се излага на слънце бебето 2 часа след приема?

защото се образува и натрупва още повече витамин Д, а хипервитаминозите са много по-опасни, отколкото хипо-витаминозите.

# 12
  • Мнения: 655
Давам го сутрин по 2 капки направо в устичката.

# 13
  • Мнения: 1 639
Два часа след приема на вит.Д бебето/детето не трябва да се излага на слънце.
И защо?  Thinking   За пръв път чувам такова нещо.
Вигантолът го давам когато се сетя през деня , като беше по-малка щерката й го капех в устата, сега го слагам в първата лъжица от обедното хранене (пюре, каша...инт.)

# 14
  • Мнения: 920
И ние сутрин по 2 капки (или колкото изпаднат, щото отй не иска да ме чака с отворена уста  Wink ) направо  в устата, преди храненето. Направихме пауза от месец (заради лятото и слънцето). Само дето ние даваме Деавит - стария вариант, в който има и вит. А, освен Д-то. По-трудно се намира в аптеките обаче.


За 2-та часа - нашта докторица не ни е предупреждавала подобно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт