Когато бебето рита повече....

  • 18 596
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Мили мами искам да ви питам нещо.
В момента чакам второ бебе. С Анна бремеността ми мина неусетно, поради различни обстоятелства, но и заради това, че тя беше много кротко бебе в корема ми. Не бих казала, че сега е много кротка, но все пак е добричка и не ни тормози много. Бързо свикна да спи нощно време, не реве много при растежа на зъбите и изобщо.. дето се вика - тя е бебе като по учебник.
Обаче.... сегашното бебе в корема ми много рита бе  Нощем, денем - все нещо мърда, шава, боксира ме... А съм едва в средата на бремеността. Не мога да си представя какво ще е по-нататък...  Чудя се дали това е така заради това, че ми е втора бременност и матката била по-чувствителна, или от самото си бебе. Да не взема да родя някакъв дзвер, да се чудя какво да го правя и как да го укротявам  Шегувам се!
Я кажете вашия опит. Особено тези от вас, които са изкарали 2 бременности. Много ритащите бебета кротки ли са след това или... си остават такива и като се родят 

Хайде поздрави от мен и мърдащият ми корем.

ПС: Видях едно мамче бременна в моите седмици - 21-22 г.с. - ееее, нямаше никакъв корем таз жена бе. Камо ли бунтуващо се бебе вътре....

# 1
  • Мнения: X
Абе.....да не те обезкуражавам, ама моята беше точно, както я описваш - ритници, хълцаници и един огроооомен корем................ами да ти кажа имам най-живото дете на света. От къде тая енергия, това чудо незнам - ама няма спиране ти казвам, аз винаги с това се айтапя, че тя си беше "бясна" и преди да се роди. Но иначе е много весело същество - само се хили, ако ти са здрави краката да тичаш след нея, нямаш грижи Mr. Green

# 2
  • Мнения: 7 106
Ева много риташе в корема. След седмия месец ритниците ги чувствах вече доста болезнено. Даже беше се закотвила по едно време в едно положение и имах натъртване под дясното ребро. А се роди 2 700 и се чудя откъде толкова сила у нея.
Сега обаче изобщо не бих казала че е дива. Напротив, в сравнение с  дечицата на нейната възраст тя е по-скоро кротка и нямам особени оплаквания от нея Wink. Любопитна е като всяко дете на нейната възраст и малко палавичка, но като цяло е кротка и се води без много усилия .
Ще чета и аз с интерес темата, защото въпроса ме интересува и мен Wink.

# 3
  • Мнения: 109
Аз родих преди един месец второто си бебче.Първото ми се роди момиченце преди четири години и почти неусетих бременноста си.Родих я 3 050 кг .Втората ми бременност беше ужасна малкият ми лъв риташе много ,хълцаше много и в края на бременноста не издържах Rolling Eyes . Но искам да подчертая,че първия път имах контракции три дни и чак тогава родих а сега отидох три дни преносила без контракции но с три см разкритие.Доктора ми вика  -"искаш ли днес да родиш?" и аз му викам -"ми добре?".В 10:15 ми включиха с-мата и в 12:15 се роди моят пакостник ,тежеше 3 650 кг и за един месец качи 1 300кг .Много е шавлив и сега милия но много ме радва,защото ми гука отсега а дъщера ми към края на втория месец гукаше.Абе да ти каж не е по-лесно второто раждане и мен ме болеше много повече от първата.Не бях с епидурална упойка и ме цепиха много повече от първия път.Но си заслужава да ти кажа .Да ти споделя беше ме страх много повече от първия път #Crazy Не искам да те плаша.Извинявам се ако съм те стреснала.При всеки е различно Wink

# 4
  • Мнения: 1 120
И при мен с второто беше така-голям корем и едно игриво бебе.Започна ли веднъж да рита,не се спря докото се роди.И самото раждане мина много бързо и лесно. А да я видите сега,още преди да тръгне да ходи,танцуваше на всяка музика седнала,а от както ходи няма и миг сядане. От къде черпи толкова енергия и аз незнам:)

# 5
  • София
  • Мнения: 44 041
странно аз пък бях чувала, че едното няма връзка с другото, н о сега като чета какво сте писали... май още в корема бебчо показва своя си характер Mr. Green

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Аз съм дребна и си имам голям корем от 4-ти месец. Досега съм предимно корем  Mr. Green Това е индивидуално.
Моето пумпалче така рита  #Crazy Уж дните преди раждането вече му е тясно и само се протяга, но коремът ми се движи като "Пришълецът". Хората ми се дивят, понякога чак и на мен ми е страшно да го гледам. Лекарят каза, че се вижда всяко движение, защото не съм напълняла много.

# 7
и аз съм с второ,както се вижда от графиката Simple SmileИ аз нямам спомен за ТАКОВА  ритане преди newsm78Не знам дали има връзка с характера,но ако е така....

# 8
  • Мнения: 816
И моята щерка беше по-кротка от това, което чакам да се роди Laughing
Възможно е да има връзка с това, че матаката е по-чувствителна, макар, че не съм сигурна newsm78
Но не мисля, че има връзка между ритането в корема и дивеенето след това Wink

# 9
  • Мнения: 3 591
Едва ли има някаква връзка.
За статистиката големия малко риташе, после обаче пищеше много като бебе. Като почна да се озърта се успокои и такъв спокоен си е до днес.
Малкия ми проби корема , ребрата, мехура Sick...не кълбета ами незнам какво правеше вътре - като се роди - МЪЪЪЪЪЪЪЪЪРЗЕЛ и половина... чак на година и половина взех да се чудя аджеба това дете няма ли вече да реши да ходи newsm78 ....сега е дявол и половина - неможе да стои повече от 0.0000000001 секунда на едно място...

А сега съм с тебе бременна, корем НЯМАМ(или поне тея наченки дето имам не се забелязват с просто око Mr. Green) и бебчо е изключително кротък засега. Ама и той отскоро прорита и все още много нередовно - на ден-два се обажда.

Та връзка според мен никаква няма между ритане и темперамент, пол, втора, трета, пета и т.н. бременност

# 10
  • Мнения: 2 952
То няма връзка  какво е в корема и какво  дете ще е по темперамент.Пък 4етох ,4е към края на бремеността  ритали по лекои по-мудно.Защото моето сега е щур4о!Разбива4! (32с.)Ако така продължава , ще  види той като излезе ! box
 хахаха! smile3560  Kissing Heart Two Hearts smile3541 smile3541

# 11
  • Мнения: 54
Мен също ме рита много box. Докторката ми каза че е толкова буйно, защото не му достига кислород и да съм ходела повече навън. Понеже все още ходя на работа, това ми е малък проблем, но още малко остана и то само ще си диша newsm44

# 12
  • Мнения: 1 464
Ами да ти кажа мойта щерка ми изкарваше въздуха като ме ритне,накрая направо ми се повръщаше/особено ако съм се наяла хубаво/,и сега няма спирачки,5 мин не сяда на едно място,само да имаш кръст и крака здрави че е ужас Crazyне че те плаша де ама кое си е палаво дете,още от корема си е такова Hug

Общи условия

Активация на акаунт