Зелено училище

  • 14 465
  • 91
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравейте,

Не зная дали е имало такава тема, но тъй като ни представиха вече оферта за Зелено училище, а и след последния случай на детенце, което се удави точно на такова мероприятие се питам доколко можем да сме спокойни, пращайки децата си на Зелено училище.

Аз по-скоро май съм против за сега. Може би ще ме убедите в обратното. 

# 1
  • Мнения: 365
Аз както може би и ти,много сме ходили много на зелено училище,но да ти кажа честно сега ме е страх да пусна детето си на такова нещо!Хем ми се иска,хем ме е страх и не искам да го пускам!Сори май аз няма да мога да ти отговоря еднозначно! newsm78  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 4 235
Какви са тези зелени училища в началото на учебната година? Shocked Че и кое им е "зеленото"? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil По това време студът и дъждът са често явление, ама много важно - ще стоят децата затворени в някой хотел, защото училищното ръководство се е облажило от някоя фирма! Аман от печалбарство на гърба на децата! На учителките, ако им се ходи някъде, да си направят "една обмяна на опит" през уикенда в планината!
П.П. Ще взема да занеса един букет и кутия бонбони на нашата директорка, че толкова години не допуска подобни безумия!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 247
Какви са тези зелени училища в началото на учебната година? Shocked Че и кое им е "зеленото"? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil По това време студът и дъждът са често явление, ама много важно - ще стоят децата затворени в някой хотел, защото училищното ръководство се е облажило от някоя фирма! Аман от печалбарство на гърба на децата! На учителките, ако им се ходи някъде, да си направят "една обмяна на опит" през уикенда в планината!
П.П. Ще взема да занеса един букет и кутия бонбони на нашата директорка, че толкова години не допуска подобни безумия!

Абсолютно съм съгласна, а и цената, която ми сервираха е 170 лв. за три пълни пансиона. Слава богу и нашата учителка не е много съгласна с предложената оферта. Аз така или иначе няма да пусна моята дъщеря.

# 4
  • Мнения: 511
Ох и ние имаме такава оферта,но аз твърдо съм против
и няма да го пусна,обясних му защо и смятам ,че ме е разбрал

# 5
  • Мнения: 2 132
Категорично съм против.Подкрепям Мързеланка! Трябва да забранят всички бели,зелени и пр.
Кой болен мозък е измислил,че това е училище сред природата?Отговорността за децата е на родителите,а на учителите - образованието.Нека да не бъркаме училище с хотел!

# 6
  • Мнения: 156
Аз съм пускала сина си на зелено училище. Вярно, под натиск на таткото, но детето и до днес разказва с грейнали очи за това си първо самостоятелно изживяване. Излишно е да казвам какви мисли са ми минали през главата за тези пет дни, но на коя майка не биха й минали! Смятам, че е полезно за децата, след като сме сигурни в госпожата, знаем подробно каква ще е програмата, устройва ни цената и т.н. Друг е въпросът, че в последно време много се злоупотребява точно с такъв тип извънкласни дейности. 

# 7
  • София
  • Мнения: 39 744
Дъщеря ми ходи миналата година на зелено у-ще. Изпратих я със смесени чувства. За нея това беше първото самостоятелно отделяне от нас, т.е. спи на чуждо място без ние да сме наоколо. Няма баби, които да помагат при отглеждането на децата, така че където сме ние, там са и те.
1вият ден Дияна звъня 15 пъти. Когато в автобуса всички изпозаспали и нямало с кой да си говори, ревна по телефона "мамо колко те обичам, колко ми липсваш".
Като цяло беше много доволна и щастлива. Искаше да отидем да живеем в Панагюрище Simple Smile

Сега отново имат оферта за зелено у-ще, но не се знае кога ще е и т.н. Най-вероятно ще я пуснем. Естествено отново със смесени чувства.
Една майка никога няма да спре да се притеснява.

# 8
  • Мнения: 28
Здравейте!
Относно зелени училища, ние не сме се пускали досега, понеже госпожата ни беше пред пенсия и не желаеше да се занимава. Тази година ще им организират с новата госпожа, която е млада и сме с много добро мнение за нея. Аз бих желала да пусна сина си, но страховете няма как да изчезнат.
Това лято го изпратихме на лагер в Еленския балкан за 2 седмици, това ни беше първото отделяне. Естествено трудно ни беше и на двамата, но той се прибра с много добри чувства от там и желанието догодина пак да отиде.
Аз мисля, че това е необходима стъпка, за да могат децата да станат по отговорни и самостоятелни!
Относно нещастните инциденти, Господ да ги пази, защото не дай си Боже, може и пред очите ни да се случи нещастие.

# 9
  • Мнения: 3 886
Дъщеря ми ходи миналата година на зелено у-ще. Изпратих я със смесени чувства. За нея това беше първото самостоятелно отделяне от нас, т.е. спи на чуждо място без ние да сме наоколо. Няма баби, които да помагат при отглеждането на децата, така че където сме ние, там са и те.
1вият ден Дияна звъня 15 пъти. Когато в автобуса всички изпозаспали и нямало с кой да си говори, ревна по телефона "мамо колко те обичам, колко ми липсваш".
Като цяло беше много доволна и щастлива. Искаше да отидем да живеем в Панагюрище Simple Smile

Сега отново имат оферта за зелено у-ще, но не се знае кога ще е и т.н. Най-вероятно ще я пуснем. Естествено отново със смесени чувства.
Една майка никога няма да спре да се притеснява.
Това все едно е моят пост.Има желание но  това зелено беше от 28.09 за 5 дни на БАНСКо и не отиде поради финансови причини и просто  ни дойде много нанагорно Cry

# 10
  • София
  • Мнения: 39 744
Орхидейке, и при нас положението в момента е малко "на червено". Все още не са казали срок за плащане, имаме време за размисъл Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 700
Не знам колко са ви големи децата, че се чудите.  Confused
За себе си мога да кажа, че от втори клас нататък съм пускала дъщеря ми (почти целият й клас ходеше) и всички бяха много доволни. При нас зеленото училище беше практически екскурзия. Обикалят различни градове, посещават различни музеи. Първата година бяха в района на Смолян, Пампорово и т.н. Втората Благоевград, Сандански, Петрич. Третата Велико Търново, Габрово и т.н. Естествено съм се притеснявала, но по-скоро от пътя, отколкото от нещо друго. Ходейки по културни забележителности не рискуват да се удавят. А откъм справяне с багаж и обличане, всички деца показаха, че са достатъчно самостоятелни, когато бъдат оставени да са такива. В началото при момчетата имаше някоя или друга загубена вещ, но в трети клас всичко беше точно.
Честно казано днес (5 клас) бих се притеснявала повече, отколкото преди, защото първо децата вече са по-неконтролируеми и второ, нямат само една госпожа, която да им седи като квачка на главите.

