Притеснена съм за детето!

  • 777
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
От известно време, разбирайте 4-5 дни, точно по едно и също време на деня 11-11:10 (без закъснения)се започва такъв сърцераздирателен рев, сълзи, сополи.. нарежда едни неразбрани думи, като дърта оплаквачка и стои на едно място без да се помръдне.. ще рече човек, че са й се вдървили краката от кръста на долу. Първия ден много се уплаших, помислих, че нещо й се е схванало и я боли та не може да се помръдне. Извиках мъжът ми за да ходим до спешна помощ - толка бях панирана и притеснена.  Пробвах какво ли не за да я успокоя и накарам да се раздвижи, не и не. Щом отказа игра с Palm-a ми, смятайте, положението е било критично! 
Дойде си баща й и на мига веднага светна и разтича се, говори, хили се.. изобщо все едно нищо не е било никога!
И така всеки божи ден от няколко дни!
Чудя се и се мая. Дали просто започва да става по-чувствителна, но все още не може да осмисли емоциите си? Че към баща й има предпочитания има, то е очевидно, дори често се питам не съм ли излишна... Тати та тати, да я гушка, да я приспива, да си играе с нея. Но този рев не е нормално нещо? Идеи? Опит?

# 1
  • Мнения: 4 244
Имахме го същия период на същата възраст с разбойника но в по тежък вариант - блъскаше си главата по мебелите, в пода, тръшкаше като за световно.
Оставях го да се нареве и като му минеше бесния рев, после преминаваше в сърцераздирателен рев и търсеше да се гушне. Точно тогава го вземах, измивах му лицето и си го гушвах и  му пеех.
Ако в фазата на бесния рев го вземех, смятай, че цяло село разбираше и ставаше по лошо
Така че стискай зъби, сложи си тапи на ушите, въоръжи се до зъби и чакай,..... Чакай да мине  Mr. Green
Щото минава - ей го на, спи, ангелчето ми с опашка Wink

# 2
Теръбъл ту. Както тука им викат. Ще мине, ама иска от сега нататък железни нерви да имаш. Започват да изграждат характер и да си го показват. Аз я чух за какво иде реч по телефона.  Crazy . Не знам какъв съвет да ти дам, като и аз самата сега с едно такова подобие в къщи. При последната ни визита на една приятелка се разкрещях като каруцарка. Днес си говорих с нея по телефона и тя рече "Леле, ти наистина много си се изнервила". Лесно било да се гледат деца ......... newsm78 (обикновенно тази реплика произлиза от хора, дето определено не се ги гледат сами децата, че и целодневно Whistling Crazy #Crazy). Току що даже си говоря по темата с едно друго маце.

# 3
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Елфи4ке,период е,мила  Hug ( гуШ ) .Ще мине,но ти трябват нерви дебели колкото корабни въжета  Confused
И ние го минахме ( слава тебе Господи ) тоя момент на  бясното ревене,тръШкане ,пиЩене и всякакъв такъв вид  "екстри"  ooooh! Единственото,което можех да правя е да поседя и 4акам да поутихне ( не да спре напълно ) и тогава да я гуШна и да взема да я забаламосам. Но и аз бях стигнала до ниво истерия  Embarassed

# 4
  • Мнения: 404
Нашия период на тръшкане и реване беше когато Деси беше на година и 10 месеца.  Тръшкаше се и ревеше където и попаднеше, и направо сядаше на земята.  По някой път умирах от срам като сме били навън.  Но точно тогава я дадох на бавачка с 4 други деца и от пурвия ден когато тръгна там всички ядове свършиха.  Тя започна да се прибира заинтересувана в книжки, пъзели, оцветяване и така.  Аз си го обяснявам с факта че и двете си бяхме омръзнали по цял ден да си стоим самички.  На нея и трябваха дечица, а на мен възрастни хора да общувам.

Вярно е че когато някой не си гледа детето не знае какво е и как човек може да се изнерви.  Деси я дадох на бавачка около месец преди да започна работа и една позната направила коментара : "Ама как така тя ще си седи вкъщи, а детето ще го праща на градина."  Същата позната има едно детенце което майка и и свекърва и отгледаха, та тя и за минута не знаеше какво значи да се изнервиш от гледане на дете.   Та това ни помогна на нас, бавачката за нея и работата за мен.  Направихме промяната в точния момент.  Успех на всички мами и много търпение.

# 5
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
маги така беше, щом 4ак на гледа4ка я водих Embarassed Embarassed
искам това, не го искам, гладна съм, не ща,  рев, тръшкане..... в 4удо се видяхме, ама отмина . беше около 2 годишна.
няма страшно, ще се оправи.

 а какво е Palm-a? Rolling Eyes

# 6
  • Italia
  • Мнения: 4 492
маги така беше, щом 4ак на гледа4ка я водих Embarassed Embarassed
искам това, не го искам, гладна съм, не ща,  рев, тръшкане..... в 4удо се видяхме, ама отмина . беше около 2 годишна.
няма страшно, ще се оправи.

 а какво е Palm-a? Rolling Eyes
не знам как то4но се казва на бг  newsm78  на италиано е computer palmare ( тези малките дето са колкото длан= palmo  и оттам palmare ) ПиШеШ на тях с едно неЩо дето прили4а на писалка... Как дървено го обясних ...  Embarassed

# 7
# 8
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ааааа,това ли било? Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 195
Мале,Елфче,ядосва те адашката,значи...Ами сигурно й липсва тате,при нас поне така беше-само него слушаше,а мен на луда ме правеше(не че сега е по-различно  Rolling Eyes).Сега уж се кротна,но пак си пказва рогцата  ooooh! А за такъв рев и сега се случва от време на време...май е неизбежно  Crazy .То,мойто,по принцип си е голям инат  Tired .Дано отмине скоро  Hug

# 10
  • Мнения: 4 244
При нас описаните кризи бяха точно като ни напускаше татето и в момента в който той се появеше обратно настъпваше мир и любов
Елфски, минава мамо, и после ще има да се хилиш като се сетиш за тия истерии Hug

# 11
  • Мнения: 1 116
И Диана мина през такъв период и както каза и педиатърката ни, ще се израсте. При Диана беше след следобедния сън, въобще ако може да се каже сън, ако след обяд спеше у нас, след 15 минути се будеше(а преди това си спеши по 2-3 часа) и започваше рева. Точно тогава бях бременна с Кристина, питай ме как съм го издържала само. Ревеше по 40-50 мин., понякога и цял час, абсолютно неадекватна към нищо. Иска да я взема, отивам отблъсква ме и още по силно започва, посочва нещо, поиска го, ако й го дам същата работа, тръшка и се нервира още. Много тежко ми беше тогава, но просто видях че нищо не мога да направя, стоях и чаках да й мине, всичко друго я дразнеше още повече. Като се събудеше я взимах от леглото, тя заставаше точно така на едно място и не помръдва и реве и нарежда нещо, аз си стоя до нея и нищо не казвам. Мине ли рева, на секундата става друга, все едно никога не е плакала. И това трая около 7-8 месеца.

# 12
  • Мнения: 1 793
а аз си мислех, че на моя  Убавец нещо му е станало след като се върнахме от БГ. отдавах го на аклиматизацията, обаче като чета май и ние см е в тоя период на тия 'теръбъл ту'. мале мила , не ми се мисли занапред какво ще е. Алекс например до обяд е едно мрънкалооо.......не се търпи. само хвърля играчки, не иска да се заиграе с нищо. излизаме навън, а той се връща обратно и иска да влиза вкъщи. влизаме вкъщи, а той се  нарежда на входната врата и почва едно квичене и дране, докато не излезем. излезем ли пак същото се повтаря. а отделно да не говоря като започне да крещи за какво става дума. ама и той не знае за какво реве. тръшкането пък е другия момент. въобще съм едно кълбо от нерви и не знам какво да го правя при положение, че до скоро хич не беше такъв. а пък баща му като тръгва на работа е жива мъка - реве за него и се закотвя за вратата и се чудя с какво да го забаламосам. не знам какъв съвет да дам, но май наистина ще трябва да минем през това и да се въоръжим с голямо търпение.

# 13
  • Мнения: 1 793
............ Аз си го обяснявам с факта че и двете си бяхме омръзнали по цял ден да си стоим самички. На нея и трябваха дечица, а на мен възрастни хора да общувам.

.......

ей това и според мен е причината. омръзваме си взаимно с детето. и аз на това го отдавам донякъде и затова смятам да го пускам на ясла. ако не всеки ден, то поне няколко дни в седмицата, а аз да се огледам за някоя работа. иначе не знам как ще издържа.

Общи условия

Активация на акаунт