Очен и ушен лекар на годинка

  • 937
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 713
Про4етох предишните теми за очния преглед. Разбрах и знам, 4е трябва да заведа детето и на двата прегледа, задължителни са и ни се полагат на годинка.
Днес си поисках направленията от педито, не ми даде, не били задължителни, нямало такова нещо. Много се ядосах.
Къде мога да про4ета дали наистина се полагат прегледите?
Звънях днес в един мед. център уши нос гърло да ги питам и тях. Докторът там каза, 4е задължително било в Щатите но не и тук. Сестрата пък, 4е било редно да се мине на преглед и да си поискам направлението.
Ве4е нищо не разбирам и ми писна от всякакви лекари.
Благодаря, 4е ме из4етохте Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 46 434
И аз рових, защото тази семица ще ходим, а миналия месец нищо не казаха, от форума прочетох за тези прегледи и тук намерих, че се прави "...обща оценка на зрение и слух на 6- и 12-месечна възраст;..." , но тази обща оценка може и да значи, че се прави от педиатъра newsm78
Не знам, аз се притесянвам, че всички носим очила и не знам дали тя вижда, но като никъде не мога да го намеря черно на бяло  Confused

# 3
  • Мнения: 5 713
Никол, линка дето си го дала нещо не се отваря.
Ина4е наемрих и про4етох наредбата. И аз много се 4удих на тая обща оценка. От педиатър ли се прави или специалист Thinking Ако е от педиатър, по тази логика не е нужно да се ходи и на ортопед, а нали тук говорим все обратното. Също така изследването на кръв и урина- изпращат ни в лаболатория. Да не казвам, 4е дори и педито не ни е прегледала по-обстойно о4ите и ушите. Видимо няма за какво да се притеснявам, но не съм лекар, а пък педиатрите си мисля, 4е не са специалисти по вси4ко.

# 4
  • Мнения: 206
Не веднъж съм попадала в подобни ситуации. Искам талон за детето, а отсреща ми отказват с мотива, че не може, че не е нужно........С две думи - имаш право да искаш за детето всякакви направления.А педиатъра е длъжен да ти ги дава.Ако ти се опъва и много знае, просто подхвърли че ще звъннеш в Здравна каса да попиташ кой е крив и кой прав.Като чуят за здравна каса веднага дават талони. А нищо не ти пречи да позвъниш наистина и там.Все пак джипитата ако можеха всичко и бяха компетентни нямаше да съществуват вече тесни специалисти - ортопед, УНГ, очен лекар..........

# 5
  • Мнения: 6 243
Вери, нашето джи-пи е педиатър и тя наистина прави тази "преценка" лично. Не само по отношение на малката, но и за баткото. Прави му 2 пъти в годината до 7г. възраст профилактичните прегледи, после по веднъж, но при оплаквания винаги ми дава направления за очен и ушен. Дори за ортопед не ми даде направление за беба, защото след неин преглед каза, че не се налага.

# 6
  • Мнения: 46 434
Хапке, от нашите августинчета вече имаме едно с очила, моето сигурно ще е следващото. Прегледа се прави само със специален апарата, защото са още мънички и не могат да кажат какво виждат. Ортопедичния включва задължително ехограф. В кабинета на нашето педи такива неща няма, затова не мога да разчитам на нейната преценка, колкото и да е точна  Confused

# 7
  • Мнения: 6 243
Моята педка прави прегледите само на Иво, той е на 10 г.
Ирина не е преглеждана въобще, но понеже е с обремененост фамилна, съм си наясно, че рано или късно ще сложи очилата. Но като имам предвид кога аз, баща й и брат й сме почнали, имаме още време...
Неприятно, но е така - късогледството се предава.

Общи условия

Активация на акаунт