# 12
  • Мнения: 2 401
Зелено, оранжево вече ще ги пропускаме.  Миналата година хотелиерите бяха заредили порядъчно  стаите на децата (2 клас) с биричка и ред бул. И някои от тях си се възползвали порядъчно от екстрата. Няма никаква мисъл, никакъв контрол при организирането на тези мероприятия, които са хем необосновано скъпи хем ни ги пробутват за задължителни наглеците от  нашето у-ще.

# 13
  • Мнения: 737
Моята дъщеря лятото беше на зелено у-ще но от тези който - сутрин я водя , вечер я прибирам. Караха канута, яздеха коне, катеареха се по изкуствени скали, правиха палатки и палиха огън. Печаха си на огъня салам  Laughing
Все рискови моменти, но някак си се спрях да мисля за гадости, че като почна, няма спиране, мога да си измисля филм на ужасите. Най - голямото ми притеснение ако я пусна за една седмица например на екскурзия, е от пътя. Мн са неразумни шофьорите по пътищата Cry
При нас все още никой нищо не е казал за екскурзии в у-ще.

# 14
  • Мнения: 2 127
Пускали сме я винаги, когато е имало!Нашите са били в края на уч. година.
Да, и моите страхове са свързани единствено с пътуването.
До сега, всичко, по хотели, станции и хижи е било на ниво.

# 15
  • Мнения: 3 886
Зелено, оранжево вече ще ги пропускаме.  Миналата година хотелиерите бяха заредили порядъчно  стаите на децата (2 клас) с биричка и ред бул. И някои от тях си се възползвали порядъчно от екстрата. Няма никаква мисъл, никакъв контрол при организирането на тези мероприятия, които са хем необосновано скъпи хем ни ги пробутват за задължителни наглеците от  нашето у-ще.
Ти сериозно ли????? виж за бирата не се притеснявам (моя не пие и не я обича ,а и не би посмял) Но РЕД БУЛ няма и да се замисли ще го изпие без да му мигне окото въпреки че знае че не е за деца Cry.Много го харесва

# 16
  • Мнения: 2 401
Да, сериозно. Дори са им продавали и от барчето ред бул, след като са опустошили запасите в стаите.

# 17
  • Мнения: 24 467
Нито на цветно училище, нито на лагер. Какво пък ще му е "зеленото" сега не знам, сигурно ще е жълто някакво.
Не заради парите. Ходила съм достатъчно на такива мероприятия, за да мога да преценя рисковете и не желая да рискувам със собствените си деца. Който желае- да си поеме риска, аз- не.
Децата ми ги водим достатъчно на почивки- седмични, десетдневни, за уикендите и за контрола им разчитам предимно на себе си и съпруга ми. Двама на двама ми звучи по- добре от 30 на двама.
Аз и бира и друг алкохол пропих по такива именно места /и аз не пиех преди това де, не съм закърмена с тях/, цигари пропуших. А да, доволна бях ами, как да не съм била.  Wink Естествено, че ще съм доволна. Не бяха доволни родителите на едно момче, дето за него дойде линейка подир консумация на един "Слъчнев бряг", ама колко е то- едно на 50 деца. И моите родителя бяха доволни, хубавото беше, че не знаеха какви ги върша. Ако знаеха, как бягам и ходя на плаж сама с още 3-4 деца по скалите, друго щяха да мисля, добре, че не знаеха. Щастливи хора.
Освен това държа училището да си е училище, лагерът- лагер. Такива мешавици не са ми по вкуса.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
Пускам го на всички екскурзии и зелени училища. Още от ДГ. И аз едно време много съм ходила по екскурзии, имам и досега страхотни спомени. Не виждам нищо лошо. Пък и аз му имам доверие. Трябва да се научи да е по-самостоятелен. Защото миналата година имаше майки на първокласници, които питаха преди зеленото училище, кой ще къпе децата  ooooh!. Е може ли дете на 7-8 години да не може само да се изкъпе? newsm78

# 19
  • Мнения: 264
Дъщеря ми ходи на зелено училище преди две години в 1ви клас - в Осоговската планина край Кюстендил. Пуснах я с много притеснения разбира се, но по принцип съм "ЗА" Беше си прекарала много добре.
Преди няколко дни се наложи да я разочаровам - донесе ми оферта 180 лв за 3 дни  Shocked за края на октомври. Нито цената ми харесва, нито времето по което ще бъде...и и отказах.
Няма нищо лошо децата (особено софийските деца) да излязат малко сред природата , и то в компанията на съученици ....- децата си изкарват весело и това са незабрави спомени от ранната самостоятелност ( Мамо, защо куфарът не ми се затваря на връщане? О, забравих да ти се обадя кога ще пристигнем ...Ами тези чорапи май останаха в хотела.... и т.н и т.н цитирам обичайни изказвания при посрещането след зелено училище  Simple Smile)
Та сега по темата - може ли все пак дните да са повече , а не времето им да минава само по пътищата (то поне да беше организирано като екскурзия, с посещение на нещо си....) и някакси времето да е по-подходящо избрано, за да може да прекарват децата повече време сред природата (напр.май месец) , нали все пак е ЗЕЛЕНО училище  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 1 247
Мен основното, което ме спира разбира се е не толкова цената, я точно това, че ще е само 3-4 дни, което значи всичко на юруш и по пътищата, с някакви шофьори, които нито ги знаеш как карат, дали са спали, колко са пили и т.н. Та наистина кое ще му е "зеленото" на това училище. Пък и какво зелено остана в Банско - то си е като Люлин (да ме прощават живеещите там Simple Smile ).

# 21
  • Мнения: 3 268
С мъжът ми твърдо сме решили да няма никакви зелени училища,лагери и екскурзии.Ние ще я водим достатъчно на почивки.Имаме по-голям син и като знам как едва не се уби,падайки от една скала в Мелник,когато беше на екскурзия в 5 клас и какви ни ги разправяше като се върна,че са пили вино на покрива на хотела и тем подобни...мерси ото подобни преживявания.

# 22
  • Мнения: 2 132
Само да добавя - голямия ми син,го бяха забравили на Витоша заедно с още 6 деца!Няма да пиша  друго,защото споменът предизвиква винаги сълзи.Не пожелавам никому да бъде в ситуацията на седем майки ,незнаейки ще видят ли децата си.

# 23
  • Мнения: 2 037
 
Само да добавя - голямия ми син,го бяха забравили на Витоша заедно с още 6 деца!Няма да пиша  друго,защото споменът предизвиква винаги сълзи.Не пожелавам никому да бъде в ситуацията на седем майки ,незнаейки ще видят ли децата си.
Cry Нямам думи. Слава Богу, че нещата са се оправили.

Ние имаме оферта за 3 дни, 2 нощувки, с обиколки през деня, към 160 лева с билетите за вход.
Скъпо, а и ние скоро бяхме по тези места.

Обаче, тази вечер, в ДГ, получих безумното предложение за 5 дни, 4 нощувки на Св. Врач за 195 лева!
И невероятна агитация да запиша дете на 4 години!   Naughty
Лятото я пратих с чужди хора, но знаех с кой.
А нашия коектив от ДГ ходи в южна посока, за да могат половината да се правят, че гледат децата докато другата половина се разхождат из Гърция. Е това ако е отговорност....... Shocked

# 24
  • Мнения: 3 268
Само да добавя - голямия ми син,го бяха забравили на Витоша заедно с още 6 деца!Няма да пиша  друго,защото споменът предизвиква винаги сълзи.Не пожелавам никому да бъде в ситуацията на седем майки ,незнаейки ще видят ли децата си.
Е това направо мина всичко,което съм си представяла,че може да се случи на децата ни.Тези учителки са за съд и ако не си ги съдила,много си сгрешила.Страшно съжалявам за случката,направо нямам думи.

# 25
  • Мнения: 2 132
Нищо не направих,в този момент не можех да мисля,важно беше,че децата сами се прибраха в София,а учителите едва пред училището установиха,че ги няма!!!!!/5 клас/
А,когато ходиха до Ловеч на екскурзия - едно от момиченцата са го заключили в автобуса,защото му е било лошо и през цялото пътуване е повръщало!!!!!В самия град са ги оставили 2 часа сами да се разхождат и в даден час да бъдат пред автобуса???!!!! За какво изобщо става въпрос и знаем ли на кого поверяваме децата си?По тези и ред др. причини,малкия няма да ходи и не мисля,че ще загуби нещо,а аз не искам да дежуря на телефона.

# 26
  • Мнения: 24 467
Знаем ли?
По- лесно е да не знаем.

# 27
  • Мнения: 307
Пускам я още откакто беше в 3 клас и вече 4 години ходи на Зелено училище, винаги в края на май месец, за 6 дни, на Свети Влас. Месец преди това я обзема "зеленото" настроение Simple Smile и само за това говори и мисли. Плаж, басейн, слънце, загар, приятелки, вечерни дискотеки (с преподавателите), нови приятелства... а, да - и учене отвреме навреме Simple Smile. Нашите учители са доказали обаче, че може да им се има доверие и съм спокойна, когато е с тях. Притесненията ми са свързани единствено с пътя и винаги я карам да ми звъни, ако спират по пътя и като пристигнат. Отделно имам номера на класната и и винаги мога да звънна директно и на нея. За справка - дъщеря ми е в 7 клас.
Нещастия могат да станат и без да са на Зелено училище, че и пред очите ни и в наше присъствие даже. Затова да ги пази Господ, без значение дали са до нас или не.

# 28
  • Мнения: 2 132
Всеки сам решава и носи отговорност за решението си.Зеленото или бенбеното не се включва в учебния процес.Хубаво като замисъл ,но лошо като изпълнение!

# 29
  • Мнения: 284
Не я пускам нито на зелено училище,нито на екскурзии,нито на лагери.И притесненията ми не са само за времето на пътуване.Доверие на учители нямам.

# 30
  • Мнения: 2 132
Точно за доверието става въпрос!След като миналата година /първи клас/,5 деца ходиха на зелено в Банско,се върнаха болни и около 10 дни не бяха на училище.През цялото време са били в басейна/около 6 часа/,заедно с госпожите,без да излизат!!!!!!!!!!!

# 31
  • Мнения: 7 149
Много ми е тъжно като ви чета.
Почти не прочетох мнение на майка, която има доверие на госпожите.
За това реших да се включа.

Аз имам 100 % доверие на нашата госпожа и бих пуснала дъщеря си навсякъде с нея.
Имам доверие на училището , на директора и на екипа учители на началния курс.

През цялото време са били в басейна/около 6 часа/,заедно с госпожите,без да излизат!!!!!!!!!!!

Вярваш ли го наистина???
Ти би ли издържала 6 ч. в басейн без да излизаш?
Аз лично не.



# 32
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дъщеря ми ходи на зелено училище от 2-ри клас.Бяха в Сандански,Велинград в момента е във В.Търново на зелено, утре се връщат.
Интересно и е, харесва и Peace класа  стана по задружен, мисля че не е лошо за децата такива мероприятия, важно е да са добре организирани Peace

Аз имам 100 % доверие на нашата госпожа и бих пуснала дъщеря си навсякъде с нея.
Имам доверие на училището , на директора и на екипа учители на началния курс.
а и това е много важно и задължително условие Peace

# 33
  • Мнения: 24 467
Аз имам доверие в нашата госпожа, категорично.
Само че тя беше първият учител, който ни разказа защо не се наема да води деца по лагери и цветни училища, с примерите и с всичкото. За това допълнително я уважавам.
Седяла съм 6 часа в басейн, излизах само за тоалетна и да пия вода.

# 34
  • Мнения: 2 132
Вярвам,че са били 6 часа,защото и аз изкарвам по толкова!А и как да им уплътнят времето в наложилият се моден курорт?Става въпрос за зелено училище,а не за басейн и плувни умения.
Времето на басейна не се разбира само във водата!
Радвам се,че все още има учители на които може да се има доверие!И все пак да не бъркаме училище с развлечение!Всеки сам решава.

# 35
  • Мнения: 7 149
Вярвам,че са били 6 часа,защото и аз изкарвам по толкова!А и как да им уплътнят времето в наложилият се моден курорт?Става въпрос за зелено училище,а не за басейн и плувни умения.
Времето на басейна не се разбира само във водата!

Сега вече разбрах ! Peace

Като спомена Банско- си представих хладно време и закрит басейн. Колкото и да е затоплено 6 часа ми се видяха цяла вечност.
Не знам на Банско дали има минерални води и колко е бил затоплен басейна, но откъдето и да го погледнеш като време си е много.
Когато е лято и нашето семейство изкарваме по толкова време на плаж, че и повече.

