имаме темп. и зачервено гърло

  • 494
  • 5
  •   1
Отговори
Здравеите и от нас,
Моето слънце е на 16 месеца и от неделя има темп. от порядъка на 100.5-101.05 Ф.
Днес годихме  на доктор и ни казаха че имаме зачервено гърло /viral sore throat/. Само да му давам Мотрин всеки 6-8 часа  за темп. и да изчакаме до петък. Ако до петък няма подобрение да го заведа отново и ще ни дадат антибиотик.
Ама на мен сърчицето ми се свива когато го гледам как не иска да яде, и все да се гущка иска, и как се буди нощно време.
Вие какво мислите, мили мами. Моля ви за съвет, ние сме в сащ ако това има значение.
Благодария и целувки!
 Laughing

# 1
  • Мнения: 1 220
 Дъщеря ми е на 16 месеца и бе6е с тези симптоми в събота, днес е ОК! Давай повече течности  и се гушкайте, дано се размине малкото буболече с антибиотика!

# 2
  • Мнения: 508
Нормално е детето да не иска да хапва-не се тревожи/сякаш това би те успокоило:)/.Давай му повече течности както са ти писали вече.Предложи на детето негова любима храна ако това ще те направи по-спокойна,а и може да му дойде апетита.Гушкай го и ако се изпотява не го оставяй с мокрите дрешки.Стискам палци скоро да се похвалите че сте добре:).

# 3
  • Мнения: 53
Ох, като чуя за болно детенце, че косата ми настръхва. Аз освен Мотрин, давам и Tylenol ама те май и двете все парацетамол съдържат. Ако прави температура и днес, по-добре не чакай до петък ами го заведи пак на лекар, че да не се задълбочи инфекцията. Тук при нас в момента има някакъв вирус със симптомите, които описваш и имаше доста деца болнички, но бързо им мина - за 2 дни бяха о.к. Дано и при вас да мине така, и без усложнения.

# 4
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
от 1 седмица сме със за4ервено гърло. първите дни имаше и висока температура. като го заведохме в бърза помощ през нощта лекаря ни даде антибиотик.токова гор4ив, 4е отказваше да го пие. дори със сок. от това отказа дори сок да пие и без лекарство....
педиатъра ни даде само Тайленол и солените капки за нос..... newsm78
 сега не вдига температура, но още кашля. ще 4акам още малко ,но ми се свива сърцето като го гледам.
на тая възраст по-добре из4акай с антибиотика. прави му 4ай от лайка и не се притеснявай ако отказва да яде. давай му по-меки храни, може и гърото  да го боли като преглъща.
пожелавам ви скорощно оздравяване. Hug

# 5
Благодаря ви за подкрепата,
От вчера сме по-добре, нямаме темп., но засега апетита хич го няма. Дано да започне на папка, че сме отлабнали с 1 паунд.
Много целувки и забравих да кажа, че сте страхотни.
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт