и пак за гъбичките

  • 1 303
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
не мога да се отърва от тях вече няколко години. ту изчезват, ту пак почват. в архива четох, че много мами са се избавили, като са сменили марката превръзки. споделете от кои марки превръзки са ви вредили и от кои сте доволни?

# 1
  • Мнения: 1 253
Сигурна ли си , че са гъбички? Питам защото мен дълги години ме лекуваха за гъбички. Който и лекар да ме видеше и хайде гъбички. Аз нямам грам сърбеж, просто едно течение от време на време. Това беше по времената когато не при всяко съмнение за гъбички ти правеха микробиологично изследване, а просто поглеждаха в един микроскоп и отсичаха.
Та ме блъскаха с лекарства и толкова ми беше писнало, че полудявах  #Cussing out И тогава за мой късмет попаднах на сегашната ми гинеколожка, която пусна микробиология и се оказа, че просто имам повече лактобацили и това е нормалното състояние при мен. Та от тогава 10 години мирясах и всеки път като ми пуснат микробиология си излизат лактобацилите, а не Candida.
Иначе за превръзките, аз не съм им фен и ползвам основно тампони O.B. , но ако ми се наложи да ползвам превръзка ползвам Always. Голям съм фен на ежедневните превръзки и съм страшно доволна от Libresse, сива кутия, 32 бр.. Много са удобни, защото всяка превръзка си е опакована поотделно и така можеш да си пуснеш няколко в дамската чанта без да се чудиш в какво да ги прибереш за да не се изцапат.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 744
И аз като еххо десетина години все от гъбички уж се лекувах и миналата година гинеколога ми каза, след микробиологично изследване, че това е нормална флора на влагалището и нищо ми няма. Имам много приятелки, които също имат постоянно слабо течение, но също са им казали, че е нормална флора. Така че потърси добър лекар и добра лаборатория.

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз имах същите проблеми. Затихваха ми гъбчките и после пак се появяваха. Имала съм много тежки моменти с бързо развиващи се инфекции. При мен идва от честата употреба на антибиотици. Сменях докторите и накрая попаднах на вярно решение. Според доктора е изпитано и работи много добре. Опаковка Низорал за 5 дни - по 2 таблетки сутрин по време на хранене. Свещички Гино Травоген - 3 бр. или Гино Паварил пак 3 бр. (мисля че беше от 150 мл.г. Кремче за мазане - Клотримазол. Това ме оттърва от гъбичките. След това съм имала може би само веднъж. Трябва да се избягва хапването на много сладко, а ако се взима антибиотик адължително се пие Низорал и по кофичка кисело мляко на ден. Препоръчвам ти обаче да не правиш нищо без консултация с лекар и микробиологични изследвания.
А превръзки ползвам Алуейс при менструация, а от ежедневните черните и белите на Кейрфрии, които тават и за прашки. Не ползвай ароматизирани или напоени с алое, защото може те да ти предизвикват реакция.
Успех.

# 4
  • Мнения: 5 539
И аз от 7-8 години все се лекувам от гъбички. В началото ходех все по гинеколози, изписваха ми разни лечения, всичко съм пробвала, без резултат. Сега разбрах, че ми се появяват, като прекаля с употребата на шоколад и захар. Затова избягвам или ям по малко, а ако някой път прекаля и гъбясам, се оправям за 4-5 дни с Хелониас Диоика.
А между другото правила ли си си изследване за хламидия? Понякога скрита хламидийна инфекция е причина гъбичките да не могат да се излекуват

# 5
  • Мнения: 4 546
И аз от 7-8 години все се лекувам от гъбички. В началото ходех все по гинеколози, изписваха ми разни лечения, всичко съм пробвала, без резултат. Сега разбрах, че ми се появяват, като прекаля с употребата на шоколад и захар. Затова избягвам или ям по малко, а ако някой път прекаля и гъбясам, се оправям за 4-5 дни с Хелониас Диоика.
А между другото правила ли си си изследване за хламидия? Понякога скрита хламидийна инфекция е причина гъбичките да не могат да се излекуват
вече спрях да се тъпча с лекарства, защото за 4-5 дни ми минават и без лекарства.  newsm78 ама после пак се появяват.
не, не съм правила. във всеки кабинет ли могат да направят такова изследване?

# 6
  • Мнения: 5 539
Във всеки кабинет могат да ти вземат секрет, но после май трябва сама да го занесеш в лаборатория Rolling Eyes Когато си правих последно беше така. Изследването струва 10-15 лева, ако не е поевтиняло междувременно

# 7
  • Мнения: 1 214
А партньора лекува ли се и той?Това е задължително за да се избегне повторното предаване на инфекцията.Освен това бих те посъветвала да извариш по време на лечението бельото си или да го смениш  Wink Не мисля,че е от превръзките,но те съветвам да използваш памучни ,а не копринени.Микробиологията е задължителна в случая.Дава абсолютно точна  насока на лечението.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Питане:
От басейн може ли да се хванат гъбички?
10Х   bouquet

# 9
  • Мнения: 4 546
А партньора лекува ли се и той?Това е задължително за да се избегне повторното предаване на инфекцията.Освен това бих те посъветвала да извариш по време на лечението бельото си или да го смениш  Wink Не мисля,че е от превръзките,но те съветвам да използваш памучни ,а не копринени.Микробиологията е задължителна в случая.Дава абсолютно точна  насока на лечението.
лекува се, незнам вече колко пъти Confused
Шани , чувала съм че може. както и от тоалетна /който е луд да сяда в обществените  #Crazy/

Общи условия

Активация на акаунт