болки в гърлото

  • 3 779
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте
Аз съм кърмачка и от вчера нещо ме понаболява гърлото. Изпих един чай, но ако се задълбочи болката някой знае ли какво мога да пия или да смуча хапчетата за гърло.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 8 459
Хомеожен 9,на Боарон.Ако е много сериозно може и Биопарокс-спрей.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ангинхийл също е хомеопатична смеска и на мен лично ми действа по-добре от Хомеожена.Чай с мед и лимон,може и компрес да си направиш - да кажа една много забавна идея за компрес,която ми снесе преди няколко месеца нашата педиатърка,за да не е със спирт - настърган белтък от 2 твърдо сварени яйца,посипан с пудра захар - и това си го увиваш около врата по стандартния начин като за компрес.Не съм го пробвала - ангинхийла ми свърши работа тогава,а сега (понеже в момента боря отвратителен вирус) просто си направих стандартния компрес със спирт за няколко часа и поне гърлото не ме боли вече Rolling Eyes
На д-р Тайс пастилите за гърло (но не със салвия!!!защото намалява кърмата) също стават.

# 3
  • Мнения: 6 390
Аз знам 4е питаш за хап4ета, но ако може да кажа и за компрес след който ти минава гърлото

влажна кърпа, вестник, найлон и шал

слагаш влажната кърпа около гърлото, отгоре вестника, найлона и завиваш с шала, на сутринта нищо ти няма  Wink

като малка само така ме оправяха бабите  Wink а сладолед да хапнех, готова бях ...
Ако искаш опитай

# 4
  • София
  • Мнения: 4 381
Аз се оправям от "Исла мус" + чай, но не горещ.

# 5
  • Мнения: 67
Благодаря ви
Ще пробвам с хомеопатията, като малка са ми слагали компрес - беше много гадно Sick

# 6
  • Мнения: 5 228
Преди няколко месеца изкарах някакъв гаден вирус със страшни болки в гърлото. Лекарката ми каза да си правя един много гаден, но пък и много ефикасен компрес: белтък от едно сварено яйце и една лъжица пудра захар се разбъркват, слагаш на гърлото и пристягаш с кърпа или шал. Много е гадно, смного неприятно, но помага.  Sick
Знам и една по-гадна рецепта  Sick, която също е ефикасна: 3 с.л. смрадлика се варят в 500 мл. вода заедно с 1 с.л. морска сол. Прецежда се и се прави гаргара три пъти дневно.
Ако те боли леко гърлото, можеш да си правиш гаргара с лайка или смрадлика.

# 7
  • София
  • Мнения: 748
можеш да смучеш ефизол без никакъв проблем!по една таблетка на 2 часа!

Общи условия

Активация на акаунт