КАК СЕ ОБЛИЧА БЕБЧО В НАЧАЛОТО?

  • 8 129
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 609
Здравейте!!! 55
Моят термин е 22.08,вече започнах да купувам това-онова за бебчо,но немога да преценя точно на какви дрешки да се спра.
Тъй като сме за края на месеца-къс или дълъг ръкав ще са  подходящи за нас Banghead?Мисля си,че на бебчо поне в началото ще му е студено,ако е с къс ръкав,но пък ако на мен ми е ужасно горещо как да го навличам него-милото  33uu
Дали няма някоя мама,която да се чуди като мен(да се почудим заедно)или някоя,която може да ми даде съвет за това-как изобщо се обличат бебетата в първите 1-2 семици Embarassed
Честно да ви кажа,малко съм като в мъгла в тази област Rolling Eyes
Може да ви се стори тъп въпроса ми,но това найстина тревожи съзнанието ми последните дни...
Поздрави на всички настоящи и бъдещи майки и техните бебчета wavey

# 1
  • Мнения: 3 481
септември може да е много топъл, но вие ще сте много малки. Според мен спокойно можеш да му вземеш неща само с дълъг ръкав, те са толкова тънички, проветриви и нежни. Особено ризките тип прегърни ме, които поне на нас ни бяха много удобни в началото. Пък и имай впредвид, че докато го изведете на разходка бебечето , може съвсем да захладнее.

# 2
  • Мнения: 5 500
Много е стара приказката: както си облечена ти, бебето с още едно отгоре.
Цецо се роди на 04 август `03 и аз го обличах така, както и аз. Аз с една блузка и той с едно боди С КЪС РЪКАВ, не дълъг, не е зима. Вечер в морската градина с чорапчета и тънка пелена отгоре. Нищо повече. В къщи като спи пак така, но с чаршавче завит.
И аз като теб се чудех и така го облякох за първата консултация, че като ме навикаха си излязохме по боди само. И да знаеш пък зимата как леко съм го обичала, хвърлях в ужас бабите.
Но, споко живота след 22/08/04 Wink сам ще ти покаже.

# 3
  • Мнения: 8 163
До колкото знам проблемът на новородените е, че системата им за терморегулация още не е задействана непосредствено след раждането. Затова е много важно Т в стаята, в която е бебето, да е поне 22 градуса през деня, 18-19 нощно време. Ние поддържахме тази Т през първите 3 месеца на Аля, но ни беше лесно: Т в стаята зависеше единствено от радиатора (Аля е зимно бебе).
Не съм сигурна кога точно започва да работи системата за терморегулация на бебетата както при възрастните. Ние държахме човечката с камизолка/боди и цяло костюмче (по-практично е от горнище и ританки, защото бебче няма да се разгащва, като го вдигаш) докато Т навън започна да се вдига. Постепенно започнахме да махаме дрехите, като в големите горещини (за бебетата или поне за нашето те започнаха от 25 нагоре) си стоеше или само по боди, или по памперс и гащи. Това докарваше до истерия бабите от квартала, които ме караха да обувам търлъци на щерчето при 25 градуса. Те да носят търлъци на тая температура! То от Аля пот се лее, те - търлъци!
Иначе вечер, след къпане покривах главичката на човечката с малка хавлиена кърпа до към края на 2-ри месец, защото веднъж Аля изпадна в истерия от смъкналата се до носа й шапчица.

# 4
  • Мнения: 3 481
въздушните бани се правят също толкова внимателно, колкото водните и слънчевите. Аз лично смятам, че не можеш да хвърлиш бебе под един месец просто по къс ръкав, и без крачоли, незавито.И ние ходим голи , но вече сме големи. а пък и без друго няма да сте навън в най-големите жеги. Температурният саморегулатор при бебетата се смята, че се усъвършенства към шестия -седмия месец. а пък винаги спорех с бабетата, когато кожата на дъщеря ми беше хладна, било й студено, глупости. Нормалната кожа трябва да е приятно хладна, а не гореща

# 5
  • Мнения: 3 927
а моята лекарка ми каза друга приказка на старите (така се изрази тя) педиатри:
през лятото бебето да е с един кат по-малко от майката, а през зимата с един кат повече. само се замислих аз като съм с 1 кат, бебка гола ли трябва да е?! Wink

а другата гледна точка е: бебето да е облечено така, както майката!

в крайна сметка майката сама решава за нейното бебе!

# 6
  • Мнения: 3 481
разбира се, че всеки сам преценява. Но все пак едно новородено е само кожа и кокали. Пък не си струва да се взимат дрешки с къс ръкав, като само след месец, а може и по-рано, ще захладнее и пак ще се купуват нови. Да не говорим за целия прах, който ще се полепва по кожата на голите ръчички и крачета. а и всяко новородено бебе обича да е сгушено и допряно до нещо, в случая това са меки тънички дрешки. Не е лесно рязко да свикнеш да стоиш гол. Това е като нас през зимата - навлечени с дебелите дрехи, се чувстваме едва ли не странно като се съблечем голи , за да се къпем

# 7
  • Мнения: 182
Ние сме зимно бебе на 12.12.03г. но и тогава не съм го навличала с катове дрехи - боди с дълъг ракав и костюмче отгоре и някакви термо чорапки при темп. 21 градуса през деня и 18 , 19 през ноща само че обличах суитчър за да има шапка на главичката която да не му пада на очите. А сега ходим само по боди. Така правех аз, пък ти сама ще решиш как да обличаш.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, и при нас това е големият въпрос...Аз купувам само с къс ръкав/чакаме бебо на 7-ми август/, майка ми  - само с дълъг, аз само памук и лекичко трико, тя - само дето вълнена жилетчица още не е взела Grinning А в Плевен в момента е почто 40 градуса Shocked Знам за терморегулационните проблеми на новороденото, но ако и като родя е 40, ще ме извинят, ама няма да ми седи детенце с шапка!А иначе, да ти кажа, гардеробът при нас се свежда до:5 бр.камизолки с къс ръкав, 3 бр. с дълъг, 5-6 ританки, толкова и блузки, съответно с къс и дълъг ръкав, 6 бодита със закопчаване между крачетата и някое и друго гащеризонче за мой кеф Grinning Общо взето, принципите, които научих от една мама тук във форума са - без много цели дрешки в началото/тип гащеризонче /, защото бебо бързо пораства и следва смяна Laughing и без дрешки за обличане през глава, защото бебчовците се дразнят/това вече го установих по племеника ми - вярно е/.Мисля, че това е всичко!Весело пазаруване, аз вече му се насладих Grinning  Grinning  Grinning

ДРЪЖ СЕ!МАЛКО ОСТАНА Grinning

# 9
  • Мнения: 6 206
Аз съм за равно количество къс ръкав, дълъг ръкав. Но има и друго, като купувах докато бях бременна, толкова гледах цвета и формата, в старанието да го облека като истински голям мъж, че въобще не съм обръщала внимание на материи. И става така, че бодита с къс ръкав са от дебел памук и пак му е повече жега, отколкото някое леко качествено боди с дълъг ръкав. Така че гледай материите да са меки и леки.

# 10
  • Мнения: 5 246
Цитат на: buubinka
Дали няма някоя мама,която да се чуди като мен(да се почудим заедно)


Моя термин също е за 22 август,въпреки че аз ще раждам живот и здраве още на 12 август,но също се чудя как да обличам бебо  Thinking Купила съм боденца с дълъг и къс ръкав,камизолки с дълъг,ританки и др.,но да си призная повечето са с дълго ръкавче.Все попадам на любезни продавачки,който ми казват ,че в началото бебето трябвало да е по-хубаво облечено (заради телесната му температура),пък и докато започнем да излизаме на разходка вече ще е станало по хладно  Rolling Eyes Оххх незнам, още се чудя  ooooh!  На мен ако ми е много топло ,значи ли че и на бебето му е топло,трябва ли да го разсъблека  Thinking

Вече сме на финалната права  Wink Пожелавам ти всичко най,най и едно здраво и хубаво бебе   babyuu

# 11
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
Терморегулацията на бебетата е несъвършена, за това те много лесно се претоплят, което за летните бебета според мен е по-големия проблем. Едва ли на 40 градуса, очаквате бебето да настине  Shocked , ако то не може да си регулира температурата, то неговата също ще стане ако не 40, то със сигурност висока.
Така, че съветвам ви да внимавате с прекаленото обличане.
Педиатърът ни ми обясни, че детето започва да си регулира температурата си след като стане 4 килограма.
Едва ли дългия ръкав ще се претопли бебчо, но внимавайте с горните дрешки и най-вече одеялата, с които ги завивате.
Когато моите деца са неспокойни, първото нещо, което проверявам е дали не им е топло, а не дали не са гладни.
Но, всеки си преценява.
А това за дрешката отгоре никога не съм го спазвала, особено след като децата започнаха да се движат, та те непрекъснато правят аеробика  Grinning , как да ги обличам повече от мен, която спокойно седя до тях Rolling Eyes .

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Ellypr
Здравейте,
Терморегулацията на бебетата е несъвършена, за това те много лесно се претоплят, което за летните бебета според мен е по-големия проблем. Едва ли на 40 градуса, очаквате бебето да настине  Shocked , ако то не може да си регулира температурата, то неговата също ще стане ако не 40, то със сигурност висока.
Така, че съветвам ви да внимавате с прекаленото обличане.
Педиатърът ни ми обясни, че детето започва да си регулира температурата си след като стане 4 килограма.
Едва ли дългия ръкав ще се претопли бебчо, но внимавайте с горните дрешки и най-вече одеялата, с които ги завивате.
Когато моите деца са неспокойни, първото нещо, което проверявам е дали не им е топло, а не дали не са гладни.
Но, всеки си преценява.

  202uu   202uu   202uu
А това за дрешката отгоре никога не съм го спазвала, особено след като децата започнаха да се движат, та те непрекъснато правят аеробика  Grinning , как да ги обличам повече от мен, която спокойно седя до тях Rolling Eyes .

# 13
  • Мнения: 1 770
Цитат на: PoliaSp
Аз съм за равно количество къс ръкав, дълъг ръкав. Но има и друго, като купувах докато бях бременна, толкова гледах цвета и формата, в старанието да го облека като истински голям мъж, че въобще не съм обръщала внимание на материи. И става така, че бодита с къс ръкав са от дебел памук и пак му е повече жега, отколкото някое леко качествено боди с дълъг ръкав. Така че гледай материите да са меки и леки.


Е, това е истината.
Със сигурност ще има и горещи, и хладни дни. Вечерите в края на август и през септември са хладни - тогава сигурно ще трябва дълго ръкавче и крачоли. Но през деня, ако е горещо, ама как с дълъг ръкав?!
Много е правилно това за материите. Най-добра работа за летния сезон вършат леките памучни материи.
Така че купувай и от двете. А после бебчо сам ще ти покаже как да го обличаш.
По-надолу прочетох и за завивките -да ,много са важни и те. Препоръчвам леки одеалца, които аз купих от Бебе Маркет и красиви шарени пеленки от Малечко (по 4 лв.). По-натам за студените есенни и зимни дни - комплекти с олекотени завивки.

# 14
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз в началото бях решила-още от първия ден-по-леко да е облечена бебка. В стаята поддържахме 22-23 градуса, но на бебка й бяха ледени ръцете. Като я преобличах пък няколко пъти направо леко посиняваха. Така че вдигнах Т в стаята и я облякох с дълъг ръкав. Ръчичките й се стоплиха. А чак към втората-третата седмица започнах да я разсъбличам, но пак предимно си е дори и с тънко дълго ръкавче. Детето само ще ти покаже как ще му е най-добре. Но първите дни според мен не трябва да се разсъблича много.
Поздрави и леко раждане Wink

Общи условия

Активация на акаунт