Не искам да коментирам госпожите, които не си вършат работата и забравят за какво са тръгнали.
Жалко за децата.
Когато дъщеря ми  ходи на Зелено училище не очаквам да учат по 5-6 ч. на ден.
Но учене винаги е имало, макар и с по-малко часове.

# 36
  • Мнения: 2 132
Да!Беше през пролетната ваканция.И за мен 6 часа са много на закрит басейн,но децата са си поръчвали сокче,били са и в джакузито ,абе изобщо - лайф!

# 37
  • Мнения: 15
Здравейте, харесва ми идеята за зелено училище още в ранна детска възраст.Нямам нищо против да пусна сина си  /Мартин - 7г. / на такова, стига да е добре организирано.Смятам, че така той ще придобие известна независимост и ще му хареса да се сближи повече със съучениците си. Засега няма предложения за такова зелено училище, но за в бъдеще ако има ще го пусна да отиде.

# 38
  • Мнения: 103
 Аз имам доверие на госпожите ни. Дъщеря ми ще ходи за втори път и вече цял месец само за това говори. Не ми е лесно със страховете, но не смятам, че страхът трябва да променя живота на човек. Случват се всякакви неща и могат да се случат навсякъде, дори и вкъщи. От друга страна помним щастливите лагерни мигове цял живот. Не съветвам. Всеки решава за себе си. Дори не мога собствения си страх да подтисна. Все пак дъщеря ми ще ходи и тази година, въпреки моите треперещи мисли. #Crazy

# 39
  • столицата
  • Мнения: 3 790
И аз съм "за" зелените училища. Дъщеря ми вече ходи през пролетта, но уговорката е, че имам доверие на госпожите. Определено запелязвам момента да се напълнят празните хотели след сезона, затова дъщеря ми няма да отиде на "зелено училище" от средата на ноември, защото може да стои затворена и в сградата на детската градина вместо в хотел някъде из страната. Но явно всичко е въпрос на оферта към директора на ДГ.
Сега се очертава и скилагер на хотел Дивите петли до Мальовица. Някой има ли наблюдения от такъв лагер и условият там?

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Викат им зелени училища, ама са си нормални екскурзии. Гледам положително, стига да са огранизирани добре. Разчитам на учителите, но всъщност разчитам на децата да си опичат акъла. Моите бяха на зелено с басейн, но ме достраша да не стане някоя беля и им казах да не влизат там. По техните думи излезе, че не е имало спасител.

Месец октомври хич не ми се вижда нормално време за зелено, жълто, пембено и каквото и да е разкарване и то заради времето. Ей на, в този студ какво ще правят, освен да си стоят в хотела, че да пощръклеят! Ако ще ходят, нека да е през май, когато вече времето е по-топло. Не че и тогава не могат да се случат дъждове и студ, но вероятността е по-малка.

# 41
  • Мнения: 2 401
Преди малко изпратих отрочето на зелено без преспиване. Всичките му приятели отидоха, мойто "НЕ"  беше тотално игнорирано.
Сега вали дъжд, огромен брой деца бяха натъпкани в двуетажен автобус.  Където предполагам ще прекарат деня  ooooh!
Така са ми писнали с тия платено-задължителни мероприятия вече, че нямам думи.

# 42
  • Мнения: 103
Вярно, че едно време май не се плащаше за зелено училище и че тия сегашните са си просто платени екскурзии. Не знам... Няма ли някаква наредба или закон по въпроса с плащането точно на зелените училища, след като влизат в програмата newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 4 235
Доколкото знам има изискване само да уведомят Регионалния инспекторат. Нека се включи някой учител с повече подробности.
emibopo, питай вашите учители, нали им имаш доверие на госпожите ви.

# 44
  • Мнения: 514
Имам доверие на нашата госпожа, но не бих пуснала сина си на "зелено" училище. Не мисля че е разумно за 3-4 дни да се пропътува толкова път, да не се знае какво ще бъде времето и дали изобщо ще излязат навън, да съм постоянно на тръни какво ще му се случи... Предпочитам аз да си го водя на почивка вместо да разчитам на подобни извънкласни дейности. Още повече не си струва, защото за тези пари ще отидем 3-та някъде вместо той сам.

# 45
  • Мнения: 103
Доколкото знам има изискване само да уведомят Регионалния инспекторат. Нека се включи някой учител с повече подробности.
emibopo, питай вашите учители, нали им имаш доверие на госпожите ви.
Е аз им имам доверие, че ще ми опазят детето, но точно нашата класна е доста гъста с директорката, която пък предполагам, че взима процент от платените екскурзии и едва ли просто ей така ще ми кажат, че по закон всичко това трябва да е безплатно Wink Опитах се да се ориентирам в сайта на министерството на образованието, но не успях. Това направо си е една джунгла от сложни изрази, чиито смисъл не схващам.  Confused Затова се надявах на по-интелигентните от мен майки за помощ.

# 46
  • Мнения: 304
От опита ми до тук -твърдо ЗА!Влади ходи на такива мероприятия от 3 годишна!Съгласна съм ,че зависи от много неща и най-вече от тези на които сме поверили децата си!Аз не спирам да се учудвам на лекотата с която 30 деца се товареха на автобус за 10мин. ,вратите се затваряха и нямаше време за никакви сълзи и сополи!Още не спирам да се радвам на свежата и муцунка,на подредения багаж и всичко което има да разкаже!Още веднъж да подчертая,това дължим на енергична директорка и няколко любими госпожи!Сега сме ученици и няма такива оферти,но ако се появят и аз бих прекарала 6 часа в басейна!До сега рекорда ни е9h. newsm20 newsm20

# 47
  • Мнения: 131
Чудесна идея в неподходящо време. Според мен през учебните дни заниманията трябва да са в подходяща учебна обстановка. Има три ваканции, в които може и трябва да се организират подобни екскурзии.
Личните ми впечатления са, че след подобно "зелено училище" започва див спринт по материала и масирани контролни и тестове.
Против съм по време на учебната година! Не и по този начин на организация.

# 48
  • Мнения: 77
Естествено, че бих пускала детето си на зелено училище (е като пораснем за такова  Laughing ). Аз самата пазя страхотни спомени. Не съм прупускала екскурзийка като ученичка!

Незнам какво сте се запритеснили толкова. Ако има да се случи нещо лошо с някой, то ще стане и без "Зеленото". Да не се случва на никой!  Praynig  И за алкохол не се притеснявам! Ако някое дете реши да си набави, ще го направи и в квартала!  Wink  И при нас е имало ученици, които пробваха алкохол, но и такива който - не! Въпрос на възпитание! Някои споменават, че ако е лошо времето, децата щели да скучаят! Абе хора, мислете като деца - те винаги ще си намерят забавления!

