Запушен, та чак задръстен нос- помощ

  • 57 792
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17 967
Преди 3 седмици пак бяхме така, изписаха ни Гаразон, капахме, уж мина. И сега пак така, говоря за малката, толкова и е запушен носа, че не може да спи, нерви се, нещо ужасно е. Изписа ни джипито Макситрол, пак антибиотични. За да е пълна картинката ими и кашлица, за нея пием Флудитек. От днес вече е с 37,6 температура. Изписаха ни Сумамед 200 по 3,5 мл на ден /14 кг/. Да го започвам ли, колебая се, поисках носен секрет, нямало смисъл, все излизали там някакви си коки, този АБ се справял чудесно с тях. Имало опасност да слезе към ушите. Объркана съм вече. Досега не е боледувала често от 2 мес. е на градина и ходим 2 седмици, 2 боледуваме. Приемам всякакви мнения, защото за пръв път имам съмнение в джипито, така някак насляпо ми изглежда този антибиотик

# 1
  • Мнения: 2 011
И ние бяхме така , но сме по-големи - на почти 8 г е .... след като тотално се задръсти носа , сополите станаха гъсти и жълти се установи  с рентгенова снимка , че има синузит! Но сега  има на всякъде  гаден вирус , който поддържа 37 и нещо температура ....
Дано се оправите  скоро!  Peace

# 2
  • Мнения: 17 967
Точно, и ние сме с такава температура, затова се колебая да почвам ли антибиотика или да поизчакам, но честно казано ме е страх да не тръгне към ушите, имам горчив опит с каката. Ама вирус и антибиотик нали нямат връзка, уж де newsm78, колкото повече чета, толкова повече се обърквам. Забравила съм явно що е боледуване всеки месец

# 3
  • Мнения: 1 484
Щом се  съмняваш  във  личната  ,заведия    на  още  едно  мнение.Всички  доктори  изписват  АБ да  се  застраховат.

# 4
  • между град и село
  • Мнения: 212
  И ние  по принцип си имаме проблеми с носа и за да има ефект от капките трябва преди да ги сложиш да правиш хубави промивки.Ние сме ходили в ИСУЛ даже да и слагат маркучи на малката, за да теглят сополите и е ад.Тогава доктора ни обясни подробно как точно да правя промивките- детето трябва да е седнало и повдигаш леко назад главата, след което запушваш с пръст едната ноздра и със стеримар пръскаш в другата докато усетиш че детето преглъща.Аз като съм сама и моята не даваше я слага на земята и сядам върху нея, в смисъл не се отпускам но да не шава  и пръскам докато се задави, т.е. да преглъща.След няколко минути поставям другите капки. Забелязала съм че откакто и правя по стабилни промивки по бърже и минава нослето. Дългичко стана, ако може да съм ти полезна с друго кажи.  bouquet

# 5
  • Мнения: 6
Най-добре е да идете на кабинет УНГ. Че от един проблем в носа може и гърлото(може и от това да кашля) и ушите да се възпалят. Добре е специалист да си каже мнението.
Аз лично също много съм разочарована от личните лекари и тяхните 2 диагнози "нищо ти няма" или " я да поизпишем някои друг антибиотик за все случай(пак черния дроп да му мисли)"

# 6
  • Мнения: 2 011
Кашля заради сополите , които се стичат по гърлото ....  Tired
Наистина трябва да се правят хубаво промивки преди да се сложат капките - а ако детето позволи  да  му се направят инхалации - не всички деца  обаче дават - зависи от възрастта - моя син  знае вече и  стои кротко  Peace , но  с по-малко детенце  .... newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 280
Личната ви лекарка може да пусне изследване на секрет от носа, за по-сигурно. Разбира се винаги можеш да се консултираш с още един лекар, ако се притесняваш. Момичетата вече са те насочили към УНГ, което също е добро решение. Успех!

# 8
  • Мнения: 1 650
Нали посявката е показала някакви коки и съответно се разбира и кой АБ ще ги изчисти. Щом ви е изписала този, значи го почвай! И ние чакаме резултати от посявка. Rolling Eyes

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 26 319
свари лайка и прибави мед,слагай по 2-3капки в ноздрата на всеки час,а като премине по-рядко.Най-удобно е в шишенце с впръскане,но може и с капкомер.Изпитано средство е и при упорит синузит,по-дълго време се прилага,приготвя се всеки ден пресен р-р.Друго ефикасно е хомеопатичните Коризалия ,има още няколко, но немога да намеря опаковката....Стига с тези антибиотици,изтровиха ни,опитайте с хомеопатия.От 9 г.ползвам и съм много доволна,в началото ходех на специалист,после си купих една книга на Боарон и сама си ги предписвам,от внушение ли незнам,но ни помага...А,и най-лековитото  ПРОПОЛИС,давай на детето по капка на кг.тел .тегло в малко течност, а на клечка за уши с малко р-р се намазва нослето отвътре,също и сливиците.

