дайте съвет за екземите

  • 3 554
  • 5
  •   1
Отговори
здравейте мамчета незнам вече какво да правя на дъщеря ми която е на година и девет месеца постояно и излизат в задколенните ямки и пригънките едни интензивни зачервявания груби на пипане сърбящи и с пъпчици незнам точно как да го определя но водехмия първия път на нашта джипка и тя го определи като екземи с микотичен характер и изписа фуцидин мазах я мина и и след известно време пак се появиха и сега пак я мажа със  същото кажете ми нкой имал ли е такива проблеми дайте съвет благодаря ви предварително

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Отидете на дерматолог - описанието е типично за атопичен дерматит, който може да бъде самостоятелно заболяване, или проява на алергия. Непременно потърсете второ мнение.

# 2
задължително при дерматолог!!!Трябва си специалист,които да назначи правилното лечение.За деца има мнооого по-леки мазила,с по-малко странични ефекти.Успех!!!

# 3
  • Мнения: 827
На дерматолог, да! Аз имах подобен проблем преди бременността и се оказа на алергична основа. Аз се мазах с Бифунал и се оправих. Но наистина по-добре е да не се правят експерименти и да посетите специалист. Така е по-сигурно и той ще назначи вярното лечение.

# 4
  • Мнения: 1 072
Аз пък ще ти кажа друго: отиди на дерматолог, но не очаквай нещо кой знае какво. Всъщност знам ли, в БГ все ще намерят повод да ти натъпчат детето с лекарства, но фактът е, че децата трябва да я израстат екземата. И по-добре това да стане без хормонални кремове, отколкото със.
Ако ти дадат обаче, най-вероятно няма да може да го ползваш дълго време (слава богу!). Съвет: не го спирай отведнъж. Като трябва да го спираш почнете: през ден, после през 2 дни. На Дани като му го спрехме отведнъж се връщаше за 2 дни с пълна сила екземата. Иначе изкарвахме по доста време, накрая просто спряхме.
Успех. Екземата е гадна работа.
Сара

# 5
благодаря ви за съветите взех си час за кожен за утре но и аз съм склона да се съглася че те ще се израстат с течение на времето

Общи условия

Активация на акаунт