Да захранвам ли?

  • 338
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 653
Резултата от днешното изследване на хемоглобина е повече от изненадващ за едно изключително кърмено бебе - 141. Педиатърката направо е изумена (както и аз)  Shocked  Предвид добрия резултат ми каза: "Ако искаш захранвай, ако искаш карайте така" (демек на кърма само). Та въпросът ми е захранването след 6-тия месец започва само заради ниските стойности на хемоглобина при кърмените бебета или има и някаква друга причина? Да уточня, че засега Яна не проявява особен интерес към храната и сега тепърва ще се учим да седим (това го казвам във връзка с някой от признаците за захранване). Освен това се чудя дали високия хемоглобин на бебка има връзка с това, че през бременността хемоглобинът ми непрекъснато падаше и докторите ме караха да се тъпча с Малтофер като луда.  newsm78

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гледай си бебето,то само ще си покаже Grinning
Ако смяташ,че не е готова,че не проявява признаците и интерес към други храни,няма проблем да изчакаш още малко със захранването Grinning
Иначе 6-месечната възраст е ориентировъчна като времето,в което повечето деца вече проявяват интерес към храните и е добре да им се предложи и друго освен кърмата.Но естествено,изключения винаги има - всяко дете е отделен индивид и се развива със собствено темпо,така че се води по личността на твоето бебе,а не по схеми Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 653
Ами като гледам Яна ми се струва, че тя не дава зор за друга храна. Аз също не държа да я захраня веднага, още повече, че в момента очевидно няма нужда от допълнително желязо. Затова се интересувах дали няма някоя друга причина, поради която се започва захранването.  Simple Smile

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Другата причина е детето да се запознава с новите вкусове и консистенции, но след като виждаш, че детето ти не е готово и не дава никакви признаци - изчакай.
Най-вероятно следващия месец ще ги прояви.

# 4
  • Мнения: 4 629
"Причините" за захранването са ти ги казали вече. Аз на твое място бих предложила на детето и,а ко то откаже бих изчакала. Но със сигурност бих предложила твърда храна, за да видя каква ще е реакцията

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 653
"Причините" за захранването са ти ги казали вече. Аз на твое място бих предложила на детето и,а ко то откаже бих изчакала. Но със сигурност бих предложила твърда храна, за да видя каква ще е реакцията
Дааааа, така и ще направя пък детето само ще си покаже. Благодаря на всички за отгворите. Знаех си, че ще ми помогнете    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт