обрив по крачетата

  • 2 791
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
По крачетата на бебка се появи дребен обрив, който не се вижда, а го усещам като я галя. Все още не е захренена, само на кърма е. Има ли представа някой от какво може да е? Докторката ми каза да й слагам във водата за къпане някакви треви (не съм видяла още превода от руски). Мислех да почна захранване с оризова каша, но май няма да може докато не й мине обрива? newsm78

# 1
  • Мнения: 287
По крачетата на бебка се появи дребен обрив, който не се вижда, а го усещам като я галя. Все още не е захренена, само на кърма е. Има ли представа някой от какво може да е? Докторката ми каза да й слагам във водата за къпане някакви треви (не съм видяла още превода от руски). Мислех да почна захранване с оризова каша, но май няма да може докато не й мине обрива? newsm78

Подобно на лющене на кожата ли е?

# 2
  • Мнения: 3 550
Стават ли червени тези лющещи се области по крачетата, когато я къпеш в коритото? При нас имаше такова нещо и педиатърката каза, че е лишей. Мазах с Линола Фет и се оправи.

# 3
  • Мнения: 829
Стават ли червени тези лющещи се области по крачетата, когато я къпеш в коритото? При нас имаше такова нещо и педиатърката каза, че е лишей. Мазах с Линола Фет и се оправи.

ей, Стейси, при нас има точно такива обривчета, каквито описваш... е, утре ще питам нашата педка какво мисли по въпроса... после може пак да се допитам до теб  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Не се лющят. Даже не се забелязват. Трябва много внимателно да се вгледаш за да ги видиш, но с напипване се усещат много ясно. Намират се главно по крачетата и ръцете. По тялото няма.

# 5
  • Мнения: 713
При нас беше така. Суха кожа. Мажи с овлажнители и слагай овлажнители в банята.

# 6
  • Мнения: 287
Не се лющят. Даже не се забелязват. Трябва много внимателно да се вгледаш за да ги видиш, но с напипване се усещат много ясно. Намират се главно по крачетата и ръцете. По тялото няма.

Давид имаше по гърдите, ходихме на дерматолог(мисля че беше такава) и тя каза че имал алергия към белтъка  Shocked#2gunfire #2gunfire #2gunfire. А се оказа че е със суха кожа, купихме масажно мляко на Клоран и за два дни му минаха smile3521

# 7
  • София
  • Мнения: 2 019
Всяка вечер след къпане я масажирам с олиото на Бюбхен. Не е ли достатъчно?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 381
При нас е по същия начин - груба на пипане кожа. Главно по ръцете до лактите. Според лекарката е слънчева алергия и каза да мажа с облажняващи и омазняващи кремчета, но досега няма ефект. Мисля да отида и на детски кожен.

# 9
  • Мнения: 3 550
Стават ли червени тези лющещи се области по крачетата, когато я къпеш в коритото? При нас имаше такова нещо и педиатърката каза, че е лишей. Мазах с Линола Фет и се оправи.

ей, Стейси, при нас има точно такива обривчета, каквито описваш... е, утре ще питам нашата педка какво мисли по въпроса... после може пак да се допитам до теб  Hug
Добре, добре. Аз го мажех тогава с олиото на Бюбхен и отгоре само тези области с Линола Фет. После се сгорещи времето и минах на млякото за тяло на Бюбхен и гледам пак нещо се появяват. Този път не почервеняват, а са както ги описват тук.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 375
Имахме същото от втори месец до....преди няколко дни. Само по краката и ръцете. Мнения разни от разни доктори. Според алерголог - най-слабата форма на атопичен дерматит и само диета на кърмачката е "лечението". Според личното педи - суха кожа, но нищо да не правя освен нормално мазане. Според едно друго "по-видно" педи - алергия някаква, но на малко бебе не е ясно още каква. Лечение - диета без телешко, кравешко, говеждо и продукти от тях, разни други храни плюс Линола фет.
Истината е, че от последното педи мина поне месец, аз захраних преди 2 седмици с оризова каша, картофи и карфиол до сега и от няколко дни няма почти нищо по крачетата. Така че не е ясно какво е било и оке е помогнало - диетата, мазилото или просто го е израсло детето. Успех и на вас!

# 11
  • Мнения: 713
Не използвай сапуни като къпеш бебока, ако можеш да намериш нещо което се слага във водата за къпане или мий със глицеринов сапун само дупето и вратлето или където се поти. Няма ли там някаква серия за суха бебешка кожа с течен парафин? Бюбхен мюбхен, не ги знам, трябва медицинска козметика за суха бебешка кожа или за суха кожа по принцип.
Оризовата каша нищо не ви пречи. Ако имате алергии в рода, си внимавайте със захранването, прясно мляко за след годинката.

Общи условия

Активация на акаунт