# 10
  • Мнения: 17 967
Продължаваме с Макситрола, можело до 5 дни, а за отпушване ни изписаха Назан. Аз обаче четох тук, че много хвалите Резостим, кое според вас би отпушило нослето, измъчи си горкото цяла седмица с отворена уста спи.

# 11
  • Мнения: 5 228
Най-добре я заведи на специалист УНГ. И как така нямало смисъл от секрет?
За моментно облекчаване на запушен нос можеш да правиш нещо подобно на инхалации, при моето дете е ефикасно. Кипваш вода с лайка и седите с детето наблизо, не непосредствено над парата, защото е малка и да не стане беля с горещата вода. Другия вариант е да пуснеш топла вода в банята и да седите десетина минути в банята, за да диша парата. Става топло, така че трябва да е леко облечена и веднага след излизането да имаш готовност да я облечеш, да не й стане студено. Вариантът с банята обаче не се прави, ако има температура.

# 12
  • Мнения: 17 967
Да, знам че е най-  добре на УНГ, но проблема е, че в града ни няма такива, т.е. има, но...все едно няма. Ако не се оправи в понеделник отиваме в Русе, там си имам сигурен вариант, дано мине обаче до тогава

# 13
аз като средно възрастен човек(около 28г), от момента в който открих продуктите ВИБРОЦИЛ - Vibrocil - капки .. спрей и най-вече НАЗАЛЕН ГЕЛ се преродих. Моите зелени сополи граничещи между понятията 'алергичен ринит' и 'синузит' нищо друго не ги бореше.
Като ми се задръсти със зелените/жълти сополи вдигам главоломно температура независимо от основното лечение(АБ .. аналгетици .. инхалации с билка .. торбички с морска сол нагрявка ..). Така че може и да попитате УНГ лекар за виброцил, без да прекъсвате започнатите антибиотични назначения.
Гледам че капките/спрей виброцил са за най-малка възраст от 1 год., а назалният гел над 6 г., обаче аз не виждам какво толкова в гела е за над 6 г. .. а гела е най-ефективен.
Аз капките ги издумквам за по-малко от едно денонощие, докато гела от 3-4 апликации на ден за 1/два дни се отбъбва и си спестявам често изобщо да не стигам до АБ.
Виброцил съдържа две основни по функция съставки: противоалергична отбъбваща и противовъзпалителна(назален деконгестант и антихистамин ... каквото и да значат).

Сега открих, че фреш сок от ябълки + моркови + червено цвекло прави чудеса. Гледах малко дете на приятели и детето не се отказа от сока като му го смесих със сок от цвекло, не е чак толкова гадно като се смеси.
В областта на синуси външно мажа мазило "тигрова мас" цената е под лев, също отбъбва възпалени синуси, може да се пита фармацевт за каква възраст се разрешава, но в общи линии има ментол ..

# 14
  • Мнения: 2 011
Гела на Виброцил  не се препоръчва  за деца защото се поставя трудно заради удължението ( да не се нарани  нослето на детенце) и заради това че не можеш точно да го  дозираш защото не го  виждаш....
А и  на мен ми се струва че е с по-силен ефект и мирис даже !!  newsm78 Или само така ми се струва  newsm78

# 15
  • Мнения: 130
И аз в момента съм с носни проблеми с малката...
Рая_Никол - степенувам ти моите съвети подред:
1. Имаш ли сополосмукачка - помпичка, която се пуска за прахосмукачката. Изглежда жестоко, но е невероятна! Аз от 1,6 година все се каня да си я купя - вчера ми ядоставиха и се преродих - наистина е магическа (за течни сополи, естествено - твърди кори никой не може да ти ги отлепи) - няма нищо общо с ръчните помпи! Поръчах си я от електронния магазин Данет (по телефона - иначе не се справих) - струва 21,50 с доставката е около 25 лв - доставят ти я на др ден - ето линк:

http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1960

Вчера изсмуках огромно количество сополи и гноища - много е щадяща - аз не я вкарвам в ноздрите - само я допирам! Но внимавай, защото честото й приложение изсушвало лигавицата - след всяко използване слагай овлажняваща моркса вода.

2. За морската вода - вече има в аптеките спрей с океанска вода Куикс, който е с малко по-високо съдържание на соли (хипертоничен) и не само овлажнява и почиства носната лигавица, но има и съвсем лек отпушващ ефект, като отбъбва носната лигавица - изтегля от тях излишното количетсво течност. Другите изотонични моркси води не правят това - Стеримар, Диснемар, Низита, Тонимер, Физомер и др.! Додко много добре ти е обяснила как може да правиш и промивки с физ разтвор, но не знам колко ти е голямо детенцето

3. За отпушващите - наричат се още деконгестанти - те сдържат съдосвиващи и така отпушват носа - ВНИМАВАЙТЕ с тях - само преди сън, например - това някой др ти го беше препоръчал - след 3-5 дни те имат обратен ефект - лигавицата изсъхва, носната лигавица не се храни (защото капките съдосвиват) и става сух ринит - имат обратен ефект - не трябва да се пръскат супер често - супер често се пръска океанската вода, а с тези капки -лекичко. Но пък те отпушват носа и детето спи. Виброцил според мен са много по-щадящи (от Ксилометаолин, Олинт, Муконазал и др) - но пък те са за по-леки случаи. Те съдържат и др съставки, които отбъбват носа (антиалергична и симпатикомиметична). Най-отпушващи (но пък агресивни) - Олинт, Ксилометазолин, Муконазал...те всички съдържат ксилометазолин.

4. Антибиотични - използват се заедно с другите - с морка вода, например.  Гаразон, Макситрол, Бактробан маз (струва 24 лв) - те не отпушват, те не овлажняват - но пък те са с АБ...

5. Други - багрила, дезинфектанти и др - напр. коларгол. Внимавайте и с тях - подсуават, но при често и продължително приложение - изгарят лигавицата! Иначе идеално влачат гноища със себе си - стичат се и надолу по гълото и така предотвратяват ангина от стичащи се назад сополи.

Намери си златната среда, без да прекаляваш - пръскай океански води често, помпи сополи по 3-4 пътни дневно и след това пръскай океанска вода, преди заспиване - отпушващи, АБ - по предназначение (аз мажа с бактробан 2 пъти дневно - но май не беше добра идеята, защото го мажа на тампом за уши и така й наранявам лигавицата - май беше по-добре да взема АБ капки...)

Успех!

# 16
  • Мнения: 425
КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА + ФИЗ.Р-Р КАПАНЕ В НОСА НИ ВЪРНА УСЕЩАНЕТО ДА МОЖЕМ ДА ДИШАМЕ отново ПРЕЗ НОСА НА МЕН И ДЕТЕТО, С ДЕТЕТО КАТО НАВЪР6И 3Г....!!!! А ако я и пие6 повишава имунитета... Naughty
Peace Praynig

# 17
  • Мнения: 2 011
КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА + ФИЗ.Р-Р КАПАНЕ В НОСА НИ ВЪРНА УСЕЩАНЕТО ДА МОЖЕМ ДА ДИШАМЕ отново ПРЕЗ НОСА НА МЕН И ДЕТЕТО, С ДЕТЕТО КАТО НАВЪР6И 3Г....!!!! А ако я и пие6 повишава имунитета... Naughty
Peace Praynig
Клеевата тинктура ! ...
 Аз  я пия , но не съм  я давала на сина си  - той  е на почти 8 години - как да  му  слагам в носа - какъв разтвор се прави ?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 319
на клечка за уши да се обтрива ноздрата отвътре...или р-ра ,който се прави за пиене-на 50-60мг.вода 20капки прополис и се капе по 1-2капки в носа

# 19
  • Мнения: 17 967
helenblondy, благодаря ти мила за изчерпателния пост   bouquet. Долу- горе до тези изводи съм стигнала и сама, след много четене и пробване. Помпичка нямам, уж сме големи вече, духа милото, ама такова задъръстване досега не е имало. От 4 дни капя Макситрола, но както казваш, той не отпушва, преди да капя от тях, пръскам Стеримар. От вчера пръскам и Олинт. Напрактика през час нещо пръскаме, горкото, от Виброцила никога не съм виждала полза, не знам защо така, просто на нея нещо не и действа. От вчера вече тръгнаха гъсти жълти сополи, надявам се вече да се отпуши, досега нищо не изтичаше. Междувременно ни изписаха антибиотик Сумамед, може и той да е "раздвижил" секрета. Вече не прави и температура. Надявам се да сме към края на това чудо, а иначе, безценни сте направо, благодаря ви.

# 20
  • Мнения: 425
КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА + ФИЗ.Р-Р КАПАНЕ В НОСА НИ ВЪРНА УСЕЩАНЕТО ДА МОЖЕМ ДА ДИШАМЕ отново ПРЕЗ НОСА НА МЕН И ДЕТЕТО, С ДЕТЕТО КАТО НАВЪР6И 3Г....!!!! А ако я и пие6 повишава имунитета... Naughty
Peace Praynig
Клеевата тинктура ! ...
 Аз  я пия , но не съм  я давала на сина си  - той  е на почти 8 години - как да  му  слагам в носа - какъв разтвор се прави ?

 Blush

ЗА В НОСА: 1 АМПУЛА физоилогичен разствор+5 капки клеева тинктура, това е за начало,хубаво е да се прави нов разствор вс.ден и да се засили концентрацията до търпимост ! После, като привикне Може ампулата да я правиш на два пъти + 5 капки клеева т-ра !
3-4 пъти дневно х 2-3 капки в ноздра ! Само с обтриване не Е ТАКА ЕФИКАСНО,защото само течността/капките/могат да достигнат синусовите кухини...!

За възрастни може 1 към 1 ДО чиста тинктура при як синузит : 7-10 дни!!!

Мен с години ме мъчи синузита,защото се възпаляваше от алергичният ми целогодишен ринит/нон стоп запушен нос/бетон/, с години дишах само през уста и думи нямам гърлото колко ми се изсушаваше и болеше..., след вс.трад.лекарства за първопричината мн.ми се спеше , а и мн.вредят/антихистамините:КЛАРИТИН,ЗИРТЕК.../, АЛЕРГИЧНИЯТ РИНИТ ГО ОВЛАДЯХ С ХОМЕОПАТИЯ, А СИНУЗИТА И ГЪРЛОБОЛА С КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА, НАПРАВО СЕ РОДИХ...!!!  bouquet

Малката ми чак на 4г.се нау4и да си духа нослето, мн.е важно ако неможе сама да го чисти6 с помпичка...!!!

п.п.
Една съседка отишла на консултация при хомеопат/80 лв./ за 3-4г.дъщеричка, страдала мн.от сливици,нос, а оттам и нечувала с 1-то ухо,възпалението й засяга  ухото...
Изписала й само клеевата ТИНКТУРА/не е хомеопатично лекарство,а хранителна добавка/ и нищо хомеопатично/друго,
сега детето е ок !!!

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 10:48 от GIULIA

# 21
  • Мнения: 2 011
GIULIA, МНОГО БЛАГОДАРЯ   bouquet Hug
Аз от  скоро  я използвам , точно защото  съм чувала за  вълшебните  и действия!
Сега съм си взела и шведска горчивка да пия .....ама е  Sick Sick Sick Sick - имаш чувството , че пиеш някакво билково уиски !  bowuu
 А за ухото какво  с клеевата тинктура ?
Синът  ми страда и от  уши .... за сега  освен терапии с инфрачервена лампа за ушите и  синузита, капките за уши , топлите  торбички със сол пак за  синузита и  на ушите слагам и  тампони с горчивка ( изцедени ) да  стоят  в ушетата , мислех да  пробвам да  ги  сложа в носа защото има и алкохол вътре .... та да  действат отпушващо ...

# 22
  • Мнения: 425
GIULIA, МНОГО БЛАГОДАРЯ   bouquet Hug
Аз от  скоро  я използвам , точно защото  съм чувала за  вълшебните  и действия!
Сега съм си взела и шведска горчивка да пия .....ама е  Sick Sick Sick Sick - имаш чувството , че пиеш някакво билково уиски !  bowuu
 А за ухото какво  с клеевата тинктура ?
Синът  ми страда и от  уши .... за сега  освен терапии с инфрачервена лампа за ушите и  синузита, капките за уши , топлите  торбички със сол пак за  синузита и  на ушите слагам и  тампони с горчивка ( изцедени ) да  стоят  в ушетата , мислех да  пробвам да  ги  сложа в носа защото има и алкохол вътре .... та да  действат отпушващо ...

НЕ СЕ КАПЕ В УШИТЕ, ПИЕ СЕ УДАРНИ ДОЗИ И ВЪТРЕШНО ОРГАНИЗМА ЩЕ СЕ ПРЕБОРИ С УШНАТА ИНФЕКЦИЯ...!!!

За пиене: Х 2-3 КАПКИ НА НАВЪРШЕНА ГОДИНА ВЪВ КАФЕНА ЧАШКА С ВОДА, НАГЛАДНО И ПОСЛЕ ПОНЕ 30 МИН.НИЩО ДА НЕ ПИЕ И ЯДЕ !
Ако е профилактика 1 път дневно,ако е с лечебна цел 3 пъти на ден !!! Няма да се предозира,без наптрупване е и може цяла зима да си я пие профилактичната доза!   bouquet

Щом мъжът ми я пие като видя ефекта й ПРИ НАС, Атой страдаше от афти нон стоп, СУМАТИ ПАРИ ПОТРОШВАШЕ И БЕФЕКТ 0, а сега послушно си я пие И НЯМА ПРОБЛЕМ, А И Е САМО 2,30 ЛВ., НО НАЙ-ВАЖНОТО Е ПОМАГА И  НЕ ВРЕДИ...!!!
ЗАЩОТО ТРАД.МЕД./ХИМИЯТА/ УЖКИМ ЛЕКУВА ЕДНО, А ни РАЗБОЛЯВА ДРУГИТЕ ОРГАНИ....!!!   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 547
Helenblondy - страхотна си!  Grinning
Такъв разбор направи на възможностите.
Моят наследник е на 4 и половина и повече от 3 седмици е със зелен сопол. Мазен, гноен, който просто не минава и това си е. Ходи си на градина, защото сополи има само сутрин и вечер. Няма температура, идеален е.
Не сме ходили на лекар - мразя да ходим за щяло и нещяло.
Кашля само сутрин като стане, но на разсъмване страшно се задръства и много се мъчи.
Чистя нонстоп със Стеримар и когато е много запушен, слагам Олинт.

