По колко мляко?

  • 396
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Момичета, май прекалих с млякото. Бебе Ева на 26.09. ще навърши 5 месеца. От 10 дни преминахме на 5-кратно, вместо 6-кратно хранене и аз и увеличих дозата - давам и по 170 гр. вода + адаптето, което май прави 190 гр. Изпива си го цялото и дори още иска. Ох, лакомо ми е детето. Вече тежи почти 7,8 кг., макар и да не изглежда пълна (тя е и доста висока). Много ли и давам за тази възраст? Ами от другия месец по колко?

# 1
  • Мнения: 2 672
не прави 190 , щом водата е 170 значи това ти е количеството , тя не се увеличава , а млякото се разтваря и си е 170
аз давам количество близо до това , което е записано на кутията , някой път малко повече или по-малко....

# 2
  • Мнения: 5 577
Даваш ли и сокчета?
Така бебе Ева може да не е толкова гладна.


# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета, май прекалих с млякото. Бебе Ева на 26.09. ще навърши 5 месеца. От 10 дни преминахме на 5-кратно, вместо 6-кратно хранене и аз и увеличих дозата - давам и по 170 гр. вода + адаптето, което май прави 190 гр. Изпива си го цялото и дори още иска. Ох, лакомо ми е детето. Вече тежи почти 7,8 кг., макар и да не изглежда пълна (тя е и доста висока). Много ли и давам за тази възраст? Ами от другия месец по колко?
Като си изпива цялото, давай си го, явно му е необходимо след като после не повръща от преяждане.
Ние сме значително по-големи от вас, хапваме 5 пъти, 2 от които пюрета и 3 мляко. Млякото - сутрин и вечер по 5 лъжички + 150 мл вода, идва към 165-170 общо (не знам защо една мама е казала, че ако към водата добавиш млякото, общото количество не се увеличава - увеличава се и още как, на всяка лъжичка с по 3-4 мл.), във вечерното добавяме и малко от безглутеновия плазмон. Третото мляко е около 11.00, тогава с 4 лъжички, защото е пила сокче преди това.
Все ми се струва, че хапва малко за възрастта, като гледам какво пише по кутиите на млеката и опита на другите на нашата възраст, опитвала съм да увелича, но девойката си знае колко е гладна и спира, дори и да има още в шишето. Така си е откакто се е родила, знае си мярата, и не знаем какво е това преяждане и повръщане от него.
Но не е слаба, към 7,600 сега. Според нашия педиатър детето при навърши 6 месеца трябва да има тегло 2 пъти това при раждането. Ние първите 2-3 месеца наддавахме по много и той се закани ако така продължава, да я сложи на диета. На навършени 6 трябваше да сме 6,100 (роди се 3,050), но диетата ни се размина, защото все пак сме си в нормата за възрастта, не яде по много, а и след 4-ти месец не наддава така главоломно. Напоследък дори наддава още по-малко, защото хич не стои на едно място, само се преобръща гръб-корем, пълзи и по гръб и по корем, и май изразходва доста повече енергия. А откакто имаме бънджито и беснее с него като щурава и остава без дъх, бедърцата й направо си изглеждат доста по-слаби и стройни.
Та явно при всяко дете е индивидуално и наддаването и количеството храна е различно, а количеството на млякото със сигурност зависи и от това, какво друго хапвате и пийвате през деня.

# 4
  • където има любов
  • Мнения: 307
Едва ли прекалявате,ние сме на 150,но ми се струва,че вече не й стига .На какво мляко сте?Защото на Нестогена пише5,6 месец-210,е то си е до детето де!!!

# 5
  • Мнения: 220
Frisovom + Frisolac (50:50)

# 6
  • Мнения: 2 807
След като всичко си изпива - давай си го.

Не мога да си представя да ограничавам детето си относно количеството на приетата храна, и то на такава крехка възраст.

Общи условия

Активация на акаунт