Кашлица при тичане

  • 7 205
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 014
Синът ми преди 2 седмици се разболя - зачервено гърло и ларингитна кашлица. Лекувахме се, пооправи се, но  продължава да покашля отвреме на време през деня. Направи ми впечатление обаче, че при тичане, скачане, т.е. физическо натоварване детето започва да кашля сериозно. Утре ще го водя пак да му чуят гърдите, но се питам това симптом на алергия ли е или на нещо друго?

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мисля, че не е алергия. Просто остатъчната кашлица в повечето случаи е продължителна. При моите деца съм наблюдавала същото, споделих с личната и тя каза, че тъй като при физическо натоварване дишането се учестява, кашлицата става по-силна, за да могат дробовете да се изчистват по-начесто и по-ефективно.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 752
Синът ми е на 1г.и 6м. и кашля по същия начин: като се затича.Според педито нямало нищо сериозно.Чудя се дали да не взема един Стодал.Ще следя темата.

# 3
  • Мнения: 3 146
По друго вревме кашля ли? Например когато легне да спи?

(Защото, да, това е признак на по-сериозни неща, но ако е единствено при физическо усилие, е възможно да е остатъчна просто.)

# 4
  • Мнения: 1 014
През нощта не кашля, за разлика от началото на заболяването, когато кашляше по цяла нощ - 1- 2 нощи.
Какво имаш предвид като казваш, че е признак на по-сериозни неща?

# 5
  • Мнения: 1 677
Според мен още не се е изчистила напълно кашлицата и се провокира при физическо натоварване. Добре е, че ще го прегледа лекар.

# 6
  • Мнения: 3 146
Принципно е отличителна черта при астма, но явно при вас е остатъчно. Ларингитната кашлица принципно минава трудно, още повече, че при усилие просто се свиват дихателните пътища и затова кашля. Споко!

Ако не отмине до няколко дни, не е лошо да идете при лекаря все пак (гърдите ще са чисти, това е ясно, питай за характера на самата кашлица).

# 7
  • Мнения: 1 014
Благодаря на всички за отговорите! Дано наистина да се доизчиства и дано да стане по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт