За принцесите, замъците и рошавия пясък

  • 1 564
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
Мечтаех си ... да стана куклена актриса. Да се радвам на блясъка в очите на децата, на искрените им и неподправени аплодисменти. Да съм известна и обичана, и много търсена, дори и в малък провинциален театър.

И станах.... но не бях щастлива. Не беше точно както си го представях. Играех принцеси, снежанки, червени шапчици и получавах заслужени аплодисменти
А нещо липсваше

Когато се роди дъщеря ми разбрах какво ми е липсвало и какво ще ме прави щастлива. Разбрах че съм искала да само едно - да бъда майка

Мечтата ми се сбъдна. Аз пак съм куклена актриса, но само за децата ми. Разбрах го в мига в който видях пламъчетата в очите им след първата прочетена от мен приказка. Разказвам за принцеси, за снежанки и червени шапчици и да  се радвам на най хубавата публика - на моята принцеса и на моя рицар

Строим заедно въздушни замъци, и не само въздушни. Правим едни такива голееееми кули от най пъстрите парченца. А вътре има принцеси, феи, рицари, дракони и вещици. И се борим с тях. И го побеждаваме. А очите ни са пълни с блясък, радост, игриви пламъчета на щастие и възторг.

Сега строим и кули от пясък. С най-хубавия пясък - с рошавия. Когато си минал с греблото през него, той не е като косата, ами става рошав и много пухкав, като захарен памук. А кулите са пеперуди, самолети, рибки, костенурки.

Такава кула могат да измислят само деца - чисти и непокварени от живота, такива каквито винаги съм искала да имам и се радвам, че ги имам.
Чисти като пролетна сълза през която слънцето се пръска на хиляди малки светлинки и озарява душата ми.
Искрени, като пламъка, който ти сгрява душата и изгаря едновременно.
Възторжени при вида на една пеперуда, прелитаща над главите им, една дъга простряла снага по цялото небе, на един кос, чуруликащ срамежливо някъде в дървото горе
Пищящи от радост при вида на една проста люлка и една пързалка и нетърпеливи да изпробват един през друг, един след друг и ако може заедно и всичко наведнъж. С непресъхващи от жажда за ново очи и щастливи.
Най вече щастливи.

Затова и аз съм щастлива. Най щастливата майка, каквато винаги съм искала да бъда

# 1
  • Мнения: 2 195
Ей,Кате,разрева ме на ранина...  bouquet  newsm20  Heart Eyes

# 2
Мамоооооооооо, ида. Обещавам мноооооого да слушам  newsm56 reverance

# 3
  • Мнения: 4 244
Мамоооооооооо, ида. Обещавам мноооооого да слушам  newsm56 reverance
Чакам те с отворени обятия  Hug

# 4
  • Мнения: 1 465
Bravo Fid, Hug

mnogo mi haresa i vsi4ko tova si go predstavih - v4era biah na kurs za rajdane i ni pusnaha priatna muzika i triabva6e da si predstaviame krasivi peizaji i neznam si kakvo - az mnogo ne uspiah da se nastroia na tazi valna, a sega vsi4ko koeto razkaza neznam za6to mnogo obrazno si go predstavih i mi zaprili4a na val6ebna prikazka. Ei tozi tekst ako go pro4ete6 na niakogo koito ne iska da ima deca, obzalagam se 4e vednaga 6te mu se priiskat nai-malko 3 newsm03.
Za nagrada za 4udesnoto razkaz4e, 4e ot sutrinta ni kara6 da se 4uvstvame vav val6ebno nastroenie polu4ava6  smile3525 smile3501  love001  cook  food010

Mnogo mi haresa razkaz4eto i kato 4e li me prenese v moito detstvo

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Тц..ами сега като ми разбушува хормоните!
Ти ШЪ си виновата, ако другия месец изклукам, че чакам второ Wink

# 6
  • Мнения: 4 244
Тц..ами сега като ми разбушува хормоните!
Ти ШЪ си виновата, ако другия месец изклукам, че чакам второ Wink
Пращай хищника при мен, че детегледачки бол, пък после нека да съм виновата  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 513
Аз имах такова детство. Не исках да свършва. Излязох от него точно на 25 години и живота ме пооблъска. Някой ден децата ти ще те носят на ръце за това, помни ми думата, така както аз нося моите сега и с благодарност! Колелото се върти, живота минава... Моля се, моето дете да не пораства бързо, да има такова детство, както и внуците ми, което ще значи, че съм дала нещо и аз на тоя свят.   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 825
Толкова е хубаво...а аз се разплаках ... и си представих всичко много образно.....нахлуха спомени и мечти в главата ми .... нямам търпение и аз да почувствам това щастиееее . Стискайте палци да е скоро  Praynig  Hug

# 9
  • Мнения: 3 461
Много хубаво написано,ставаш и за писател.  bouquet

# 10
Много хубаво написано,ставаш и за писател.  bouquet
Ама тя си Е. Наш кви хубави стихчета е написала Flutter Flutter

# 11
  • Мнения: 4 212
На мама хубавото дете си ти, разплака ме ей....... Heart Eyes  Hug

И тва съм си мислила, и до същото заклю4ение стигнах. Така да се каже от един отбор сме. Grinning

# 12
  • Мнения: 404
Ох, и на мен много ми харесаха писанията на Фиди.  За съжаление никой никога книжка не ми е прочел, или пък да се е занимавал с мен както тя описва.  Затова аз пък отделям внимание на моето дете за да знае то един ден като порастне че е имало прекрасно детство.

# 13
  • Мнения: 4 244
Не съм имала за цел да ви разплаквам  Embarassed
Просто търсех най добрия начин да споделя бурята от чувства в душата ми като видях моите панти с какво възхищение се радваха на новата си придобивка.
Аз самата се почувствах толкова малка и жалка в старанието си да съм добра майка и виждам че имам още много хляб да изям и много още да се уча от моите калпазани
Дори и да ги бях снимала с камерата пак нямаше да мога да запечатам тоя миг, превърнал се за мен в вечност като ги гледах и душата ми се пълнеше с кеф.
Сега си лягам с чиста съвест, че поне малкото което съм могла да им го осигуря, съм им дала и ще се старая така и за в бъдеще, виждайки плодовете на труда ми
Бъдете благословени и вие, майки!   bouquet

# 14
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ееееех,вълШебното детството...
ЗаЩо не можеШе да си оставаме деца за цял живот  Blush Светът ЩеШе да е милиони пъти по хубав. НямаШе да има глад,войни и бедни хора а само вълШебни кули,замъци,рицари и принцеси. Blush
Деб,ти си много нежна дуШа и бъди сигурна ,4е семенцето ,което посаждаШ в сърцата на децата си Ще даде плодове   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт