Иска да суче само от лявата гърда

  • 342
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 164
Не знам защо стана така, но от няколко дни Емма не иска да суче от дясната гърда. Храним се на поискване, на около 2 часа, понякога и по-често, редувам гърдите на всяко хранене и изведнъж отказва дясната  newsm78. Вечер дори започва да пищи като и я предлагам, а сложа ли я на лявата започва да суче. Преди няколко дни ми се наложи да се цедя и цедих повече от дясната, не знам дали има някакво значение. Притеснявам се дали и стига кърмата като яде само от едната гърда.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Щом изцеждаш повече от дясната вероятно бебето я отказва заради по-силната струя. Опитай да я изцеждаш по малко преди да я предложиш, за да се намали силата на потока.
По принцип не е невъзможно да отгледаш детето, кърмейки го само от едната гърда, но щом и другата произвежда достатъчно мляко, няма смисъл да да не се предлага.

Друга възможна причина е позата на бебето. Някои предпочитат лявата гърда заради по-близкия контакт със сърцето на майката и това им действа успокително. Други пък просто не обичат да са сложени в позата за кърмене от определената гърда. Тогава можеш да опиташ поставяне във "футболна" позиция, когато крачката на детето сочат стената зад теб и дефакто си го хванала под мишница. За тази цел ще трябват възглавници, но според мен първото, което трябва да направиш е изцеждането на дясната гърда.
Пиши дали има ефект и как вървят нещата.

# 2
  • Мнения: 6 243
JAde ти е дала много изчерпателен отговор, аз само ще допълня  коя поза "проработи" най-добре при моята дъщеря - тя пък предпочиташе дясната пред лявата гърда. Слагах я легнала по гръбме на спалнята, а аз заставах на четири крака над нея и така й давах да суче. В началото се чувствах страшно глупаво и гледах да не ме види някой, но нищо друго не помогна. Като стана ясно, че малката така приема и двете гърди, след като засучеше, леко се претъркулвах на една страна и така довършвахме храненето. постепенно преминахме на кърмене само от легнало положение, в което се храним и досега - вече 16 месеца.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 164
Джейд, оказа се абсолютно права за силната струя  Hug. Благодаря за съвета, днес два пъти яде успешно от дясната гърда  Grinning.
Сладка хапка, бях я пробвала веднъж тази поза, но малко уморително ми се стори. Важното е, че при теб е проработила  Grinning.

# 4
  • Мнения: 6 243
Важното е, че си намерила начин.
Колкото до позата - не е уморителна, защото като захапе хищникът, ти се претъркулваш и си лягаш, няма да седиш кучешката двайсе минути Wink. Тъй че имай я позата предвид и за други пъти, ако вземе да ти се опъва малкото съкровище. Много е маскировъчна и бебетата се объркват Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт