Проблем,кистите си стоят , а лекарите само си чешат езиците

  • 660
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте отново момичета, преди време бях писала за моята неедоказана или по - точно предполагаема диагноза ендометриоза! Имам две кисти които в продължение на 7 месечно лечение с Диане 35 не можах за излекувам! И понеже диагнозата е страшна аз реших да сменя лерката за второ уж професионално мнение! Първата лекарка ме натискаше да пробвам за бебе, но това знаете нито зависи само от мен,а и предвид обстоятелствата в момента! ТА отидох при втората лекарка и тя ми каза да си довъша ДИането и после да отида не преглед, а след това ще видим какво става 1-2 месеца и тогава ще видим какво да предприемем!
Отивам аз вчера на Контролен преглед, а тя ме прегледа и сама почна да си противоречи уж ще видим как се развива известно време, е сега ми изписа Дуфастон На 15 дена от цикъла по 2 таблетки на ден и така 10 дни! Но да ви кажа вече ми писна от тези лекар, няма да се тъпча с тези хормони докато , най - накрая не чуя компетентно мнение!
ОТ ДИането резултата беше 10 качени килограми и 2 останали и немръднали кисти!
Чудя се вече какво да правя и при кого да отида, толкова съм объркана, пак!
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 7 716
От къде си?

# 2
  • Мнения: 112
От Бургас съм Лали! Защо?

# 3
# 4
  • Мнения: 112
Ами Лали ходила съм При Калчева, Дончев, Мърмарова, Дорииска, но ефект никакъв само ме тъпчат с хормони , като чили съм опитно зайче! Та вече реших да отида в СОфия при тесен специалист в таза област, е ако може да ми препоръчате някои, чух че във ВМА са добри! КАк мислите

# 5
знам за какво говориш, преди около 2 год. и аз имах същия проблем, лекувах се при д-р Шубръкова във Варна. след около 4 месеца лечение-нищо аз имах една киста, но ме болеше и то доста. съвсем случайно ми препоръчаха д-р Цветкова отидох и след 1 месец лечение нямах нищо. след това ходих на профилактичен преглед 2-3 месеца един след друг-нищо и досега си ходя при нея (до преди 6 месеца де вече не съм в БГ). Така че ти препоръчвам ако имаш възможност отиди при нея-освен това аз пих само антибиотик и витамин Е. Е не знам твоите кисти може и да са по-различни аз не съм веща в тези неща, но споделям собствен опит. Успех!!!

# 6
  • Мнения: 532
Имах киста ,пих хормонални таблеки няколко месеца- нищо! Наложи се оперативно да я махнат. Година и 1/2 след това наново имам киста ,пак хормони,но този път се махна !
Аз ти препоръчвам д-р Божилов Майчин дом -София, разбира си човека от работата.

# 7
  • Мнения: 112
Благодаря ви за отговорите момичета, бих искала да ви попитам отностнотова което възнамерявам да предприема, понеже 7 месеца бях а хормонално лечение, и явно отново се налага, та реши да си почина 2 месеца  за да видя как се развиват дали растат и понеже в момента за операция лекарите казват ,че е рано понеже едната  е25 мм , а другата35мм,а  и в момента с приятелят ми още учим и в близките 5-6  месеца не смятаме да пробваме за деца! Та смятам след 2 месеца да отида на специалист в София и оттам каквото се наложи , та дори и операция да направя!ВИе как мислите два месеца отлагане дали не са много!

# 8
  • Мнения: 532
Според мен няма страшно. Опасното при кистите е че ако са големи могат да се спукат и да стане беля!
Но при твоите мисля че и това е малко вероятно. Но все пак не отлагай много ,предгледа при спец е задължителен. Много бързо растат, ако не ги подтискаш с хапчета.Успех.Няма страшно

# 9
  • Мнения: 179
аз съ6то не сам ве6та по въпроса,но имах поликистозни яичници.кистите растяха не ми идва6е с месеци,а после по 3 пъти на месец,пиех всякакви противозачатъчни,от които се скъсвах да повръ6там.....накрая се отказах и си живеех с кистите-само ги следях - Mr. Greenда не изчезнат!!!и един ден се събудих бременна  #Crazy в момента нямам кисти,лекари,които ме преглеждат сега казват,че сигурно не съм имала въоб6те,но аз знам,че бяха там!!!дано и при вас да стане така!!!но си права-тъпчат те с хормони и това е....няма ли друг начин???аз например не понасям тези препарати!!!!

Общи условия

Активация на акаунт