Давате ли вода...

  • 1 392
  • 32
  •   1
Отговори
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Здравейте майчета,

абе давате ли вода на бебенцата си докато ги кърмите.
Тук в Германия лекарите и акушерите са изцяло против и даже ми се чудят като ги питам.
Аз исках само при хълцане да давам, но днес педиатърката ми каза: "не не никаква вода". А и майка ми е тук сега и само ми мрънка да му давам вода, че щяло да се обезводни.В България каза,че давали вода на бебенцата.Така ли е?

Незнам какво да правя.Помагайте!

# 1
  • Мнения: 3 537
Давах преварена вода и чайче Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 2 019
Добре, че си в Германия и не трябва да се бориш със всички отживелици относно кърменето и захранването в България. Май само у нас на докторите им е смешно като чуят че някоя майка не дава вода на бебето си и веднага й казват че се е обезводнило. Даже тук в Молдова, която се смята за изостанала в много отношения страна го няма това нещо. Аз не съм давала на мойто бебе вода и още не му давам, защото не иска.

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
 Embarassed Embarassed Embarassed Моето момченце пи вода само в най-големите жеги - 2-3 дни по 30-40 мл на ден. Още го кърмя и вода не близва! Не се е обезводнил Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 2 493
Слушай си педиатърката и за всички бабини и майчини съвети си сложи "банани в ушите". Горкото ти обезводнено бебе... то и мойто беше така и добре че стана голямата жега да пропие по 2-3 глътки иначе щеше да си остане обезводнено! Wink Това разбира се е майтап.
Няма нужда от вода след като го кърмиш -  тя докторката ти е го е казала.

# 5
  • Мнения: 241
Много странно, как така ще се обезводни Thinking  Самото мляко съдържа голям процент вода.....не съм сигурна колко точно, но със сигурност има вода в млякото. Дали даже водата не преобладаваше.......

# 6
  • Мнения: 8 769
На голямото давах, ама то не искаше. На малкото сега не давам - само в големите жеги опитах- не прие. Дори и сега, вече със захранването с пюренца - не поддава. Ами като му се допие, тогава.

# 7
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Моят съвет е да слушаш педиатърката Naughty

# 8
  • Мнения: 5 228
И аз мисля, че трябва да слушаш педиатъра - със сигурност е мааалко по-компетентна от бг-бабите и лелите. Моята дъщеря пие вода от около един месец - преди това не искаше изобщо.  Бебетата най-добре знаят от какво имат нужда.

# 9
  • Мнения: 781
Аз давам на моето бебе,защото то иска.Плаче си детето и докато не дам вода не спира да плаче. Иначе е най-добре да се слуша лекаря.

# 10
  • Мнения: 1 613
Зори не искаше вода до към 6-7 месец. Сега пие по много.

Тя и мойта баба като й казах, че не пие бебка вода веднага каза: "е, че как бе, то е обезводнено"  Crazy
Не слушай какво ти казват бабите!

# 11
  • Мнения: 1 120
Зори не искаше вода до към 6-7 месец. Сега пие по много.

Тя и мойта баба като й казах, че не пие бебка вода веднага каза: "е, че как бе, то е обезводнено" Crazy
Не слушай какво ти казват бабите!
Подкрепям...и ние бяхме така.Започна ли да се храни с зеленчуковите пюрета,взе и вода да пие

# 12
  • Мнения: 4 915
Дадох чак след като бях захранила с други храни, и то заради жегите най-вече. Към 7 месец.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 242
Давах чайче против коликите първите два месеца. След това спрях да подслаждам водата и му я предлагах чиста, но той не иска вече. Дали за седмица ще му се съберат 10-20 мл. Получава си я от кърмата.

# 14
  • Мнения: 5 183
Вода запо4нах да предлагам по времена захранването, но той не я искаше. пропи късно - около годинката.

Общи условия

Активация на акаунт