Самата аз имам хиляди приятни спомени, невиждам защо да лишавам децата си от тях? Един път съученичките ми се бяха скрили в гардероб - 2 часа ги търси целия хотел?  hahaha  В друг случай - ще "готвим" - ефекта  Sick (купихме си пици). В Боровец - влизаме да се къпем, но водата толкова мека, че не успяхме да си измием шампоана от главите  Mr. Green  Да не говорим за номерата с пастите за зъби, конеца под чаршафа, викането на духове, и т.н. Абе екшън си беше!

Посещавахме възрожденски градове, природни забележителности...... А пък самото пътуване с автобуса (или влака) си е истинско приключение...

П.С. първото ми гадже срешнах на Зелено училище - 1 год по-голям  Sunglasses (аз 5клас, той 6ти). Нещата се развиха до:
Той: "Искаш ли да ходим?"  Embarassed
Аз: "да"  Embarassed
И "ходихме" ... с госпожата из планината, той ми подаряваше някви треволяци и камъни  Joy и се разделихме с края на зеленото...  Tired

Не, не, не - не бих спестила тези невероятни изживявания на децата си!   Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 4 235
Виктория, прочети началото на темата - не става дума за зелено училище въобще, а за такова през октомври-ноември, което погледнато отвсякъде си е печалбарска история. Децата ми са ходили на зелено училище през пролетта
П.П. Всички сме много либерални и "готини" по принцип, после различни фактори маааалко ни приземяват /нямам предвид милите детски случки, които описваш - всеки от нас е имал подобни/, та когато сте стигне до изпълнението се оказва, че не е толкова лесно и просто. Аз като родител се стремя да намаля доколкото е възможно вероятността да се случи нещо лошо и не се успокоявам с фрази: "може да се случи на всеки", "така е писано" и т.н.

# 50
  • Мнения: 77
За мен няма значение през кой период е "зеленото" училище! Аз определено съм ходила повече през зимата!  И защо определяте есента като "печелбарски период". Естествено, че се плаща - безплатен обяд няма! Като разбира се всеки може да си определи лимит на парите за подобни занимания! Но тотално да се отричат, защото "какви неща се случвали......"  Tired

Пък и на децата не можем да им сложим стъклени похлупаци и да си ги държим вкъщи! Те имат нужда от свой живот, свои емоции и свои преживявания! И да, на т.нар. зелено училище не се учи! Или ако се учи то е изключително рядко! И да след това следват засилени контролни, но след години детето няма да помни контролните, а емоциите!  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 4 235
Няма да навлизам в безсмислени спорове! Това, което описваш като "под стъклен похлупак" е другата крайност и не зная коя част от мнението ми те наведе на тази мисъл. Баланс трябва навсякъде и във всичко!
За печалбарството - някой го беше обяснил по напред /дъждовни месеци => предимно стоене по хотелите, без походи и игри на открито, т.е. губи се смисълът на понятието "зелено училище"/. Зимните "бели" - подкрепям с две ръце. И още нещо, надявам се да правиш разлика между платено и печалбарство! Парите не са решаващият фактор в случая, имам си свои критерии, които следвам и не натрапвам на никой!

# 52
  • Мнения: 77
Няма да навлизам в безсмислени спорове! Това, което описваш като "под стъклен похлупак" е другата крайност и не зная коя част от мнението ми те наведе на тази мисъл.
 И още нещо, надявам се да правиш разлика между платено и печалбарство!


Ооооо аз не споря, просто изразявам мнение   bouquet  А "стъкления похлупак" не се отнася специално към теб, а е общо понятие!   bouquet

Относно печалбарството: Аз самата вече доста години работя в хотел и знам как стоят нещата с продажбата на услугите ни! (Но категорично отказвам да работя с детски групи). Та...ако някой ви предложи цена от 180лв за тридневна екскурзия НА ДЕТЕ - да, това вече буквално е гавра! Тогава и аз не бих отишла, какво остава да пусна детето си!

А за това дали може да се има доверие на учителите...това вече е строго индивидуално!

Но пак казвам, ако цената е нормална, ако имате доверие на учителя, то тогава неща от сорта на "какво може да се случи" не бива да ни плашат!  Wink

# 53
  • Мнения: 2 132
И пак подчертавам - децата са на училище за да учат ,а не да стават екскурзианти!
Всички подобни мероприятия,извън училище!Не може осем годишни деца да ги тикнеш да спят по две на легло!Мога да изброя още много неща,но когато става въпрос за моето дете - категорично НЕ!И приказки от сорта "може да се случи " не приемам.За мен,в неподходящо време,при условия на риск,най-малкото може да говорим за подобни мероприятия.Все пак става въпрос за извън класна форма.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 235
Виктория, стискаме си ръцете! Бях писала някъде, колко много се радвам, че нашите госпожи не се навиват да водят толкова много деца на подобни мероприятия.
 

# 55
  • София
  • Мнения: 1 247

 Та...ако някой ви предложи цена от 180лв за тридневна екскурзия НА ДЕТЕ - да, това вече буквално е гавра! Тогава и аз не бих отишла, какво остава да пусна детето си!
[/quote]

Е точно такава цена ни предложиха - 170 лв за три дни- е как да кажа да? Казах не защото именно това е един от проблемите в последните години - навъдиха се фирми, които печелят на наш гръб. Е не съм съгласна.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 247
Е не можах да оградя цитатчето ама сори, още се уча извинете за оффа

# 57
  • Мнения: 7 149
Дъщеря ми / трети клас / вчера се прибра от Зелено училище.
Бяха тук:
http://www.tribuki.com/?p=about&sub=kustendil

Много сме доволни. Особено тя.
Нямам забележки относно организацията на Зеленото училище.
Дневният режим е бил следния:
Сутрин ставане и закуска.
Учебни занятия от 9.30 до 12.30 в Конферентната зала на хотела-предимно по математика, българси език и английски език.
След това- обяд и малко игри.
След обяд- писане на домашни и почивка.
Разходка сред природата- късен след обяд.
Посетили са Земенският манастир, поход до подножието на връх Руен в Осоговската планина, парка в Кюстендил и др.
Времето е било слънчево и подходящо за мероприятието,с изключение на вчерашният ден, когато са и пътували.
Ето на това аз му казвам Зелено училище- хем зелено , хем училище. Grinning

Очакваме следващото с нетърпение.

# 58
  • Мнения: 2 132
Ана,радвам се,че сте доволни от зеленото училище ,отдавна не бях чувала за нещо подобно.Точно това ,според мен трябва да е,но в подходящо време.За съжаление при нас ,"зеленото " не изглежда в този вариант!

# 59
Viktoria® , прекрасна си. Радвам ти се искрено.  Grinning
Сигурна съм, че и хлапетата ти също.

# 60
  • Мнения: 21
аз имам доверие на класната но не знам дали да имам доверие на шофьора на рейса или на персонала който ще ги храни в хотела на спасителя на басейна,и май тази година ще пропуснем зеленото училище.

# 61
Става въпрос за хотел ''Дивите петли'',майки не пускайте децата  си на това място.Съветвам ви да не посещавате този хотел,ще останете разочаровани.Ще дадете парите си за нищо.Нито храната си струва,а от леглото и възглавниците няма да можете да си мърдате главата една седмица.Казват че храната е домашна.По-добре хапнете един кренвирш.Не се лъжете,ние го направихме.. Naughty Sad Sad

# 62
Tova e nai -ujasnoto mqsto na koqto sym bila ....idva6e mi da zapl4a ...vse edno me obslujvat primati .....postoqno se razhojdat nqkvi mladeji ....s ancuzi i gledat stranno ,divaci .ve4er se napivat i kre6tqt kato jivotni ....servitiorite postoqno piqt i se zaqjdat ,jalko za krasivoto mesto ,nqma6 izbor za alkohol....tezi hora neznqt kak se pravi turizym ...dokolkoto razbrah hotela e na DPS .....i razni fesove si mislqt 4e taka se pravi....ujasno e! #Cussing out ooooh! Confused

# 63
  • Мнения: 7 149
Става въпрос за хотел ''Дивите петли'',майки не пускайте децата  си на това място.Съветвам ви да не посещавате този хотел,ще останете разочаровани.Ще дадете парите си за нищо.Нито храната си струва,а от леглото и възглавниците няма да можете да си мърдате главата една седмица.Казват че храната е домашна.По-добре хапнете един кренвирш.Не се лъжете,ние го направихме.. Naughty Sad Sad

Направих си труда да разгледам хотела.
Видях,че е две звезди.Ако сте очаквали повече като обслужване и обстановка, сте сбъркали.
Предполагам, че и цената е била ниска.
Според мен повечето/да не кажа всички/ хотели в България с тази категория трябва или да се съборят или да се ремонтират из основи!

Аз лично не бих пуснала дъщеря си в  хотел** на зелено училище.

# 64
  • Мнения: 659
Всички предложения за лагери за деца или почти всички, са в много запуснати и мизерни места или със силно намалено количество на храната и др. основни услуги
 

# 65
  • София
  • Мнения: 8 932
Всички предложения за лагери за деца или почти всички, са в много запуснати и мизерни места или със силно намалено количество на храната и др. основни услуги
 
Глупости. Оферти има всякакви. Зависи кой къде ще избере да отиде. Тази пролет моето дете ходи на зелено училище в нов тризвезден спа хотел в Сандански (няма да казвам име, за да не прозвучи като реклама). Обслужването си е било на ниво и децата си прекараха чудесно.

# 66
  • Мнения: 659
Явно предложенията в  нашето училище са такива.

# 67
  • Мнения: 1 615
Ох, чета и се чувствам още по-объркана Sad Имаме оферта 100лв за 3 дни в Банско от 10.12. Цена хич не кометирам, ама как "зелено" сред зима?! На учителката имам доверие, но нямам представа за нищо друго и хич не съм склонна, а детето само мрънка, че иска да ходи...
Не че казах нещо смислено, ама поне да следя темата още малко Simple Smile

# 68
  • Мнения: 7 149
Ох, чета и се чувствам още по-объркана Sad Имаме оферта 100лв за 3 дни в Банско от 10.12. Цена хич не кометирам, ама как "зелено" сред зима?! На учителката имам доверие, но нямам представа за нищо друго и хич не съм склонна, а детето само мрънка, че иска да ходи...

Това е "Бяло" училище. Wink

Тази цена за  3 нощувки ли е ? Кой е хотела?

# 69
  • Мнения: 1 615
Още не знам подробности. Мъжът ми е говорил с учителката, а той е малко "над подробностите" Wink А аз, понеже имам някаква предварителна вътрешна съпротива, още не съм се обадила да разпитам...

# 70
  • Мнения: 7 149
Още не знам подробности. Мъжът ми е говорил с учителката, а той е малко "над подробностите" Wink А аз, понеже имам някаква предварителна вътрешна съпротива, още не съм се обадила да разпитам...
Тази цена от 100 лв,ако включва:храна+3 нощувки+транспорт и застраховка ми се вижда малка,за да очакваш много. Wink

П.П.Хубав подпис под аватара.Същественото е невидимо за очите.

# 71
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ох, чета и се чувствам още по-объркана Sad Имаме оферта 100лв за 3 дни в Банско от 10.12. Цена хич не кометирам, ама как "зелено" сред зима?! На учителката имам доверие, но нямам представа за нищо друго и хич не съм склонна, а детето само мрънка, че иска да ходи...
Не че казах нещо смислено, ама поне да следя темата още малко Simple Smile
според мен цената е нормална и то за приличен хотел и храна Peace
за информация тази година платихме за зелено училище  170лв за 4 нощувки, храна и транспорт във Велико Търново.

# 72
  • Мнения: 1 615
ana, мерси! Simple Smile
По темата, цената не е сред притесненията ми, а замисълът като цяло: кому е тупнало да организира екскурзия за първокласници посред зима?!

# 73
  • Мнения: 3 268
Тия "зелени училища" са си чиста лапачка за фирмите да си закърпват бюджета в тая криза.Чудя как им се връзвате.В съседен клас на дъщеря ми във "2-ро Соу Емилиян Стнаев " в София учи момиченцета,чиято сестричка се удави в басейна в Банско.Всеки ден виждам детето и майката,всеки ден ми се свива сърцето.Вие луди ли сте да си пращате децата на такива места!

# 74
  • София
  • Мнения: 8 932
Тия "зелени училища" са си чиста лапачка за фирмите да си закърпват бюджета в тая криза.Чудя как им се връзвате.В съседен клас на дъщеря ми във "2-ро Соу Емилиян Стнаев " в София учи момиченцета,чиято сестричка се удави в басейна в Банско.Всеки ден виждам детето и майката,всеки ден ми се свива сърцето.Вие луди ли сте да си пращате децата на такива места!
Toва вече е прекалено. Ами сигурно аз лично съм луда, защото ще продължа да ги изпращам. Малко по-спокойно. Нещастни случаи стават навсякъде и независимо с кого са децата. Дай да ги затворим вкъщи, за да ги предпазим на всяка цена.

# 75
  • Мнения: 3 268
Не е лошо дяволът да се дърпа по-малко за опашката,нали?Имам голямо дете,вече на 19г. и веднъж след една екскурзия до Мелник в 5 клас едва оцеля.Повече не правя такива грешки.Опарила съм се.

# 76
  • Мнения: 93
Как ви се струват 4 нощувки в началото на април в хотел "Дива" , с. Чифлика (намира се в Троянския балкан)? Хотелът е 3 звезди с хубав открит минерален басейн с Т 38 градуса....Представете си 100 деца, настанени в хотела. От 2ри до 5ти клас включително. Shocked На въпроса ми като загрижен родител, дали има осигурен спасител за басейна, ми отговориха, че децата щели да влизат 'организирано" в басейна, по групички от 10 деца за по 10тина минути. Спасител няма. Можели да помолят пиколото на хотела?!? newsm78 Доколкото знам, там няма пиколо, но както и да е.. Тази картинка ни бе описана на родителската среща снощи. Сега се чудим какво да правим: от една страна, не искаме да лишаваме дъщеря ни от такова изживяване (с класа й), от друга страна се чудим как учителката им ще ги опази (а и самата тя не беше изобщо убедителна) Confused.
Особено след този случай с удавеното детенце в Банско (мисля, че беше в началото на септември), направо настръхвам само като си помисля какво може да се случи (между другото класната им дори не беше чувала за случая, което за мен е възмутително!) ooooh!
Кажете, как бихте постъпили вие? Защо е нужно да водят децата ни на хотели с басейни?  CloseНяма ли други подходящи места за тях?
Между другото, разполагаме с едноседмичен срок, за да вземем решение.

# 77
  • Мнения: 7 149
На последното зелено училище нашата госпожа нарочно избра хотел без басейн.
По-скоро без вътрешен басейн.Външен имаше, но предвид времето не можеше да се използва.

punch , ако толкова се притеснявате, не може ли да изисквате от госпожата или да смените хотела, т.е. да е без басейн или да поставите условие децата да не се къпят. Naughty
Няма да се свърши света, ако не ползват басейна.На децата могат да се организират куп други интересни занимания.
Имате време до април да реагирате.
При положение, че няма да има и спасител-аз лично не бих си мълчала.

# 78
  • Мнения: 1 615
Рядко отказвам забавления и преживявания, но в конкретната ситуация почти няма аргументи "за", така че почти сигурно няма да я пусна. Ако има организация пак през пролетта, пак ще си мисля Simple Smile

# 79
  • Мнения: 93
Ами, за съжаление опитите ни да предложим друг хотел останаха безуспешни. Имам чувството, че учителите избират хотели, в които самите ТЕ искат да отидат, да не говорим за далаверите с туроператорите. Другите родители си правят пас или се чуват неща от рода на "Ихааа, може ли и родителите да ни заведете там"...Още по-потресена останах от изявлението на класната й: на предишния пленер ги бяха завели в планински курорт (тогава не пуснахме дъщеря ни), децата си намокрили краката , единият от възрастните придружители купил торба с лекарства и ВСЯКО ДЕТЕ СИ ИЗБРАЛО КАКВО ДА ПИЕ  #Cussing out И всичко това се съобщава с доволна усмивка.
Просто нямам думи.
В случая бихме предложили на дъщеря ни да отидем на семейна почивка, но..тя иска все пак да е с връстниците си и аз напълно я разбирам. Не сме някакви маниаци, не я държим изолирана в стъклен похлупак, но наистина нямаме доверие на ръководителите.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 247
Ами, за съжаление опитите ни да предложим друг хотел останаха безуспешни. Имам чувството, че учителите избират хотели, в които самите ТЕ искат да отидат, да не говорим за далаверите с туроператорите. Другите родители си правят пас или се чуват неща от рода на "Ихааа, може ли и родителите да ни заведете там"...Още по-потресена останах от изявлението на класната й: на предишния пленер ги бяха завели в планински курорт (тогава не пуснахме дъщеря ни), децата си намокрили краката , единият от възрастните придружители купил торба с лекарства и ВСЯКО ДЕТЕ СИ ИЗБРАЛО КАКВО ДА ПИЕ  #Cussing out И всичко това се съобщава с доволна усмивка.
Просто нямам думи.
В случая бихме предложили на дъщеря ни да отидем на семейна почивка, но..тя иска все пак да е с връстниците си и аз напълно я разбирам. Не сме някакви маниаци, не я държим изолирана в стъклен похлупак, но наистина нямаме доверие на ръководителите.

Щом нямате доверие на ръководителите според мен не би трябвало да пускате детето. Как така ще пият лекарства каквито си изберат - това е направо безумно. Обяснете на дъщеря си като на голям човек какви са мотивите ви да не я пускате на това подобие на зелено училище. Аз поне така направих - обясних защо не съм съгласна да отиде и мисля че ме разбра.

# 81
  • Мнения: 93
Говорили сме с нея по този въпрос. Детето е разумно и ни разбира, но...все пак е дете. Иска да отиде с класа си.  В крайна сметка решихме да я пуснем, но преди тръгване ще има яки инструкции  Peace

# 82
  • Мнения: 130
Идеята за зелелното училище адски ми допада. Аз съм от по-старото поколение, което не е ходило на зелено училище, но затова пък имахме най-обикновени екскурзии. Както се казва, дано не ти се случи това, дето майка ти ти го мисли, но в края на краищата не бива да подценяваме и децата си. Синът ми ходи на зелено училище още от първи клас. Условията в хотелите, в които ги настаняват са далеч от местата, които посещаваме семейно, но фактът че е сред връстниците си, го прави много щастлив. Просто програмите, които им организират са по-скоро туристически, а не пльоснати на шезлонги край басейни.Обикалят пещери, природни забележителности и места, които са им интересни, правят леки преходи.... Ако седна да мисля как аз преди сто години заедно с моите приятелки на Иракли бягахме в обедната почивка, за да ходим на едни скали да се къпем, докато другарките спят и какво е могло да се случи... винаги ще намеря за какво да се хвана и сега за да не го пусна. просто е хубаво преди да тръгнат да си поговорите хубаво. Друг е въпросът, че аз имам доверие на класната която е изградила схема а за всичко: като започнем от парите които сме дали, декларации попълнени с това какви лекарства може и какви не може да пие детето ако се наложи и стигнем дотам, че при всяко нейно колебание, относно правилността на решенията, които се налага да вземе, тя звъни и се допитва до родителите. Така че, нека се забавляват децата ни, а и да се научат на малко самостоятелност:-)

