като стана въпрос за калории....

  • 635
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
чудя се тези дни, дали калориите отговарят наистина на калориите, които са написани на етикета на продуктите newsm78 защото то уж саламите са от месо, ама само уж. дали това важи и за калориите?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Това само някоя врачка може да ти каже Mr. Green
В саламите (мокрите колбаси) се слага соя, бая мазнинки и какви ли не добавки.....а едва ли производителя е отделил средства за изследване в лаборатория и едва ли чак толкова стриктно спазва технологията, съотношението между съставките и пр.
Та хапвай чисто месо, пушеното е добър компромис, шунките и те стават горе-долу.
Когато има разбивка на протеини, мазнини и въглехидрати и умножиш съответно грамажа по 4,9 и 4 кал и събереш - много рядко е да получиш като сбор написаните на етикета калории.....

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Гледай да ядеш храни без етикет със съдържание - т.е. чисто месо, плодове и зеленчуци.

# 3
  • Мнения: 7 186
Много дълбоко се съмнявам. Изобщо не ги чета. По същата логика нямам вяра и на сензорите на фитнес уредите, които показват броя на изгорените калории. Бла, бла...
Броенето на калории си е чиста проба вманиачаване според мен- първо, както вече споменах- доста съмнително е дали броят калории, който е отбелязан върху продукта наистина отговаря на съдържанието, второ- всичко си е до метаболизъм и е твърде индивидуално и трето- то не е много трудно да прецениш кой продукт е по- калоричен и кой по- малко. Peace

# 4
  • Мнения: 2 950
Аз чета всеки продукт преди да си го купя, обаче дълбооооооко се съмнявам, че етикетът отговаря на истината. Проблемът е, че дори във всяка книга за калории продуктите са с абсолютно различни стойности! Това направо ме вбесява  smile3511 Сега излезе нова книга за калориите, та се чудя дали да си я купя или пак ще попадна на нещо съвсем различно smile3516

# 5
  • Мнения: 2 952
Само  4е са  за 100 грама , не за  целия продукт ....шегувам се , знам 4е  знаете ....А  4етенето на  етикетите ...4етете поне  да  знаете датата на  годност ...направи ми впе4атление ,4е  в БГ  вси4ки купуват без  да поглеждат   даже ,,,,сякаш е  нормално да не е нещо старо ...тук са като манияци ....всяко нещо се гледа и не се купува  ако няма дата ...., а  дори  се   търси някой да се опла4ат защо няма дата !  малко  извън темата за калориите ... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт