КЪПАНЕ - ПО КОЛКО ПЪТИ?

  • 4 364
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Кога трябва да се разреди къпането на бебето?Моята дъщеря е на близо четири месеца и все още я къпя всеки ден.По колко пъти седмично е препоръчително да се използва шампоан/душ гел,сапун/.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Вече сме на 8 месеца и го къпем всеки ден, но редуваме през ден къпането с шампоан. И аз нямам идея до кога, но за нас банята е най-голямото удоволствие и част от вечерния ритуал и не мисля да му я спирам Simple Smile

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ако имаме време и желание се къпем всеки ден, иначе сме през ден от самото начало. Само жечер и подмивам дупенцето или с мокри кърпички я почиствам.

# 3
  • Мнения: 2 609
До скоро я къпехме всеки ден.Сега също,но не винаги и мия главата...е има случай и само дупето да мия де,когато сме много закъснели Embarassed Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 676
Ние сме на пет месеца и всеки ден се къпем със шампоанче. Четох, че след 6 месец косичката се къпела със шампоан 2-3 пъти в седмицата.

# 5
  • Мнения: 590
До към 9-10 месечна възраст я къпех всеки ден, но измиваш гел без сапун само на дупето след акане.
Вече се мърля порядъчно и всеки ден използвам по мъничко измиващ гел или шампоан. Косичката и мия 2 пъти седмично със подходящо шампоанче от самото раждане.
През лятото я къпех по два пъти дневно, единият път само с вода.

# 6
  • Мнения: 2 672
нашият е на 7 - почти , засега всеки ден го къпем.
след имунизация - не , понякога когато сме закъснявали също е бил без баня

# 7
  • Мнения: 2 950
По книгите пише, че до една година трябва да е къпе всеки ден, а после през ден. Което мен малко ме изумява, защото всяко дете над годинка пипа и се въргаля в какви ли не мръсотии, но... всеки си решава. Йоана я къпем всеки ден, главата 2 пъти в седмицата. Аз ако не се изкъпя, се чувствам зле, та детето ли ще лишавам от тази радост. Изключвам дните с ваксини и непрдвидено спиране на водата  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 5 577
Честно казано когато бебо е болен, или е много студено, не го къпя.
Както казва бабата на мъжо - да не е орал я.  Crazy

 hahaha

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
В жегите се къпехме по 2 -3 пъти на ден, само с водичка.Иначе в нормално време го къпя през ден с косата, а вечер мием лице, ръце, крачета и дупе задължително.

# 10
  • Мнения: 854
Къпем го всеки ден, косичката през ден-два, зависи дали се е изпотявал, че тогава започва да се чеше Rolling Eyes През лятото в най-големите жеги съм го сливала с водичка преди всяко лягане, т.е 3 пъти поне. Много обича да се плацика и не мога да го лиша от това удоволствие. Ако е кисел, го измиваме с душа телефон, иначе си е във ваната Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
На шест месеца сме и се къпем всеки ден. Понеже доста дълго време беше с много суха кожа къпехме с душ гелче и шампоанче само 2 пъти седмично и до сега така си и остана

# 12
  • Мнения: 382
Ние също се къпем всеки ден с душ гел,а от около 2м.започнах да къпя косата по рядко-през 2-3 дена.Според мен както се чустваме ние така и детето.Аз немога да си представя да си легна без да съм се изкъпала newsm78,а когато стане по голямо хлапето и започне да пипа всичко и да се въргаля на всякъде,мисля че банята е задължителна Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 038
Ние се къпехме до годината всеки ден,защото е родена ноември месец,после се затопли и докато застуди към октомври месец не сме пропускали банята,като не всеки ден обаче ползвахме шампоан.Сега лятото пак се къпехме всеки ден,но сега като е по хладно,два пъти в седмицата.И идея си нямам до кога да продължите всекидневното къпане,но според мен не е желателно всеки ден да ползвате шампоана.Ако детето обича да се къпе няма нужда да разреждате.

# 14
  • Мнения: 122
Ние също се къпем всеки ден, освен когато не проспим банята, защото и това се случва. Преценявам дали се е потила и има ли нужда от сапун и така...
а какви гелчета и шампоанчета използвате? аз все още съм със сапун nivea baby и до сега и действаше добре, но започнаха да излизат трески по главичката и явно ще трябва да сменяме сапуна. Как се справяте с треските в същност?

Общи условия

Активация на акаунт