По колко кърма на хранене?

  • 492
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Бебето ми е на 10 дни, досега си спомням от прочетеното някъде /за съжаление не помня къде/ че се дава кърма, равна на съответния ден от раждането, умножен по 10. Но след 10-тия ден съм забравила по колко се полага на бебока. моля, ако някой знае, да пише, в книжките, които имам аз,няма такава информация.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 381
Честито бебече! Да ви е живо и здраво и много да ви радва.
За да получиш правилен отговор, напиши дали се кърмите от гърда или се храните с изцедена кърма от шише.
По принцип кърмените бебета се оставят сами да си определят количеството мляко. През различините части на деня те сучат различно количество. Ако се кърмите на гърда, просто остави бебето само да пусне зърното. Тогава ще си сигурна, че си е взело нужното му количество мляко.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На бебето се полага толкова,колкото само пожелае - няма грамажи,мерки,теглилки и прочее.Слагаш го на гърдата и го оставяш само да се пусне.Ако изглежда недоволно,го прехвърляш и на другата гърда да си досуче Grinning

# 3
  • Мнения: 8 458
Правилно е обяснила Хедра. bowuu
Когато Миа беше на 2 месеца една приятелка ме попита,колко изяжда и аз бях много озадачена. Rolling Eyes
Ами откъде да знам и как да го измеря количеството?А и защо е необходимо?То бебчето само си знае. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 667
На Бу й се истри разграфеното на циците. Дали си е нарисувала нова скала? Wink
шегички

дава се кърма, равна на съответния ден от раждането, умножен по 10.
Тази формула обаче хич не ми изглежда достоверна. След третия месец в литри ли ще измерваме количеството кърма за едно хранене?

Няма да повтарям останалите мами, пък и мъжкото мнение по въпросите на кърменето не тежи достатъчно все пак, ама какво значение има колко кърма да дадеш на бебето си? Няма да остане гладно, ще си я заработи, пък и нека отрано разбере как се изкарва хляба.

# 5
  • Мнения: 208
Благодаря за отговорите, проблемът е, че беба суче само от лявата гърда, пробвах какво ли не, не желае да засуче от другата, и аз я изцеждам, след което й го давам, затова се чудя колко й се полага, страхувам се да не преяде, доста е лакома:)

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Изобщо ли не засуква от дясната?
Всъщност не е проблем бебето да се кърми само от едната гърда, но ще е малко неестетично за бюста ти, защото неизползваната ще е по-малка по размер. А с това цедене едва ли ще стигнете далеч.
Опитваш ли да и даваш дясната гърда в просъница, тогава може да не се усети.

А с коя гърда започваш първо? Ако предлагаш лявата и се наяжда от нея е нормално да ти откаже дясната.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 381
Опита ли позата Футболна топка? Така бебето си мисли, че още суче от лявата гърда. При нас няколко пъти се смениха предпочитанията към гърдите - ту лявата, ту дясната. а изцедената кърма е по-добре да даваш с чашка, отколкото с биберон, защото сученето е по различен начин и бебето може да се обърка.

Общи условия

Активация на акаунт