5 месечно бебе в самолет

  • 830
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 464
Уфф от 1 седмица се каня да ви попитам за това. Таня ще е на 5 м когато ще летим до Европа, ще има пълен билет и ще си е в седалката за кола. Въпросът ми е дали ще трябва да вземем и "основата", в която се поставя седалката? А вие как се справяте със сменянето на памперси в самолет?? Просто не искам да си помислям какво ще правя, ако направи " номер 2" в самолета..Ами това е засега. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 53
В самолета (в тоалетната) има един плот, който се спуска и там можеш да преобуеш дребосъчето Simple Smile Ама си носи нещо да й постелиш, че този плот е много твърд. Ние летим с Lufthansa, но предполагам, че във всички самолети има такива.

# 2
  • Мнения: 5 183
В самолета (в тоалетната) има един плот, който се спуска и там можеш да преобуеш дребосъчето Simple Smile Ние летим с Lufthansa, но предполагам, че във всички самолети има такива.

Аз летях с 6-месе4ен Томи до БГ и на 10 месеца - обратно. Сменяхме по три самолета. Имахме и престои по разните летища. Спокойно, вси4ко е измислено и уредено. относно плотовете - досега съм летяла с Луфтханза, Бритиш Еъруейз, Катай Пасифик /Хонг Конг/, Малайзийските Авиолинии и Еър Ню Зийланд. Навсякъде е имало плотове за смяна, даже раздават на мамите несесери с неща от първа необходимост - крем за дупе, памперси, мокри кърпи...

# 3
  • Мнения: 2 952
Ние  сме на 2 4аса от БГ  полет , но има  в тоалетните ..да...исках да попитам...а как  се отразява на бебето  самия полет ...интересували ли сте се...?При положение 4е е кратък  дори...?

# 4
  • Мнения: 102
Ние ще летим днес и след няколко дни ще мога да ти кажа.
И а3 бях спокойна,че полета ни е само 2 часа,но уви,току що прекрасната авио компания България Еър ми сервира,че полета ни ще бъде от Цюрих до Рим и после Рим София.Това о3начава 6 часов полет с престоя там и 2 кацания и 2 и3литания Twisted EvilМисълта ми е,ако летиш с тях да си подготвена 3а всичко.

# 5
  • Мнения: 263
Естествено, че ще трябва да вземеш основата, иначе няма как да закрепиш car seat-a за самолетната седалка. Според мен сте направили грешка с това си решение: платили сте цял билет, доста ще ти е неудобно да храниш детето (ако бяхте платили за билет без място но с басинет, бебето щеше да е пред теб и храненето е къде , къде по-удобно), а да не ви обяснявам колко е "удобно" мъкненето на car seat из летищата. По отношение на сменянето на памперси, не се притеснявай всичко има и по летищата и в самолета (само дето е малко тясно). За самолета те съветвам да си купиш т.нар. changing pads на Huggies. Постилай ги върху плота за сменяне на памперсите. Страшно са удобни от хигиенична гледна точка.

На дъщеря ми първия и презокеански полет стана когато бе на 5 месеца и нямахме никъкви проблеми.

# 6
  • Мнения: 1 613
Ние летяхме до БГ когато Зори беше на 6 месеца.
Полета мина супер.
Заспа още при излитането и спа през целия полет. Аз се притеснявах, че нямаше как да й дам да пие водичка и да не й заглъхват ушите. Но нито на отиване, нито на връщане съм й давала да пие вода и не даваше признаци, че я болят ушите.
"Номер 2" не е правила в самолета, но както са казали другите си има плот на който да смениш пампата.
Успех и лек път  Wink

# 7
  • Мнения: 353
Аз смятам че няма нужда да вземаш основата на карсита. Ние пътувахме миналия месец с 6-месечно бебе и спокойно поставихме карсита на седалката. При излитане и кацане не поиска нито вода нито да я кърмя и не е плакала. Но за сметка на това през по- голямата част от полета ме направи луда гъба ( е това си е до детето). За смяна на памресите останалите мами са ти обяснили точно.
Лек полет ти желая.

# 8
  • Мнения: 464
Благодаря за отговорите. Кар сеат-а си мога да го слагам в колата и без основата, затова попитах за самолета. "Мъкнене" на кар сеат няма да има, защото си имаме количка и ни казаха, че може до самия гейт да си я возим, а от там ше я сложат при каргото. Относно билета, закупен е от работата на мъжа ми, така е по-добре, поне няма да има някй непознат да седи но  нас Simple Smile

# 9
  • Мнения: 780
Благодаря за отговорите. Кар сеат-а си мога да го слагам в колата и без основата, затова попитах за самолета. "Мъкнене" на кар сеат няма да има, защото си имаме количка и ни казаха, че може до самия гейт да си я возим, а от там ше я сложат при каргото. Относно билета, закупен е от работата на мъжа ми, така е по-добре, поне няма да има някй непознат да седи но  нас Simple Smile

Аз мисля, че въпреки че сте купили цял билет за малката, пак можете да искате местата отпред, където има басинет или кот за беба. Така ще можеш да я слагаш да спи там, да си играе, да я храниш.. При всички положения е + за вас това че сте купили допълнително място! Желая ви лек полет!   bouquet

# 10
  • Vienna
  • Мнения: 266
И аз те съветвам да искате местата отпред с басинета, ще ти е много по-удобно, а и Бебето може да си спинка, а на допълнителната седалка можеш ти да си опънеш краката! но се обади предварително на авиокомпанията и се информирай, да няма и др. бебета и отидете по-рано на летището!

# 11
  • Мнения: 239
Не знам какво е номер 2, но те съветвам да вземеш поне 1 пълен кат дрехи за преобличане, че точно когато най-не очакваш се случват разни непредвидени поразии. Иначе, както и другите са ти писали никакъв проблем не е нито храненето, нито сменянето на памперси в самолет. Колкото по/малко ти е бебето, толкова по/лесно се пътува.

# 12
  • Мнения: 464
Много мерси за басинет инфото, аз никога не съм обръщала внимание. Ще зънна преди да потеглим да посикам там места. Ще нося и няколко допълнителни тоалета.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт