Bolnitza sv.Lazar

  • 2 516
  • 19
  •   1
Отговори
Molia vi kajete mi neshto povece za bolnitza sv.Lazar,infornatziata mi e ne dostatucna, a mi ostana osta suvsem malko vreme da resha kude da rajdam!

# 1
  • Мнения: 8 163
В никакъв случай! Не и там! Искаш ли причини?
Ето ти:

В началото на бремеността си се записах в Св. Лазар. Казах си, в частна клиника ще се грижат по-добре и за мен, и за бебето. Пък и модерна техника имат.
Платих си безумните 600 лв. за мониторинг през първата половина от бременността + парите за първи преглед и изследвания. Вярно, имат техника. Вярно, правят ти видеозапис на всяко гледане на видеозон. Вярно, изследванията ти стават страшно бързо. Но...
На мен искаха да ми правят серклаж с мотива, че матката ми била "descentus". И не само. Искаха да ми правят биопсия заради някакво изменение на влагалището.
Всичко това ужасно ме уплаши. Отидох при една друга лекарка, Русева (от 14та п-ка), която ме успокои: напълно нормална бременност, никаква нужда от серклаж ("Каква искат да е матката на миньонче?!") и абсолютно забрани биопсията. Изменението било типично за влагалището на бременна жена (това го потвърди и специалист в Майчин дом).
В последствие чух, че в Св. Лазар досега не е имало нормално раждане. Винаги намират причини да павят секцио.
Защо ли? Всичко е за да цакаме, миличка! И серклажа се плаща, и биопсията (кой го е грижа за рисковете за бебето?!), а секциото е по-скъпо от нормално раждане.
Пък условията в стаите не са чак толкова добри. Влязох в една. Банята и тоалетната бяха в окаяно състояние. Явно ремонт не е правен от години. И хигиената не е на ниво.
И още нещо, което е страшно важно: по закон в частните клиники нямат право да оказват спешна помощ на новородените. Сиреч, ако, не дай си Боже, се наложи нещо такова, мятат те със срязания корем и страдащото бебе в една кола и те карат спешно в неонатологията на Майчин дом.
Далеч от тия шарлатани! Спести си и стреса, и рисковете за теб и бебче!

# 2
  • Мнения: 61
Не съм раждала в тази болница и не мога да дам мнение. ВИж порови се в архива - мисля, че преди месец два имаше една голяма тема за там. Аз съм ходила там на преглед. Хубаво, чисто, тихо  и много спокойно, но на мно-о-о-го висока цена! То май всичките им услуги за с високи цени. Не знам защо, но ми се струва, че в тази болница се ражда само секцио - като, че са се специализирали в това отношение. За жалост нямат апаратура за специални нужди нановородени и се налага ако не дай боже нещо се случи с бебе да се транспортира до по-голяма акушерогинекологична болница за по-сериозно лечение. не мога да каже нищо и по въпроса за нивото на компетентност на главния лекар и съпругата му. Стори ми се разбиращ от професията си човек....
Та така,
поздрави и леко!

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Не съм запонзата лично с въпросната болница, но от всичко, което съм чула за нея - твърдо НЕ!
 Мисля, че ако се включи Dodo ще разбереш повечко неща.

# 4
  • Мнения: 694
да и аз съм на мнение, че трябва да се включи в темата Dodo преди около два месеца роди там и доколкото си спомням разказа и беше потресаващо. Ако искаш погледни назад в темите и ще го откриеш.
Успех

# 5
  • Мнения: 204
вижте в www.bg-mamma.com в раздела за раждане, подраздел мнения за болници!

# 6
  • Мнения: 8 163
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=62

от тук ще ви е по-лесно да стигнете до същото място

# 7
mnogo blagodaraia za informatziata.I az biah cuvala loshi neshta za tazi bolnitza, no iskah prosto da se uveria, ce ne sa prosto sluhove, a istina!

# 8
  • Мнения: 204
Цитат на: aneta
mnogo blagodaraia za informatziata.I az biah cuvala loshi neshta za tazi bolnitza, no iskah prosto da se uveria, ce ne sa prosto sluhove, a istina!


има положителни отзиви за тази болница - не са само отрицателни. Аз поне съм чувала и доста положителни. Не знам защо посетителите на този форум представляват изключителна извадка от такива само с негативни впечатления?! Моят съвет към теб би бил - да се довериш на личната си преценка, а не на чужди!

# 9
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Аз раждах в "Свети Лазар" през март 2002 тогава останах доволна от отношението на персонала. Единственото , което ме подразни тогава беше като заведохме дъщеря ми на консултация. Имахме малък проблем с цените на услугата.  Grinning Първоначално ми беше казана една цена впоследствие се оказа че е двойно по-висока. Но както писах това беше преди  2 години, сега като чета какво са писали другите майки не съм сигурна, че пак ще отида там

# 10
  • Мнения: 1 793
Цитат на: мими
да и аз съм на мнение, че трябва да се включи в темата Dodo преди около два месеца роди там и доколкото си спомням разказа и беше потресаващо. Ако искаш погледни назад в темите и ще го откриеш.
Успех


доколкото помня Додо е родила първото си детенце в тази болница, а преди два месеца ражда в друга болница.тя доста подробно е разказвала за това, така че порови се назад.

# 11
# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Сега виждам темата.

Цитат на: Billy

Не знам защо посетителите на този форум представляват изключителна извадка от такива само с негативни впечатления?! Моят съвет към теб би бил - да се довериш на личната си преценка, а не на чужди!



Кой твърди подобно нещо? Imp
Момичето търси мнение тук, никой не я спира да провери на място и да формира лична преценка.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Anna
Цитат на: мими
да и аз съм на мнение, че трябва да се включи в темата Dodo преди около два месеца роди там и доколкото си спомням разказа и беше потресаващо. Ако искаш погледни назад в темите и ще го откриеш.
Успех


доколкото помня Додо е родила първото си детенце в тази болница, а преди два месеца ражда в друга болница.тя доста подробно е разказвала за това, така че порови се назад.



Да, така беше Simple Smile

# 14
  • Мнения: 8 769
Цитат на: AFRODDITA
Разказа на Додо е тук: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=62

Прочетох разказа и още някои неща покрай него.
Удивена съм ,че тази болница все още съществува Shocked Толкова ли са много богатите и заблудени "божии чеда" в тази държава? Shocked  Shocked  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт