Отпушване на комини

  • 49 845
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, мами! Търся помощ... Бихте ли ми казали някакъв силен, мощен препарат за отпушване на комини. Преди да запалим камината викахме коминочистач...  NeWS78 Уж, почисти и всичко било ок, но ето на - малко след като почнахме да я палим и отново се почви това пушене от печката /да не ви казвам какво се получава като отворим вратичката/. Какво ли не слагахме - "Черен Петър", някакъв немски препарат, но... не помага. На последен етаж сме, нямаме нормална тяга и положението много се влошава когато падне налягането. Лошо е, че и дъщеричката ми вдишва този пушек..  Cry
Благодаря Ви предварително! 

# 1
  • Мнения: 59
Направете си по- висок комина. Има значение също и размера на комина.

# 2
  • Мнения: 11
raqraq , лошото е, че при строежа на комина, комините тела не са поставени точно един върху друг, а леко са разместени, което допълнително стеснява размера му.

# 3
  • Мнения: 59
Остава надграждането на комина. Погледни и дали комина е над най- високата точка на сградата, а също и ако има долепена сграда до вашата.

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
удължете го с някакви ламаринени тръби
също така пробвайте на отворен прозорец дали излиза дим от печката. защото е възможно домът ви е да е прекалено уплътнен.

# 5
  • Мнения: 11
Labrador, за удължаване на комина са ни казвали, но не сме го изпробвали... Може обаче и това да се наложи. Що се отнася до пушенето - по принцип дават като препоръка, клапана който е от печката към кюнеца да е затворен за по-бавно горене. В началото след като се изчисти комина нямаме проблеми да е така, но като почне да се запушва не можем дори и леко да го притворим. От това съдим, че проблема е в комина. По няколко пъти на сезон чистим кюнеца. Страшно много сажди сваляме,а представям си какво става за цяла зима в комина.

# 6
  • Мнения: 30
Ето един съвет от мен.Ние също сме с камина "Прити".Живеем на 7 етаж ,който е непоследен от жилищният блок.Преди да запалим камината винаги моят мъж почиства комина,освен това го обгаря с горелка-нямаш си на идея какво излиза .Така си спестяването от пешене от печката. Ако искаш пиши на личния ,защото зная колко е неприятно.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 146
Мъжът ми поне 1 път седмично чисти комина докъдето може сам - пали вестник и го оставя да си изгори сам. Но не сме в апартамент.

# 8
  • Мнения: 1 497
Подкрепям мнението за уплътненото жилище,ние така си изпатихме ooooh!Слажихме "царска корона" на комина,тя дърпа навън чрез въртенето и не позволява пушека да се връща обратно.Пробвайте с прозореца,открехнете леко и вижте и НИКАКЪВ АСПИРАТОР ПО ВРЕМЕ НА ГОРЕНЕ.

# 9
  • Мнения: 11
Благодаря Ви за отговорите!!!  newsm74
Не бяхме се сещали за "царска корона". Със сигурност ще потърсим тук в Габрово. А за уплътнението не бяхме се замисляли... вярно, че сме с AL-дограма...  smile3516. Ще пробваме с отворен прозорец! Дано от всичките Ви съвети да се получи нещо. Ще пиша за резултатите!

# 10
  • Мнения: 338
Labrador, за удължаване на комина са ни казвали, но не сме го изпробвали... Може обаче и това да се наложи. Що се отнася до пушенето - по принцип дават като препоръка, клапана който е от печката към кюнеца да е затворен за по-бавно горене. В началото след като се изчисти комина нямаме проблеми да е така, но като почне да се запушва не можем дори и леко да го притворим. От това съдим, че проблема е в комина. По няколко пъти на сезон чистим кюнеца. Страшно много сажди сваляме,а представям си какво става за цяла зима в комина.
вие с кой коминочистач почиствахте комина? ние се преместихме преди 2 месеца в ново жилище (сградата е на 12 г., но досега не е използван комина). преди няколко дни като запалихме печката и ужас - сажди колкото искаш, да не говорим как мирише и дими вътре. виждам, че дърпа от комина, но не е достатъчно, няма тяга и засаждява печката жестоко. чистя я почти всеки ден. говорих със специалист и той каза, че най-вероятно комина е запушен и ще викна коминочистач. но доколкото разбрах има само един лицензиран в българия и той е много ангажиран. а ние стоим на студено с 2 деца и една бременна жена... щеше ми се да викна някой друг, но не смея, за да не ми излезе двойно накрая, както ти казваш, че чистите няколко пъти на сезон. затова питам кой коминочистач сте викали.

Мъжът ми поне 1 път седмично чисти комина докъдето може сам - пали вестник и го оставя да си изгори сам. Но не сме в апартамент.
Ето един съвет от мен.Ние също сме с камина "Прити".Живеем на 7 етаж ,който е непоследен от жилищният блок.Преди да запалим камината винаги моят мъж почиства комина,освен това го обгаря с горелка-нямаш си на идея какво излиза .Така си спестяването от пешене от печката. Ако искаш пиши на личния ,защото зная колко е неприятно.
а как си чистите комина сами?

# 11
  • Мнения: 5
.. едно време гърмяхме с пушката в комина.. Wink.. но при всички случаи комина трябва да излиза поне 40 см. над билото на сградата.
Ето малко инфо: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=18028&sid=acf … e2fce46a0a7fb07ee

# 12
  • Мнения: 1 047
Всички съвети дадени по-горе са резонни.
Има значение диаметъра на комина, колко надстърча, от какъв материал е направен, как е измазан, колко е уплътнено жилището, включвате ли други уреди, които създават подналягане в жилището (аспиратор в кухня, баня.)
Не разбрах само как сте гърмели с пушките в комина.
Както и не разбрах mama Nadia колко често палят камината, съответно чистят комина.
Не смятам, че чистенето на комин повече от веднъж на сезон е редно.
Искам и да ви попитам какво гориво ползвате. Горите ли други неща, освен масовото гориво (дърва, екобрикети и въглища)?

# 13
  • Мнения: 143
А какво е ,,царска корона,, ?

# 14
  • Мнения: 1 047
А какво е ,,царска корона,, ?
Метално тяло, което е почти сферично и се монтира над комина.
От движението на топлия въздух и вятър се завърта като турбина и увлича пушека, като по този начин увеличава тягата.
Възможно е също така поставяне на електродвигател с турбина за принудително дърпане на пушека от комина, но има разходи за ток на двигателя.
Ако комина е добре изчислен, изработен и поддържан, няма нужда от корона, а само от шапка, за да не влиза сняг, дъжд и птици.

Общи условия

Активация на акаунт