# 83
  • Мнения: 7 325
Винаги съм пускала детето ми на зелено училище. Тази година го преместих в друго училище една седмица след като се върнаха. Много държеше да отиде. Вярно, имало е инциденти- едната година се върна леко настинал, но госпожата ми се обади веднага и ме уведоми за състоянието му, имало е леки спречквания с децата и ред такива незначителни случки. Скоро обаче ми разказа нещо което може би умишлено е забравил да ми спомене навреме. Като били на зеленото училище дошли родителите на едно от децата да го вземат за някакво състезание и бащата извикал моя и му обяснил, че ако още веднъж се доближи до синът му ще го пребие. Изумих се. С въпросното дете са много различни, моя не е света вода и винаги съм му обяснявала че е добре да седи по далече от другото защото неговия начин да си решава проблемите е да носи всичко на госпожата, но всеки реагира по различен начин. За да не ме привиква госпожата и да ми обяснява как като играли футбол е ритнал Р......... и той се е оплакал, но си е спестил че му е казал п.............. просто да го избягва и толкоз. Нямах никаква възможност да реагирам, но за тази случка не обвинявам госпожата, тя дори не е разбрала, а и едва ли би могла да предположи че възрастен мъж с претенции за култура и възпитание може да си позволи подобно поведение.
Не съжалявам че съм го пускала на такива мероприятия. Имахме късмета да попаднем на страхотна класна - добър и търпелив човек и отличен педагог.

# 84
  • Мнения: 331
Тази година за първи път по-малкият /трети клас е/ ще ходи на зелено училище. Аз съм много щастлива, защото това е начин да бъдат по-самостоятелни. На родителската среща обсъдихме няколко оферти и се спряхме на най-добрата. По-големият, който е пети клас, така и не отиде на зелено училище. Класната им не се наемаше.

# 85
  • Мнения: 1 615
Не се насилих да разреша в средата на декември. Явно не само аз, защото не се събра група и не ходиха. Един от основните ми аргументи беше, че не знам какви могат да се окажат пътищата и изглежда бях права. По Бургаско и Сливенско има затрупани пътища. Бих откачила, ако детето ми се окаже блокирано нейде на м...та си.

# 86
  • Мнения: 22 414
punch, била съм във въпросният хотел и е хубаво....но някак си не мога да си го представя със 100деца, които "организирано" ще влизат в басейна.
Да, вярно е че е с топла минерална вода....но температурата не е 38С при всички положения. Особено както казваш ти, че ще е пролетта, а в балкана по това време може да си е направо студено и да е под 10С. А за нощно време да не говорим.
Та тези деца, ще трябва или да са облечени с халати и да стигат до басейна по чехли (не е да излезеш от хотела и да си в басейна), или да са с дрехите и да се събличат на място.
Но така или иначе излизайки от басейна ще излязат на 10-20С (в най-добрият случай). И колко бързо може едно дете да се облече и да отиде до стаята си, за да се преоблече?
Честно казано...според мен не им мърдат настинките...

# 87
  • Мнения: 761
Здравейте, с интерес прочетох темата. В нашето училище офертата за зелено училище е на скромната сума от 206 лева за 5 дни март месец хотел АТА Вършец. Лично на мен ми се вижда доста като сума, това е първото. Второто е, че една от госпожите е от Вършец. Всичко това ме навежда на мисълта за комисионните от туроператорите. Обясних, като на възрастен и ме разбра. Имам и друга причина, стада от нощно напикаване и това също е фактор. Като цяло обаче не съм привърженик на такива мероприятия.

# 88
  • Мнения: 62
Не ви разбирам що за терзания. Синът ми винаги е ходил на такива училища, аз също, не че има значение.
Ама имало ред бул, ама не знам си какви си маниаци....
Не бивало да се смесва ученето с почивката...
Понякога онемявам като ви чета. И си мисля как ли се чувстват децата на майките, които се ужасяват от идеята за бира или редбул в ръцете на безценното отроче. От една страна, полагам усилия да ви разбера като родител, от друга...просто не мога!

Детето е просто е един малък човек, който има да научи повече, доста повече житейски уроци от вас. Не му пречете с параноята си. Просто ви съветвам - говоря към леко истеричните майки. Не се обиждайте, моля, подчертавам, понеже ми приличате на жени от тоя сорт,дето скачат да крещят като някой никак не е съгласен с техния мироглед.
И, един ред бул не е злоо. И сто ред була не са толкова голямо зло. По-страшно е мама и татко да те осакатят за цял живот, заради уж безопасно ии правилно възпитание.

Мое мнение. Синът ми е разумен, популярен и адски щастлив. Негови думи. Това за тези, които ще ме обвинят че съм нехаен родител. Предпочитам да съм уж нехаен родител на щастлив човек, отколкото загрижен татко на тъжно дете

# 89
  • Мнения: 24 467
Ами нормално е да си мислиш каквото намираш за добре. Не за всеки детето е малък възрастен. И не мисля, че е въпрос на параноя или истерия, особено за миналите по пътя и лично пострадали или поне лично видели, но това човек го разбира или ако иска или ако го преживее. За второто искрено не ти го желая.
Не държа децата ми да са популярни. Те- също. Това хич не ги прави нещастни. Напротив.
И не обвинявам теб, учудвам се, че ти се учуден, че има друг тип хора и различието им равниш с параноя и истерия. Точно ти тук крещиш и обиждаш хора с по- различен от твоя мироглед. Лично аз тихо и кротко си споделих какво и защо смятам, без да безчинствам по тълкуване и оценка на чужди мнения.

# 90
  • Мнения: 53
Винаги, винаги, винаги ги пускам!! От 2-ри клас ходят по зелени училища. Слава Богу са ми живички и здравички! Praynig  Praynig Hug

# 91
  • Мнения: 1
Давайте  ми  оферти  за  зелено  училище  по  близко  до  град  Добрич.Аз  съм  ученичка  от  училище  СОУ."Любен  Каравелов"      град  Добрич  и  съм  4  клас.Понеже  това  е  последна  година  с  най-хубавата   госпожа .Класа  ми  реши   да  направи  едно  хубаво  зелено  училище   за  нашата  госпожа.Така  че  и  госпожата  ни  да  си  прекара  добре  и  ние.
 Надявам  се  да  ми  помогнете.

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 16:37 от eli_123

Общи условия

Активация на акаунт