Когато малкото ангелче стане дърто магаре

  • 5 008
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 533
Дано не звучи много поетично заглавието, защото нищо поетично няма.
Губя почва под краката си и не знам какво да правя, ако имаше някой, и аз не знам, социален работник или нещо подобно, който да да ва готови съвети за деца, направо да го кажа - изтървани, вече щях да съм там.
Голямата ми дъщеря ми се изплъзна буквално за броени седмици и стана направо едно непознато чудовище. Идва ми да я смеля от бой, но каква полза, като и на кила и на ръст е по-голяма от мен.
Много е дълго за разказване и не искам да се оливам, но с две думи причина основна за това е че е дете на разведени родители, проклета овча зодия и тежка възраст.
Позволих си лукса да замина с мъжа ми за един месец извън БГ и я пратих при баща й в друг град. Там го е пекла на шиш и му е въртяла номера с цел да го вбеси и да я изгони. Постигнала е бързо целта си, една вечер я замерил с дистанционното и й сцепил бузата, след което звъннал на майка ми и й казал "Ще се справиш ли ако ти я пратя, защото вече ми идва да я цапна с нещо и да я убия".
Качва я сутринта на автобуса за Русе, плаща й билета и спокоен се обажда на майка ми да я чака. Девойката още на следващата спирка в града моли шофьора да й върне парите за билета, слиза и оттам в неизвестност 10-тина дни. Впоследствие се оказа, че си е продала телефона и кръстосвала България, като отвреме навреме е пращала смс-и от интернет на баба си че е добре. И останалата ми непобеляла коса побеля докато се прибера. С две думи като си говорихме, бойкотирала мен че съм я заразала при баща й, без тя да иска и бойкотирала баща си че постоянно се целували с език с приятелката си пред нея и не можела да ги понася.
Знам, че не са много майките тук с толкова големи деца, но затова пък много от вас на възраст са по-близо до нея, отколкото до мен. Седя и се чудя, възможно ли е въпреки всичко да стане човек от нея или всичко е загубено Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 250
Това беше причината да се дърпам 2 години на мъжа ми да си направим дете. В последствие обаще аз обаче изявих желание за второ.

Съвети не мога да давам, защото сме 6-7 години зад вас, но процеса на превръщане в "келеш" го виждам и колкото и да се дърпам това е необратим процес.

Така че ми хрумват някои предложения
Гледай филмите които тя гледа - от там биха и хрумнали невероятни идеи, и ти поне ще имаш някаква представа с каво може да те изненада.
Опитай се да опознаеш компанията и. Едва ли ще можеш по пряк начин, но опитай косвените - хоби, лубими филми и т.н.

Когато вече нищо не помага - иди на психиатър, вероятно вече ще имаш нужда Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 533
Хоби няма, любими филми няма, приятелите идват в къщи, но полза няма, гледам да съм "либерте", но пробити устни и червени гребени понякога ми идват в повече като гледка.

п.п. Понякога се чудя как го прави тоя номер, почти не съм я видяла да седне нещо да прочете, 9ти клас завърши само с три петици, останалото шестици. Мозък има да те купи и продаде и не мога да се побера в кожата си че може да успее и то много, а е на път да си провали живота.

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Хич не мога да помогна, но да ви кажа : ПЛАША СЕ КАТО ЧЕТА КАКВО БИ МОГЛО ДА МЕ ЧАКА СЛЕД ? ГОДИНИ  Shocked

# 4
  • Мнения: 1 250
Смени училището.

# 5
  • Мнения: 1 220
 Консултирай се с психолог, трудна възраст е това и трябва да и се пъхнеш под кожата някак си, а за това ти трябва помощ!
Тези дни гледах как една психоложка се справи с три мом4ета за 14 дни, преобрази ги, взеха да помагат на майка си, да си пи6ат дома6ните! И вси4ко това с говорене и похвати! Пробвай!

# 6
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Седя и се чудя, възможно ли е въпреки всичко да стане човек от нея или всичко е загубено Rolling Eyes
Чакай бе жена успокой се...период е, ще мине.
Брата на моя мъж сега ще направи 18, но преди две-три години беше нещо кошмарно. Купихме му телефон, беше продаден и изпит с приятели (това се установи след щателни разпити и разследване от страна на мъж ми, щото твърдеше, че му го били откраднали, ама глупачето си извадило и прибрало сим-картата). Полицията го беше прибрала пиян посред нощите. Джобеше майка си като за световно. Тя абсолютно неадекватно го обвиняваше, че бил наркоман. Не беше, само продаваше трева в училище. Сигурно е пафкал, ама то и аз съм пафкала Embarassed
Та сега въпросният младеж гледа цял месец моето дете (от 8 до 15ч), направи си ремонт на стаята (естетвено с наша помощ), много помага на брат си (за разлика от преди). Просто друг човек. Grinning

Аз сега като се сетя какви номера врътках на майка ми......а сестра ми роди на 17...така че има и по-лоши варианти от "пробитите устни и червените гребени".
Ще се справиш  newsm10

# 7
  • Мнения: 1 533

Ами няма с какво да го сменя, води се едно от тъй-наречените елитни, Математическата гимназия.
Чудя се как да я заведа на психолог, като знам как ще реагира, ще умре от смях и ако изобщо склони да отиде, демонстативно ще гледа в тавана Rolling Eyesи ще прави напук.

# 8
  • Мнения: 1 533

Веси, много окуражителен постинг! 10Х.

Мечтая си един ден да се ровим в спомени като порасне и тя да ми каже същото, което току що ти ми каза!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Няма начин да и влезеш под кожата Laughing Ама ако има добра основа и подкрепа(а като гледам как се тревожиш за нея, ти си и я дала) ще стане човек. С мисълта да те успокоя ще ти разкажа едно-две неща от моя тежък пубертет. Трябва да съм била на 16, учех в едно от двете най-елитни средни училища в града ни, ама нали съм си магаре си имах "другарчета", които крадяха. Та прибират ме в ДПСто и там един инспектор почва - име, училище, родители. Аз му казвам името, класа и училището, той човек недоверчив вади едни списъци на класовете е училищата и почва да сравнява, стига до моя клас и си мърмори "Това много нечетливо е написано", а пък аз "Дайте да ви разчета, аз съм го писала, аз се занимавам с това в нашия клас"  Shocked тъй ме гледаше. После стигнахме до родители - майка ми е една от известните стоматолози-хирурзи в града, всички я знаят, че те са само 4ри такива, баща ми му бил съученик, а той инспектора ме гледа Crazy и не знае какво да каже. И ми вика - гледам те всичко си имаш, умна си, семейството ти е наред, за какво сама си търсиш белята? "Защото ми е по-интересно!" Че като ми отплющя два шамара, пляс-пляс, и ми вика " ти знаеш ли от това интересно докъде можеш да се докараш?!" Мдааааааааааа, прав беше човека. Е, не се кротнах веднага, ама полека-лека улегнах. Сега съм си горе-долу в норма, е, малко ме мързи да запиша магистратура, както все още мърмори майка ми, ама има време. Да те успокоя - имаш тежко време пред теб, ама си мисля, че дъщеря ти ще се справи. Ти само бъди там и помагай в нужните моменти, като приплаче за помощ. А да - и не и купувай нов телефон за повече от 20лв втора ръка, въобще не и давай да има много скъпи или маркови вещи и внимавай с джобните- по по-малко, ако иска повече да измие прозорците или колата да речем.

# 10
  • Мнения: 1 250
Ма днеска явно съм станала наопаки и съм една гадна, та гадна.

До колкото ми е известно проблема с наркотиците в елитните училища е по-голям отколкото в обикновените, просто защото се очаква там да има повече деца на богаташи, които могат да си позволят този разход - сиреч - платежоспособни клиенти.

Не казвам че дъщеря ти непременно се дрогира. Трябва да го имаш в предвид този факт за да се опиташ да я предпазиш. Вероятно сте говорили вече на тази тема. Как протече разговора?

# 11
  • Мнения: 1 006
Когато бях на 17-18г. се бях литнала по кофти пътища и не исках да ги виждам наште.Тогава пушех цигари, но не и пред тях.Един ден майка ми почука на стаята ми с табла с две кафета, цигари и запалка.Влезе, сервира кафето, подаде ми цигарите и ми каза :"Запали си, искам да те питам нещо.Кажи ми какво искаш от мен, къде аз бъркам, ще поговорим и после аз ще ти кажа какво искам от теб.Дано се разберем и да бъдем приятелки отново." Тогава майка ми ме спаси от много неща...Тва е.

# 12
  • Мнения: 1 533
Янтра, надявам се искрено и това да мине, както всички периоди на всичките ми деца/ ама че се изказах, сякаш са поне 15 Simple Smile/
Телефон естествено че няма да й купя, тя самата преедпочита да няма, по обясними причини. Дадох и един много стар апарат, който вече  е непродаваем и го подмятаме в къщи от сума ти време. В картата й няма нищо, само можем да я търсим. облича се само от втора употреба, само "фешънките" се обличали от нормални магазини,тя се води, хм, "скейтърка".
Въпреки че ми пада пердето понякога и не знам какво ми идва да я направя, разбирам, че и с много лошо не става.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Това е метода, не с много лошо, ама и само с добро не става. И накарай я малко да работи за джобните си - ако си оправи стаята не се плаща, защото си е нейна стая и трябва да има горе-долу някакъв ред (за мен това значеше да може да се влезе Laughing ),  ама там за прозорци, миене на коли, копаене на градини при баба, въобще каквото ти глава роди. И да ти дам примерен ценоразпис - един четирикрилем прозорец върви около 3-4лв, цялата остъклена тераса е 10 (цени от брат ми, миналата година), тупане на килим - 2лв, обръщане на половин декар градина-20лв

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Спокойно - и от най-тежкия пубертет излизат оправни и готини хора Wink. Много говорили с нея  - нормално, спокойно - просто за да знаеш доколкото ти е възможно повече за живота и, за това, което я тревожи. Казвай и винаги какво те притеснява, какво искаш от нея и защо, искай да знаеш и нейните изисквания към теб. Че ще допуска грешки, ще допуска, че ще прави глупости - сигурно, но трябва да ти има доверие и да може за всеки проблем да знае, че като дойде при теб няма да я изядеш с парцалите.И поне за едно нещо да се замисли - успех е Wink. То написано звучи много такова...книжно ooooh!, но аз на нейната възраст много имах нужда от това.

Последна редакция: пт, 16 сеп 2005, 14:45 от mam4e

Общи условия

Активация на акаунт