Сега изхвърлих Олинта и оставаме на Стеримар и почнах Виброцил.

Кажете само откъде да купя клеева тинктура. Зная, че има много теми по въпроса, но нямам време да търся.

Аз съм със синузит от началото на тази година и също от месец съм задръстена. Не ме боли и не е толкова зле, колкото беше миналата зима, но не е късно, ми се струва. Церих се с Пиносол, но ми донесоха един спрей със зехтин и прополис от Сърбия и е просто страхотен. Дано и тук да има нещо подобно!

# 24
  • Мнения: 2 011
Смърфиета , огледай  се на някой пазар - има търговци на мед , предлагат  почти винаги и  клеева тинктура, прополис , мед с восъка ...
Как се казва спрея  със зехтин и прополис ???

# 25
  • Мнения: 425
Helenblondy - страхотна си!  Grinning
Такъв разбор направи на възможностите.
Моят наследник е на 4 и половина и повече от 3 седмици е със зелен сопол. Мазен, гноен, който просто не минава и това си е. Ходи си на градина, защото сополи има само сутрин и вечер. Няма температура, идеален е.
Не сме ходили на лекар - мразя да ходим за щяло и нещяло.
Кашля само сутрин като стане, но на разсъмване страшно се задръства и много се мъчи.
Чистя нонстоп със Стеримар и когато е много запушен, слагам Олинт.

Сега изхвърлих Олинта и оставаме на Стеримар и почнах Виброцил.

Кажете само откъде да купя клеева тинктура. Зная, че има много теми по въпроса, но нямам време да търся.

Аз съм със синузит от началото на тази година и също от месец съм задръстена. Не ме боли и не е толкова зле, колкото беше миналата зима, но не е късно, ми се струва. Церих се с Пиносол, но ми донесоха един спрей със зехтин и прополис от Сърбия и е просто страхотен. Дано и тук да има нещо подобно!


В аптеките я има, на фирма ХИГИТЕСТ= 2,30 ЛВ., НО НАРОЧНО НЕ Я ПРЕДЛАТ ЗАЩОТО ТАКА НЯМА ДА СИ ПРОДАДЪТ СКЪПИТЕ УВРЕЖДАЩИ КАПРКИ И СПРЕЙЧЕТА. Money..!!! Mr. Green
 Blush

Не го оставяй синузита, а го лекувайте,защото засяга о4ите,ушите и мозъка, може да се ослепее,оглушее или минингит..., не е хич шега работа...!
Преди да открия клеевата го преборвах /синузита/с хап4ета аб,но като станаха ежемесе4но ми дойде прекалено ле4ението/250-300лв.аб+вит+антигъби4ни/, добре ми действаше БИОПРОКС-А/аб-шпрей,но поне не вредеше на др.органи/,но след 3 път развих алергия и от него, та добре 4е открих клеевата... ooooh! Peace  bouquet

# 26
  • Мнения: 425
Смърфиета , огледай  се на някой пазар - има търговци на мед , предлагат  почти винаги и  клеева тинктура, прополис , мед с восъка ...
Как се казва спрея  със зехтин и прополис ???

Клеят е като восъчни сиви свещи/пръчици/, трябва да го накиснеш в ракия,но да не е менте или спирт, но незнам колко време се чака за да е лечебно, така че предпочетох аптечният= 30% !!!
Незнаем как да го постигнем,защото зависи спирта колко ще е... ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 547
Смърфиета , огледай  се на някой пазар - има търговци на мед , предлагат  почти винаги и  клеева тинктура, прополис , мед с восъка ...
Как се казва спрея  със зехтин и прополис ???

Стелс, с пластмасово шишенце е, впръсква се и на него пише ПРОПОЛИС и фирмата на сръбски.

GIULIA, най-смешното е, че свекър ми прозивежда мед. Дава ми прополис, но не знам дали има клей.

Така че вероятно и аз ще избера твоя вариант от аптеката. А колко време можеш да се третираш по този начин? Колко дълго можеш да си слагаш от това в носа? А за дете?

# 28
  • Мнения: 425
Смърфиета , огледай  се на някой пазар - има търговци на мед , предлагат  почти винаги и  клеева тинктура, прополис , мед с восъка ...
Как се казва спрея  със зехтин и прополис ???

Стелс, с пластмасово шишенце е, впръсква се и на него пише ПРОПОЛИС и фирмата на сръбски.

GIULIA, най-смешното е, че свекър ми прозивежда мед. Дава ми прополис, но не знам дали има клей.

Така че вероятно и аз ще избера твоя вариант от аптеката. А колко време можеш да се третираш по този начин? Колко дълго можеш да си слагаш от това в носа? А за дете?

Поне и 2-3 дена след като изчезнат симптомите,колкото е по-концентрирано по-бързо минава, и на мен и на детето/4,5г/, ПРИ ВСЕКИ ОРГАНИЗЪМ Е ИНДИВИДУАЛНО!ЗА СИНУЗИТА ПОНЕ 10 ДНИ ! Peace


НА ШИШЕТО МИ ПИШЕ: прополис (ПЧЕЛЕН КЛЕЙ), ИМА6 ГО, просто е с 2 имена, действай  ! Peace

Порови се в нета,някъде я ВИДЯХ/има/ рецептата за дом.производство на клеевата тинктура,НО АКО ТИ ТРЯБВА ЗА ТИЯ ДНИ ПО4НИ С КУПЕ6КАТА И ПРОДЪЛЖИ С ДОМАШНА, ЗИМАТА Е ПРЕД НАС...ИМА6 ВРЕМЕ !

# 29
  • Мнения: 425

 Hug
Спиртен разтвор на прополис (клеева тинктура)
Употребява се вътрешно и външно. В зависимост от предназначението се използват различни проценти: 2%, 4% в стоматологията, 10%, 15%, 20%, 30% за вътрешно и външно приложение. Най-добре е да се приготви 30% разтвор от който лесно чрез разреждане могат да бъдат получени всички останали концентрации.

Ще разгледаме как се получава 30% спиртен разтвор. Вземат се 50 грама чист прополис и се оставят в камерата на хладилника за 12 часа да се втвърди и стане трошлив. След това се стрива на прах. Прахта се поставя в тъмна бутилка с шлифована запушалка и се залива със 100 мл. 95○ спирт. В продължение на 5 дни се разклаща енергично по няколко пъти дневно. На 6-ия ден се филтрира през филтърна хартия. Филтратът се съхранява в тъмно добре запушено шише на тъмно и сухо място. Гъстият остатък от филтрирането заедно с филтърната хартия се изсушават и се претеглят. Да предположим, че остатъкът тежи 8 грама. Това означава, че от първоначалното количество прополис, което е 50 грама 42 грама са се разтворили в спирта. Щом 30 гр в 100 мл спирт са необходими за 30% разтвор, то в 1 мл. от разтвора има 30/100=0,3 гр. прополис. Когато разделим 42 грама на 0,3 получаваме 140 мл. Доливаме към филтрата спирт до 140 мл. Така получаваме 30% разтвор.

От тук: http://abiconic.dir.bg/bees/propolis.htm

  bouquet

# 30
  • Мнения: 425
 Blush
Прополисът е пчелния клей, кето е различно от пчелния восък.Прополисът е смолисто вещество с приятен аромат, възгорчив вкус и е лепкав при пипане. Пчелният клей е жълт или възчервеникав със сиропообразна консистенция. По-старият клей е по-гъст и със зелено-кафяв до червено-кафяв цвят.
Съществуват две теории за произхода на прополиса. Според едната той е продукт от жизнедеятелността на пчелите - смолист остатък от преработката на пчелния прашец, обогатен с различни ферменти и биопродукти от стомашния сок на пчелите. Според другата теория пчелите "събирачки на прополис" го вземат от пъпките, повърхността на плодовете и кората на растенията. Тази тъй наречена мъзга, слуз или пъпков секрет служи за защита на растението и бъдещото му потомство от микроскопичните му врагове и при травми.

 Peace

# 31
  • Мнения: 1 840
И ние сме доволни от клеевата тинктура. Всеки вкъщи си лекува различни болести - мъжа ми си лекува с нея гастрита, аз - венците, а наскоро дъщеря ми, която тази година направи 3 гнойни ангини, преди половин месец пак много силно я заболя гърлото и си помислих, че поредната ангина не ни мърда. Накарах я да си направи гаргара с клеева тинктура две поредни сутрини и гърлото й се оправи много бързо, без да се стига до гнойна ангина с висока температура и антибиотици. Пък дали е от прополиса, или просто не беше чак толкова болна...

# 32
  • Мнения: 1 048
Здравейте,от снощи нещо бебо сумти или нещо от сорта,сутринта ходихме на лекар-гърдите са чисти,гърлото също,просто има някакви задни секрети.изписаха ни Виброцил за 5 дни и Куикс,който да давам цяла зима-за овлажняване.Не искам да давам нищо,но ме е страх да не се усложнят нещата,че и подкашля и се дави.Куикса май е океанска вода...но пък цяла зима,лошото е че сме с климатик,който доста изсушава,но ще слагам мокри кърпи или нещо от сорта.Обаче виброцила знам,че съдържа антихистамин  и се чудя как да го избегна.

Клеевата тинктура не се препоръчва за малки бебета,нали?

