Премахване на нощното хранене, но как?

  • 3 789
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 235
Нещата при нас стоят по следния начин - на 45 дни сме; храним се само с кърма на 3 часа. Мисля си дали не е време да премахнем вече нощното ядене, защото се буди не след 3 часа след като е яла в 12, а 4, 4 и половина и даже понякога 5 часа и като яде го прави доста вяло. Лошото е, че после се събужда като просветлее и много трудно я успокоявам докато минат 3 часа от това и хранене, а и така и се разваля режима.Не мога да измисля какво да правя...:
1. да и давам вода до следващото хранене, както направих снощи, но тя този път изпи около 100 мл и после едва устискахме до 6 без 15 !!!
2. да я будя в 3 часа за да не си разваля режима и да чакам един ден да забрави за това ядене?!
3. да яде когато се събуди и после пак да я будя за ядене в 6 часа?!
4. да яде когато се събуди и после следващото хранене да и го направя след 3 часа след това?!
или някакъв друг вариант?
Моля, споделете опита си!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А защо искаш да махнеш нощното хранене на първо място?
Имай предвид, че то е много полезно както за бебето, така и за теб - помага за повече кърма да се образува.
Когато започнат да ви мъчат зъбки на 3-4 месеца, няма по-лесен начин за успокоение и приспиване от кърменето.
С времето то става много по-кратко - нощем ще суче по 5-15 минути, но пък много енергично и ефективно, без да се разсейва и почти без да те буди.
Прецени и пак пиши ако имаш въпроси.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Наскоро пак обсъждахме тази тема, поразрови се малко.
Повечето майки ще ти кажат, че сте много малки за премахване на нощното хранене и за установяване на режим. А и е важно нощното хранене за регулиране на лактацията.
Аз лично бих предпочела 4-тия вариант, който описваш.
Няма смисъл да будиш детето през нощта или пък да го тъпчеш с вода като е гладно. Даже и вяло да суче, кърми го когато поиска.
По- нататък само ще си направи режима и ще удължава нощните паузи.
Аз съм на 4-тия вариант. Дневният ни "режим" зависи от това кога се е събудил през нощта - в 4 , 5  или 5,30.

# 3
  • София
  • Мнения: 235
Ами всъщност сякаш е по-точно да питам наистина не как да го премахна, а как да си организираме режима на хранене, защото ако се буди един-два часа преди следващото хранене  просто не знам как да продължа нататък. Честно казано до снощи действахме както пише Анушка, но просто се чудех дали е добре така постоянно да си сменяме часовете за хранене...

# 4
  • София
  • Мнения: 235
Ами всъщност сякаш е по-точно да питам наистина не как да го премахна, а как да си организираме режима на хранене, защото ако се буди един-два часа преди следващото хранене  просто не знам как да продължа нататък. Честно казано до снощи действахме както пише Анушка, но просто се чудех дали е добре така постоянно да си сменяме часовете за хранене...

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: M&M
Ами всъщност сякаш е по-точно да питам наистина не как да го премахна, а как да си организираме режима на хранене, защото ако се буди един-два часа преди следващото хранене  просто не знам как да продължа нататък. Честно казано до снощи действахме както пише Анушка, но просто се чудех дали е добре така постоянно да си сменяме часовете за хранене...

Бебето вече расте и все по- често ще започне да се буди по- рано. А дали се буди от глад?
От сега нататък ще има повече часове на бодърстване и ще иска и занимание.
Аз също си мислех, че не е хубава тази смяна на режима, но тези смени траят само известно време. Като поотрасне бебето си настройва само един долу-горе режим. Поне при нас е така.
Само от време на време вече имаме промяна в режима.

# 6
  • Мнения: 6 155
Ние сме на 4мес., но продължаваме да си папкаме нощно време. В началото се будеше по различно време и съответно режима много ни се менеше/но винаги през 3часа/. Сега се буди за ядене прибизително по едно и също време, така че дневните хранения варират с около 30мин. разлика.
 Забравих да кажа, че действаме по 4-я вариант, който си описала. Все си мисля, че с времето сами ще си регулират режима  Rolling Eyes  Wink

# 7
  • Мнения: 3 927
моят опит е друг, но аз вече почти не кърмя.....

в началото послушах педиатърката и опитах с нощната пауза. след няколко дни осъзнах, че такова малко бебче не може да прави 6-часова почивка на стомаха и започнах да я кърмя, когато се събуди, т.е. след банята вечер я оставах да спи докато издържи и после я взимах в леглото при мен. така се кърмихме известно време и малката сама започна да си удължава съня.
в началото на 3-я месец спеше до 5:30 - 6 ч. - тогава пак я взимах в леглото и й давах да суче - интерсено ми беше обаче какво кол-во изсукваше, че я засищаше до към 9 ч., при положение, че минах на смесено хранене на 1 1/2 месеца?! така последното ми сутрешно кърмене беше на 4 месеца без няколко дни.....но бебка спи през цялата нощ от 2-мес. възраст....

явно си зависи от бебето........
не искам да ти давам съвет, за успешно кърмене слушай другите майки; само давам пример как се държи моето бебче....

# 8
  • Мнения: 7 106
Ева също се буди за нощно кърмене,но то е толкова кратко,че не ми създава проблем.Дори последната седмица веднъж се събуди в 4,на другия ден в 5 а тази сутрин чак в 6 часа. Grinning
Понеже кърмиш не насилвай бебка със строги режими.Докато със шишето можеш да видиш колко е изяла,и можеш спокойно да изчакаш 3 часа до следващото хранене дори и да се събуди по-рано,при кърменето не е така.Няма как да си сигурен колко е изсукало бебето и още по няма смисъл да го държиш гладно,само защото не му е дошъл часът за хранене.
А до края на третия месец / а някои бебета и по-рано/,сами си изграждат режим.До тогава се довери на нейния апеит Wink



Само да добавя,че до средата на втория месец Ева се будеше нощем на два,два и половина часа Shocked  и аз се бях шашнала до кога ли ще продължи това чудо.Но постепенно сама започна да разрежда храненията,и сега сме горе - долу около стандартно приетия режим Wink

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Моят съвет е да не я будиш в 3, ако преди това е яла в 12. Щом се буди към 5 сама - нахрани я в 5 и след това към 8. Бебенцата имат нужда от почивка около 6 часа без да ядат, но моят син например не издържаше толкова. И той ядеше в 12, но в 3 спеше толко дълбоко, че понякога не можех да го събудя да го нахраня. А самичък се събуждаше към 4.30-5часа. И аз си съобразих режима с него, храних го по това време и после в 8. После докато растеше променихме и режима. Явно в този период след 12 им е най-дълбокият сън -не я мъчи да я будиш  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 517
Моето мнение е, че всяко бебе е различно. И моето до месец и половина - два ме будеше по 1-2 пъти на нощ за хранене, и се чудех докога ще продължава така и дали не трябва да направя нещо. Но после изведнъж само се отказа - една нощ спа чак до 5,30 сутринта. После имаше пак някои нощи, когато се будеше по-рано, но накрая се регулира и сега става чак към 6-6,30 ч. Съветът ми е да изчакаш бебето само да се откаже от нощно хранене. Лично аз не бих го залъгвала с вода, ако е гладно през нощта, както пише в книгите. А то все някога ще се откаже...

# 11
  • Мнения: 713
Умората от прекъснатия и недостатъчен сън е убийствена, като се прибави и възстановяване след раждане и цял ден въртене около бебето.......абе какво да говорим. И при нас беше така и аз се чудех кога ще спре да се буди и исках да е по-скоро.
Не знам защо си представях, че е вече пораснала, говори, събужда се през ноща и ми вика "мамо много съм гладна" и си мислех ох, уморена съм, но как да го държа гладно или да му дам вода да му пълни стомахчето и пак да е гладно след малко.
Ако можеше да говори и да разбира бебчо, какво щяхте да му кажете в такъв случаи - чакай още 20 мин. или не, не си гладно само си мислиш, че си, или няма да се разправяме повече отивай да спиш ако ще да си гладно ако ще да не си?
Изобщо не е хубаво да си бебе, дори е ужасно защото изцяло зависиш от някой друг, който те е извикал да дойдеш на бял свят.

# 12
  • САЩ
  • Мнения: 323
Природата така е наредила нещата, че сутрин малките бебчета се будят по няколко пъти за да стимулират лактацията на майка си. Нормално е бебето да иска да яде 3-4 пъти между 4 и 8 сутринта, и моята дъщеря точно така правеше на възрастта на твоето дете. Нахрани си го колкото пъти се събуди, дневния режим пак ще се нареди. Моята сучеше примерно към 5, 6, 7 и 9 и към обяд пак си беше гладна.

Общи условия

Активация на акаунт