Бременност и ниско кръвно

  • 1 966
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 541
Мами кажете как се спасявате от това.
Имам ниско кръвно и доста честичко ми става лошо и пребледнявам като платно. Тогава гледам да се снабдя с количка отнякъде или да взема малко шоколад. Вие как сте?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз бях така до скоро,направо си бях допреди припадък,та и болници обикалях...При мен от шоколада и колата ми ставаше по зле.Една лекарка ми каза Айрян със сол.Определено след няма и 5 мин и ми поминаваше.Така че пробвай.Някой ще ти каже вода със сол,но е хиляди пъти по-гадно,и няма смисъл..

# 2
  • Мнения: 5 577
Дени, кажи колко ти е кръвното.
Питам защото аз през цялата бременност имах 90/60, което нито веднъж не ми казаха, че е проблем.
А моя позната роди секцио, заради ниското кръвно, пак 90/60  Shocked

# 3
  • Мнения: 2 047
  Пия кафе или ям шоколад, вафли и подобни.

# 4
  • Мнения: 7 186
И аз съм с ниско кръвно. Особено в жегите ми беше много трудно.
Пийвай повече течности и носи със себе си минерална вода и шоколадче. Може и кафенце да пийваш, ако усетиш, че ти е лошо. Peace
Обикновено ми е към 90- 100/ 60, леле а един ден ми беше адски лошо, бях си вкъщи и едвам се добрах до апарата за кръвно- имах горна граница 60! Tired Ужас направо, полежах си, пооводних се, пък се оправих.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 320
моето е 70/100 и на мен също ми се вижда ниско, но лекарката казва че е нормално и да пия кафенце и шоколад....В началото ми бе много зле някаде първите 4 месеца, но после каточели свикнах с това кръвно и сега нямам проблеми!

# 6
  • Мнения: 539
И аз съм с ниско кръвно - около 90-60, а и пулса ми обикновенно е нисък под 60  newsm78. Сутрин гледам да пийна малко кафе, много течности, това за айряна и аз го знам. За пръв път чувам за секцио при ниско кръвно Shocked Ще питам докторката ми за това.

# 7
  • Мнения: 541
Дени, кажи колко ти е кръвното.
Питам защото аз през цялата бременност имах 90/60, което нито веднъж не ми казаха, че е проблем.
А моя позната роди секцио, заради ниското кръвно, пак 90/60  Shocked


Моето явно нормално ми е 100/60, но тогава не чувствам да имам проблеми. Явно ми пада още повече, че да ми става лошо.

# 8
  • Мнения: 5 577
Искам да питам нещо, което не е по темата, извинявам се на авторката   bouquet

А пулс към 135 много ли е?
Етървата е бременна, и понякога стига такива граници.
В една аптека и казаха, че трябвало да пие някакви хапчета, а нейната докторка не и е изписала. Иначе е ок с кръвното.

Извинявам се още веднъж, че се намесвам в темата.

# 9
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
пий повече течности,вода!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
Вергилия ,
не е  нормално..Аз като имах проблеми с ниското кръвно,имах същевременно с това проблеми и с пулса.Та ходих на ми прават електрокардиограма.Беше 125 и лекарката каза много.Отидох при гинеколога и той каза да ходя на кардиолог.Пак ми беше завишено,но нямах 130..Предписаха ми магнерот маисля беше,и се оправих..
Просто най добре да се обърне и тя към лекар,за да се разбере причината,може да са много.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 227
минерална вода, натурални сокчета и плодове. Аз се спасявах и с кафе, но първите три месеца ми се гадеше от него, та пиех сокове. Моето са го мерили на консултация и 90/55, и то късно следобед. Казват че към края на бременността се вдига, но аз успях само до 110/70 някъде

# 12
  • Мнения: 7 186
Искам да питам нещо, което не е по темата, извинявам се на авторката   bouquet

А пулс към 135 много ли е?
Етървата е бременна, и понякога стига такива граници.
В една аптека и казаха, че трябвало да пие някакви хапчета, а нейната докторка не и е изписала. Иначе е ок с кръвното.

Извинявам се още веднъж, че се намесвам в темата.

Много е 135. Хубаво е да мине консултация с кардиолог. Нормалните граници са 60 до 90 уд./ мин., за бременни малко повече- до 100- 110 може да стигне понякога.

# 13
  • Мнения: 2 807
Когато кръвното ми падаше, но не повече от 90/60, пиех по едно кафе - действаше  Wink

# 14
  • Мнения: 3 423
при мен най ниското измерено е 90/50 Sad в добрите дни 100/60 -това за айрян със сол и на мен ми го казаха лекари -пробвай го Hug

Общи условия

Активация на акаунт