# 33
  • Мнения: 2 011
Куикса изобщо не бива да те притеснява , че цяла  зима ще го  слагаш  в нослето ! Не би  навредил по никакъв начин ! Още повече че с отоплителния сезон и уредите , които включваме изсушават  носната  лигавица - Куикса ще помогне за доброто овлажнявяане !!!!  Peace Peace

# 34
  • Мнения: 1 048
А дали ще мога да мина само Куикс?

# 35
  • Мнения: 2 011
А дали ще мога да мина само Куикс?
Виброцила са много добри капки - слагай ги 3 дни и  след това само Куикс  Peace

# 36
  • Мнения: 1
Здравейте!
На 43 години съм и малкия ми син боледуваше много често след 2 месечна възраст.Бях се видяла в чудо.Тогава като усетех,че започва да се разболява купувах витамин С ампула и започвах да капя в ноздрите почти на половин час,по добри капки от това не бях срещала.Миналата година си купих алое спрей на LR ,потърсете и си поръчайте-това е просто чудо.Според мен във всяко домакинство трябва да го има и във всяка дамска чанта.На 100% отпушва нос,дори при тежка хрема и синузит,пръснато в гърлото -пресича кашлица и болно гърло,кръвоспиращо,при ухапвания,болки в ушите,изгаряне и т.н.

Поздрави !

# 37
  • Мнения: 2 011
За Алоето съм чувала , но от витамин С  в носа не съм очарована - мен  лично ме боли когато капя витамин С и не бих  сложила на детето , виж с алоето - ще потърся за да го изпробвам !  Peace

# 38
  • Мнения: 17 967
От УНГ лекар знам, че не е хубаво да се капе витамин С в носа, защото бил киселина, а от нея изтънявали капилярите  в носа. Мисля, че има достатъчно капки вече, за да слагаме каквото ни кефне в тези носове.

# 39
  • Мнения: 90
 И при нас клеевата тинктура действа много добре. Откакто я открих капки за нос не съм слагала на сина ми и се оправя за 2-3 дни. Само че аз я разреждам в сребърна вода, действа антибактериално. На 10 мл. сребърна вода 5 капки клеева тинктура.
 Успех !  bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 27
Да запиша и аз нашия опит, макар че отдвна не е писано тук, за мами, които в бъдеще ще четат темата заради такъв проблем:
 Отпушването на нослето е най-сигурно с помпата на УНГ специалист, какъвто е д-р Кънчева от ИСУЛ (невероятна лекарка, от пръв поглед към сина ми, видя, че е с конюктивит и каза, че нашият приблем е с алергичен произход, след което се усложнява до вирусна инфекция, шапка й свалям). Значи, ние бяхме с остър фарингит и съвсем блокиран нос.
от изпомпването на сополите с маркуча  в кабинета (гадно е но ще споделя, да се уверите в ефективността) в маркуча се появи цял 20 см-ов извлек гъст бял секрет.  Sick Ние никога не сме успявали да извадим такова чудо в домашни условия.
И синът дишна, и после вече секретите вече бяха на порядъци по-малко, и след лечението с капките (виж по-надолу) почти не се запушваше докато премина след няколко дни.
След изсмукването тя намаза гърлото с Гранофурин и ни каза и ние да правим това сутрин и вечер, а за носа предписа капки Мукосептонекс Е  и Бивацин (Мукосептонексът има вариант без 'Е', който е без ефедрин и не върши чак толкова добра работа за отпушване на блокиран нос), за нашия случай - 2 г.8 м. дозата беше 2 х 3 к. дневно.

Най-напред трябва хубаво да се прочисти нослето със стеримар или друг спрей с морска вода,  и да издуха носът докрай, ноздра по ноздра ('хубаво' прочистване -  слагате малкото в легнало положение, с възглавница под дупето и пръскате в ноздрите  докато детето не започне да преглъща; оставя се стеримара да подейства 5 мин и размекне секретите, след което детенце сяда и нослето се издухва ноздра по ноздра, силно, докато не спре да излиза нищо. Ако детенце не може да се духа, ползвайте помпичка, но е хубаво възможно по-рано да го научите да се издухва като му запушвате ноздричките една по една, за дете на 2 г. и половина не е трудно, оказа се, с доста опити и подходящото насърчение - игра, открито от мъжа ми -  да духа силно, та да издуха кака чак в другата стая  Wink.)
Мукосептонекс Е се капе 5 мин след това, също в легнало положение с възглавница под дупето и се лежи така поне 5 мин., след това - ново издухване (но по-леко) и накрая да се сложи Бивацина.
Мукосептонекс Е се слага по предписание 7 дни. Антибиотичните капки пък помагат за предотвратяване на бактериална инфекция. те продължават 10 дни.
Да споделя и нещо друго, което на мен ми свърши работа при запушен нос и сълзящи очи, предписано от хомеопат:
в 10 мл физ. разтвор  в шишенце с капкомер се добавят с помощта на капачката 2 капки 3% -ва кислородна вода от аптеката;  капе се 3х по 3-4 капки в легнало положение в носа и в гърлото, щипе, ако има проблем. консултирала съм този метод с УНГ и казаха, че е ОК  за предотвратяване на начален стадий на хрема, до 7 дни, а не за профилактика, все пак да не се навреди на носната лигавица. Мисля, че не е проблем към този р-р да се добави съответното количество клеева тинктура, както е описано от другите дами по-горе. Смятам да пробвам това и за сина ми следващия път пв началото на хремата, но без клеева т-ра - защото той първо още няма 3 г. и второ, е с доста алергии.

# 41
  • Мнения: 425
Хомеопатичен спрей ЕУФОРБИТУМ КОМПОЗИТУМ = 8ЛВ, Е СУПЕР, ЗА АЛЕРГИЧНА,БАКТЕРИАЛНА,ВИРУСНА ХРЕМА, СИНУЗИТ,ОЗЕНА.... Peace Hug СТАВА И ЗА БЕБЕТА И БРЕМЕННИ Blush

# 42
  • София
  • Мнения: 2 838
Хомеопатичен спрей ЕУФОРБИТУМ КОМПОЗИТУМ = 8ЛВ, Е СУПЕР, ЗА АЛЕРГИЧНА,БАКТЕРИАЛНА,ВИРУСНА ХРЕМА, СИНУЗИТ,ОЗЕНА.... Peace Hug СТАВА И ЗА БЕБЕТА И БРЕМЕННИ Blush

От нормална или от хомеопатична аптека се купува?

# 43
  • Мнения: 425
Хомеопатичен спрей ЕУФОРБИТУМ КОМПОЗИТУМ = 8ЛВ, Е СУПЕР, ЗА АЛЕРГИЧНА,БАКТЕРИАЛНА,ВИРУСНА ХРЕМА, СИНУЗИТ,ОЗЕНА.... Peace Hug СТАВА И ЗА БЕБЕТА И БРЕМЕННИ Blush

От нормална или от хомеопатична аптека се купува?

OT  НОРМАЛНА АПТЕКА.. Hug

# 44
  • Мнения: 2 011
Хомеопатичен спрей ЕУФОРБИТУМ КОМПОЗИТУМ = 8ЛВ, Е СУПЕР, ЗА АЛЕРГИЧНА,БАКТЕРИАЛНА,ВИРУСНА ХРЕМА, СИНУЗИТ,ОЗЕНА.... Peace Hug СТАВА И ЗА БЕБЕТА И БРЕМЕННИ Blush

От нормална или от хомеопатична аптека се купува?
Ох , аз пък никак не съм доволна от този спрей - изхабила съм сигурно 3-4 флакона Sad
На сина ми също съм слагала доста време  но не забелязах и при него кой знае какъв ефект!
 Дано ви помогне на вас !

# 45
  • Мнения: 1 484
за отпушване най съм доволна от Олинт

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От УНГ лекар знам, че не е хубаво да се капе витамин С в носа, защото бил киселина, а от нея изтънявали капилярите  в носа. Мисля, че има достатъчно капки вече, за да слагаме каквото ни кефне в тези носове.
И аз съм на същото мнение. А понякога и само стеримар върши добра работа. За запушен нос аз съм доволна от Муконазал( но той е за по- големи деца) и олинт. Еуфорбиума не става за отпушване, но за хрема съм го ползвала и е добър. Peace Низита маз е добър вариант за бебчовци, чийто нослета са запушени.

# 47
  • Мнения: 66
Здравейте,
Пробвали ли сте Цинабсин - при синузит, хреми запушен нос? Таблетките се смучат 30 минути преди или след хранене. Абсолютно безопасни са и са за деца над 1 година  и възрастни. Това е продукт на Немския хомеопатичен съюз. Освен това  е добре да знаете, че при запушен нос капките с ксилометазолин не са най-добрия избор за малки деца. При употреба повече от 3-5 дни се привиква към тях и спират да действат. Докато при Цинабсин няма такъв проблем -  той подпомага естетвения механизъм за изчистване на носа. В опаковката са 100 таблетки, така че може да се ползва дълго време.
За най-малките таблеките може да се разтворят в малко вода.
Продуктът може да комбинирате с промивки с морска вода - така ефектът е още по-добър.
Важно е да знаете, че при употребата на Цинабсин носът се отпушва и в началото секрецията от носа е по-силна, за да бъде изчистен организма. После секрецията постепенно намалява.

# 48
  • Мнения: 2 011
Цинабсин скоро пих , давах и на детето си ! Мисля , че трябва по-продължително време да се пият!  Peace Имах  як синузит скоро и дори още не съм се оправила напълно ...но в аптеката освен Цинабсин по препоръка на аптекарката си купих и едно Фитомасло ...казва се ФИТОНАЗАЛ - представлява малки пластмасови ампулки с по 1-2 дози вътре - за деца мисля че е по 1 капка

http://www.sopharmatrading.bg/BG/product_1_3_32_117_6300.html

На мен ми помогна много  Peace Първо се слага от капките за нос а 10 мин по-късно от  маслото !   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт