На каква възраст е най-добре да тръгне на ясли?

  • 2 840
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
Как беше при вас - кога според вас е най-добре за бебоците да тръгват на ясли. Моят син е на 1 год. и 5 мес. и от една седмица е на ясли. Чудя се дали не е прекалено мъничък. Нощем се буди по 3 пъти, откакто му се смени режима. Като го заведа и види госпожите с белите престилки и започва един рев. Те казват, че след минутка, две спира да плаче и започва да играе с другите бебета. От друга страна пък, си мисля, че ако бях изчакала още щеше да е по-трудно да се приспособи.
Измъчват ме едни угризения и не мога да предценя кое е по-добре за него. Защото, когато реших да го запиша гледах своите интереси.  ooooh!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
1г и 6 месеца според мен

# 2
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз съм подала документи като тръгне на ясла ще бъде точно на вашата възраст, и на мен ми минават разни такива мисли, но и аз съм тръгнала на ясла на тази възраст Grinning

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Елина тръгна на ясла на 2г. 2м. Периода за адаптация беше около месец... Всяка сутрин РЕВ...да не ти описвам....а там през деня си е ОК:)
Ще свикне детето, спокойно:) Само да се разбира с учителките и децата от групата...

# 4
  • Мнения: 6 315
Синът ми тръгна на сли на 7.5 месеца. Не се притеснявай - колкото по-малко е детенцето, толкова по-лесно се адаптира. Hug

# 5
  • Мнения: 955
Благодаря ви за утешителните думи, сега се чувствам по-спокойна. Въпреки, че не съм предполагала, че ще се притиснявам чак толкова за детето си, като всяка майка и аз явно се вживявам повече от необходимото. Градината е точно под прозореца ни и аз през половин час гледам през прозореца. Луда работа. Всяко нещо с времето си, ще свикне.  Praynig

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Мойто бебе е на 1г. и половина и от другата седмица е на ясли. Надявам се да свикне бьрзо.

# 7
Не се притеснявай ще свикне бързо детенцето, най мн още 1 седмица ще плаче сутрин. моето момченце го дадох на ясла  когато беше на 1.7 г за един месец през юни, след това го спрях заради сборните групи лятото и сегаотново е на ясла, но явно е забравил и сега плаче, а когато беше по малък не, но мисля че съвсем скоро ще се адаптира отново...успех Simple Smile

# 8
  • Мнения: 763
Две години минимум.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чимихумухуму 
...само да ти кажа, че по Европата децата тръгват на ясла от 4-5 месечни:)
така че...споко:)
Единият ми племенник беше така и нямаше никакви проблеми.
Ако има прозорче на вратата на групата...може да помолиш учителките да надникнеш сришом, за да се увериш, че е ОК:)
 

# 10
  • Мнения: 781
и аз съм на това мнение, макар че зависи от обстоятелствата Rolling Eyes

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Синът ми тръгна на сли на 7.5 месеца.

Ама как так тръгна?  (майтапче  Wink)

И какво ги правят тия малките бебета там?!?! На ръце ли ги носят, много ми е интересно! Кажи!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Това е и моето мнение,ако не е наложително разбира се да започваш работа.Големия мислех да го пусна на 1.9м. и да тръгна по-рано на работа,но се отказах и аз не знам защо,но си ползвах отпуските до дупка и на 2г.2м.стана "ученик".Бебенца са си до 2 годинки и са много сладички и предпочитам да се гледкаме в къщи,щото после работа цял живот ме чака.И малкия ще го дам като стане на 2. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 505
Моето дете започна на 1 год. и 7 м. Рев имаше първата седмица, след това влизаше с удоволствие.

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 239
zdravei!
moiat sin e na 1g. i 2m. pochti i prez oktomvri se nalaga da trugva na iasla.az sum ujasno pritesnena,no vsichki kazvat kolkoto po-malko e deteto ,tolkova po-dobre.daje direktorkata kaza,purvite dve sedmici s pampers,posle ne,korto dopulnitelno me shashna.shte vidim kake.nadiavam se tvoeto detence da svikne burzo.

Общи условия

Активация на акаунт