"Акушерска ръка"

  • 24 910
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
  Проява на паническа атака ли е тя, или?...
  Преди 8-9 години преживях такова чудо, в последните дни незнам какво се присетих за онези преживелици и си помислих, че така и не потърсих по-обстойна информация за това ужасно състояние...а това наистина е най-ужасното нещо, което ми се е случвало...Бях убедена, че умирам...Някой знае ли какво ще да е туй чудо?

# 1
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
????? Поне аз не мога да разбера за какво става въпрос и какъв точно ти е въпроса? Опиши по-подробно.

# 2
  • Мнения: 1 942
Да, на нервна почва е.
Да, може да се повтори.
Не ми е известно да крие зад себе си сериозно заболяване.

# 3
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Не разбирах какво си преживяла Rolling Eyes даже нищо не разбрах.

# 4
  • Мнения: 1 942
"Акушерска ръка" е определено състояние, което се предизвиква при много силен нервен шок. Повечето хора, които познавам и са го преживели са го получавали при големи свади и скандали, но не при загуби или шок от някакво случило се нещастие.

По време на кризата ръката на човека /едната или двете/ се извива в определена неестествена форма, която определя наименованието "Акушерска ръка".

# 5
  • Мнения: 589
. Повечето хора, които познавам и са го преживели са го получавали при големи свади и скандали,
Не, при мен не се получи при скандал, стана докато пътувах в автобус на дълъг курс, много дълго таях нервно напрежение в себе си...и явно тогава "изпуших"...Започна със задушаване, схващане на крайниците, почувствах цялото си тяло сякаш в ластичен бинт, все едно нямах кръвообращение...нямах никакви възприятия, освен зрителни: не чувах, не усещах допир, не чувствах топло или студено е...

# 6
  • Мнения: 1 942
Надявам се ако пак се получи да не се изплашиш толкова, вече ще знаеш какво е  Hug. Така реагира нервната ти система за съжаление. Почети за коремното дишане, струва ми се, че ще е от полза ...

# 7
  • Мнения: 589
Надявам се ако пак се получи да не се изплашиш толкова, вече ще знаеш какво е  Hug. Така реагира нервната ти система за съжаление. Почети за коремното дишане, струва ми се, че ще е от полза ...

Благодаря, написах, че това беше отдавна, преди 8 или 9 години.Оттогава насам, да чукна на дърво, не се е случвало.Надявам се никога да не се случи на никого!

# 8
  • Мнения: 753
Да, това е състояние при силен шок!Проява на нервен спазъм от страна на организма.
Може да се повтори.Бих те посъветвала да минеш през невролог и за "всеки случай" винаги да имаш Диазепам свещички в чантата.

# 9
  • Мнения: 2 110
Със сигурност трябва да се консултираш с лекар за предотвратяване на евентуални повторения и последици !

# 10
  • Мнения: 2 898
Това е вид гърч.Може да се получи при хипофункция на околощитовидните жлези /личен опит, за съжаление /.Преживяла съм го и знам какъв ад е.Моят съвет е да се прегледаш за всеки случай при ендокринолог.

# 11
  • София
  • Мнения: 71
Това се случва при паническа атака, гадно е, плашещо е, но не е опасно. От 94-та страдам от паничско разстройство и в началото ми се случи на няколко пъти да изпадам в това състояние, което си описала е да палучавам "акушерска ръка". Страданието ми е с различен интензитет през годините, като по едно време, в рамките на няколко години, беше почти изчезнало. През последната година пак се появи, след мъчителна раздяла с обичан човек. Акушерската ръка не ми се е появявала оттогава, кризите ми минават поне без нея, слава Богу. Има тема за паническото разстройство, прочети в нея. Не се страхувай, от това не се умира. Най-важното е да осъзнаеш, че всичко е в твоята собствена глава и реално нищо не те застрашава. И проблемът е за психиатър, а не за невролог. Имам достатъчно дългогодишен печален опит в това отношение и говоря от него, а не каквото съм дочула отнякъде. Може да се повтори при теб, а може и никога повече да не се повтори. Доста години са минали, откакто си преживяла кризата, затова можеш да се надяваш на второто. Опитай се да го забравиш и да не мислиш изобщо за това, иначе само мислейки можеш да си го докараш пак. Всичко добро!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт