Отговори
  • Мнения: 161
Какви трябва да бъдат ръкавичките дето се слагат на децата имащи склонност да си смучат палеца?
Според Вас ефективен метод ли е това? Ако не, освен мазането на пръстчето с нещо си... има ли и други методи?

# 1
  • Мнения: 5 183
Ние пръст4е не сме смукали, но съвсем в на4алото след изписването за кратко беше с ръкави4ки, защото много се драскаше - тъни4ки паму4ни. Ина4е, мисля 4е беб4о, ако е много упорит, ще си сму4е палеца така, както си е с ръкави4ката ... може би. Моя юнак никога не засмука биберон или пръст4е, но имаше период, когато заспиваше захапал ръкав4ето си.

# 2
  • Мнения: 368
Да бе и аз се чудя Ще погне ли ръкавичка? - щото и ние чак ръкава си налапваме като не можем да улучим ръката Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз веднъж му сложих ръкавички (тънки, памучни, без пръстчета) на Боби, точно, за да не може да си лапне палеца. В резултат на това след 1 час бебето ревеше от нерви, че не може да си намери палчето, а двете ръкавички бяха целите, ама наистина целите мокри. Така, че това не е изход. Боби още си смуче палеца, а аз упорито му го вадя и му давам бибата или водичка. Като се разсее и забравя - само като е гладен и като му се спи, ама тогава му давам нещо друго и готово!
Смятам, че ако продължи, като започне да разбира, ще моога да го отуча от този лош навик.

# 4
  • Мнения: 2 071
Аз слагах памучни без пръсти всяка вечер точно като беше на 2-3 месеца докато стана на 5. Мисля, че при нас помогнаха. Сега смуче палеца само много като й се спи и аз забравя да й дам биберона. Гледам да не забравям, де. Това със смукането отминава - според мен - ккогато бебето разбере, че освен ръце, има и други работи, които могат да се лапат. Сега сме на етап - крака, дистанционно, телефон - всичко друго, но не и играчките Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 3 550
Аз навремето слагах, ама положението ставаше по-зле, защото пак ги лигавеше и ръцете му стояха подгизнали вътре. Като ги сваля и изглеждаха гъбясали и сбръчкани като след баня. Отказах се. Но не съм забелязала особена страст към палеца (смуче го само преди заспиване и щом заспи, го вади), още по-малко към биберона. Кърмя го и така си задоволява сукателния рефлекс.

Общи условия

Активация на акаунт