Училища за бъдещи родители?

  • 575
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Реших да се допитам до вас какво мислите за тези училища. Аз лично се изкушавам да се запиша, все нещо полезно ще науча, но пък и парите не са малко - около 180 лв. То не са и толкова много, но като си помисля, че апартамента ни още не е обзаведен и трябва да купуваме сумати неща за бебо всеки лев ми се струва ценен newsm78

Благодаря!  bouquet

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Да, и съм доволна. До голяма степен отдавам лекото си положително раждане на посещаването на такъв курс (но в Пловдив цените са доста по-ниски). Ако имаш финансовата възможност, направи го. Не може да се сравни с прочетено в книгите.

# 2
  • Мнения: 1 613
Посещавала съм и съм много доволна.
Само, че тук са безплатни.
Ако имаш средства да отделиш отиди Wink

Показваха ни родилното, стаите, апаратури и др.
Как протича раждането, какво да очакваме, как да реагираме. Пози за по-леко раждане.
Какво да си занесем в болницата.
Кога да отидем в болницата.
Как да гледаме новороденото си.
Абе всичко каквото се сетиш Wink

# 3
  • Мнения: 5 228
Посещавала съм и не бих казала, че има някаква полза от курсовете. Единственото, което ми свърши някаква работа, беше лекцията за къпането на бебето, защото всъщност не беше лекция, а демонстрация. Всичко останало вече бях прочела в книгите за бременност и раждане.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 440
Да с двете ръце. Ако не бях ходила на такова училище щях да преживея невероятен срив , когато ми се наложи веднага след раждането да се преместя от една болница в друга с Ники . Там обаче отделението беше интензивно и никой нямаше време да се занимава с моята неопитност. Просто изведнъж ми връчиха хлапето и ...........оправяй се  Naughty
Добре , че имах поне теоретична идея какво се прави  Peace

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ходих на две безплатни училища - в Света София и в Шейново. Говориха и ни показваха различни неща и съм доволна. Училището в Шейново приключи по-бързо от предвиденото, защото жената, която ни водеше лекциите беше бременна и влезе в болницата заради някакъв проблем, но всички беше много интересно и полезно.

# 6
  • Мнения: 2 663
Мисля да посещавам от другата седмица и да си кажа очаквам да остана доволна(както всеки де )най-вече защото моя приятелка ходи.Водещата е скоро родила акушерка и до колкото знам от моята позната е доста в час Joy.Според нея не е губене на време и се спирала на най-полезното и важно преди раждането,по време на самото раждане и гледането на бебето. Hug Hug

# 7
  • Мнения: 667
konstans а къде ще е този курс, които мислиш да посещаваш. Ако може да ми пратиш координати.
Мерси.

И аз мисля, че има какво да се види на тези курсове - особенно за първо раждане

# 8
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Само в шейново ходих, много съм доволна

# 9
  • Мнения: 3 537
Ходих в Света София и съм много доволна WinkЗатова и раждах там и не сбърках Wink

# 10
  • Мнения: 195
Аз знам за едно училище в Лозенец, казва се Съвременни родители.Чувала съм, че е страхотно, предлагат много неща, които другаде ги няма.Има гимнастика, разни терапии.Мисля да се обадя тия дни, защото ми звучи много интересно.Намира се около ресторанта Кошарите, телефона е 962 2675. Знам че инструкторката чете лекции на сбирките на списание 9 месеца, даже сега на 20ти ще има лекция.И също така пише статии за списанието.Мисля да се пробвам. Grinning

# 11
  • Мнения: 1 541
Аз посещавах въпросното училище Съвременни Родители в Лозенец и мога да кажа, че съм много доволна от наученото и като практика и като теория, и то при положение, че отивайки там вече бях на етап "остава ми да се науча как да се изродя сама и съм готова"  Wink от четене на различна литература. Аз ходих на ускорен курс, защото намях много време (да не кажа никакво) и пак успяхме да покрием доста важни неща. Курсовете съчетават различни упражнения с техники за релаксация и изключително полезни съвети, които получавате от инструкторката, акушерката и консултантката по кърмене. Надявам се да не прозвучи като реклама...просто исках да опиша горе долу какво да очаквате.

# 12
  • Мнения: 6 472
Да и съм много доволна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт