Дарете книги за читалищна библиотека

  • 20 255
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Моля Ви за помощ!Работя като секретар-библиотекар в читалище "Пробуда" с.Панаретовци, Община Сливен.По новия закон за библиотеките библиотечният фонд трябва да е с не по-малко от 3000 книги, а в нашето читалище книгите са 2639.Нуждаем се от още 361 книги за да съществуваме като читалищна библиотека.Молбата ми е ако някой има възможност и желание да дари книги(независимо на каква тематика са) да ми пише!Предварително благодаря!
Славяна Пенева

# 1
  • Мнения: 4 916
Всякакви книги ли приемате или търсите с някаква насоченост?

# 2
  • София
  • Мнения: 11 114
Всякакви книги ли приемате или търсите с някаква насоченост?

Мисля, че мога да помогна, но и мен ме интересува отговора на горния въпрос.  Peace

# 3
  • Мнения: 4
Всякакви книги ли приемате или търсите с някаква насоченост?
Приемаме всякакви книги, без значение от тематиката.Читалището е с много малък бюджет и не можем да си позволим закупуването на нови книги, за това търсим и приемаме дарения.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 114
Всякакви книги ли приемате или търсите с някаква насоченост?
Приемаме всякакви книги, без значение от тематиката.Читалището е с много малък бюджет и не можем да си позволим закупуването на нови книги, за това търсим и приемаме дарения.

Публикувай точния адрес за да изпратя малко книжки.  Wink

# 5
  • Мнения: 4
Всякакви книги ли приемате или търсите с някаква насоченост?
Приемаме всякакви книги, без значение от тематиката.Читалището е с много малък бюджет и не можем да си позволим закупуването на нови книги, за това търсим и приемаме дарения.

Публикувай точния адрес за да изпратя малко книжки.  Wink
с.Панаретовци-8867 ,Община Сливен
Читалище "Пробуда"
Искрено и от сърце Ви благодарим!  bouquet

# 6
  • Мнения: 6 320
Имаме страшно много повтарящи се книги, които се опитах да ги дам в няколко библиотеки, но ми ги отказаха или искаха пълни данни откъде са купени, каква им е стойността, пълен опис и каталогизиране и т.н., което е невъзможно да подам като данни, тъй като това са в повечето случаи стари книги (от преди 10-15-20 години), които ни се повтарят след като събрахме бибиотеките си с мъжа ми след като се оженихме.

Имате ли подобни изисквания или мога да пратя книгите така, както са в кашоните, без да се налага да ги описвам и каталогизирам?

# 7
  • Мнения: 4 916
Довечера ще погледна повтарящите се книги у нас.

# 8
  • Мнения: 4
Имаме страшно много повтарящи се книги, които се опитах да ги дам в няколко библиотеки, но ми ги отказаха или искаха пълни данни откъде са купени, каква им е стойността, пълен опис и каталогизиране и т.н., което е невъзможно да подам като данни, тъй като това са в повечето случаи стари книги (от преди 10-15-20 години), които ни се повтарят след като събрахме бибиотеките си с мъжа ми след като се оженихме.

Имате ли подобни изисквания или мога да пратя книгите така, както са в кашоните, без да се налага да ги описвам и каталогизирам?
Тази работа с описването,стойността и каталогизирането я извършвам аз.Няма значение какви са книгите,приемаме абсолютно всякакви.Нуждата ни е голяма!

# 9
  • Мнения: 4
Довечера ще погледна повтарящите се книги у нас.

Ще Ви бъдем много благодарни ако помогнете!  bouquet

# 10
  • Мнения: 6 320
Радвам се, че най-сетне тези книги ще бъдат полезни!
Ще се опитам още утре да ги изпратим.

# 11
  • Мнения: 4
Радвам се, че най-сетне тези книги ще бъдат полезни!
Ще се опитам още утре да ги изпратим.
Благодаря Ви!Това е имейла на читалището chitalishte_panaretovci@abv.bg
Ако оставите и Вие имейл, ще Ви изпратя Договор и Протокол за направеното от Вас дарение.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Ше ви изпратя и аз, може би до няколко дни

# 13
  • Мнения: 59
И аз ще изпратя.

# 14
  • Мнения: 522
Славче,ще изпратя и аз въпреки,че няма да са много,но все пак. Hug

Общи условия

Активация на акаунт