Нисък хемоглобин,а се кърмим

  • 473
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 610
Момичета,дайте съвет,моля ви!Днес си взехме изследванията на кръвта и се оказа,че хемоглобина ни е 96(при граници от 120 до 160).Кърмим се с пълна сила,захранени сме от 5 месец със зеленчуково пюре,а от 6-и с пилешко месо.И сега какво?Притесних се,а сме на лекар след два дена.

# 1
  • Мнения: 3 550
Дано и по-компетентни да се включат, но доколкото знам доста желязо се съдържа в елдата/гречката. Пробвай да дадеш каша от елда. Например на "Беби" е безмлечна. Друг вариант е червеното цвекло, но не знам дали не сте още малки за него - сварено, пасирано.

# 2
Възможно е да са ви объркали изследванията-наскоро ми разказаха такъв случай точно с нивото на хемоглобина-бяха изкарали че де
тето е с хемоглобин 56 ooooh! А се оказа, че въобще не е така. #2gunfire
Ако все пак искаш да се презастраховаш можеш да даваш каша от елда, както ти е казала Стейси, и повече месни пюрета с червено месо-свинско, телешко, агнешко, черен дроб. Не се притеснявай-всичко ще е наред! Peace

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 048
Морковите сащо са полезни за хемоглобина. Намери повечко инфо за цвеклото( съжалявам, че не мога да ти помогна)- то е много добро средство за покачването на хемоглобина

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Моите премеждия покрай изследванията бяха точно заради същия резултат- 96.
В друга лаборатория обаче го изкараха 121.
В трета - 114.

Приемхе за вярна последната стойност, защото беше нещо средно.

Горещо ти препоръчвам да направиш още едно изследване и то другаде. Чак тогава купувай желязосъдържащ препарат, ако се наложи.
Аз скоро изхвърлих моя Малтофер и още ме е яд, че дадох 7 лв. за него Close

# 5
  • Мнения: 1 616
Дано и по-компетентни да се включат, но доколкото знам доста желязо се съдържа в елдата/гречката. Пробвай да дадеш каша от елда. Например на "Беби" е безмлечна. Друг вариант е червеното цвекло, но не знам дали не сте още малки за него - сварено, пасирано.
Абсолютно подкрепям Стейси относно гречката. Когато правихме изследванията на моя син, вече беше захранен със зеленчуково и плодово пюре, не беше ял никакво месо, а жълтък- само 2-3 пъти по четвъртинка. Но пък ядеше почти всеки ден каша от гречка- безмлечната на "Беби". В резултат хемогобинът беше 126. Убедена съм, че е благодарение на гречката. Така че пробвай с нея! Но не е зле да послушаш и Джейд и да направите още веднъж изследванията- стават и грешки, за съжаление!

Общи условия

Активация на акаунт