За или против ученическите униформи?Добавих и анкета :)

  • 8 362
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 792
 Интересно ми е, вие какво мислите.Тази година Димана е първи клас и бавно славно се подготвяме, покрай това възникна въпроса и за ежедневното облекло, все пак се изисква всеки ден да изглежда представително, докато в детската е ходила и леко неглиже.
 Е в тази връзка осъзнах, колко практично и удобно нещо са ученическите униформи, не става въпрос за старите сини престилки, а за добре съчетана детско костюмче, примерно плисирана поличка+лека блузка/риза и анорак/жилетка с 3/4-върти чорапи  newsm78, имаш си два-три комплекта и ги въртиш. Това от чисто практичната страна, от друга страна създава и някаква принадлежност към училището и класа, разбира се става въпрос, всяко училище да си има собствена униформа.
 Напълно осъзнавам, че всичко звучи абсурдно и неприложимо при нас, поне на мен така ми се струва, но проста за идеята, вие какво мислите?

Последна редакция: чт, 08 сеп 2005, 23:06 от Кифлата

# 1
  • Мнения: 2 550
Аз съм за униформите.
Най-вече, защото с тях децата на по-бедните родители, няма да се срамуват ако са с по-стари и не голкова хубави дрехи.

# 2
  • Мнения: 655
Аз съм за униформите.
Най-вече, защото с тях децата на по-бедните родители, няма да се срамуват ако са с по-стари и не голкова хубави дрехи.


 newsm10 Абсолютно съм съгласна точно поради тази причина.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
"За'' поради всички горни причини.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз също мисля, че униформите са не само практично разрешение, но и помощ за интеграцията на децата. Така децата помежду си ще се приемат по това какви хора са, а не по това с колко средства разполагат родителите му! Това много се изкривява през детската призма и понякога се получават доста злобни подмятания1

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Според мен не може едно момиче на 12-15 години да е облечено като за дискотека и гримирано в училище. В чужбина повечето училища имат униформа и това не пречи на децата.

# 6
  • Мнения: 5 299
Аз също мисля, че униформите са не само практично разрешение, но и помощ за интеграцията на децата. Така децата помежду си ще се приемат по това какви хора са, а не по това с колко средства разполагат родителите му! Това много се изкривява през детската призма и понякога се получават доста злобни подмятания1

досега не бях се замисляла, но определено съм ЗА

# 7
  • Мнения: 6 155
"За" униформите съм, но кой ли ни пита нас Confused

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Всъщност против. Освен поради удобство, за което не се бях замисляла.
Тези, които ще се срамуват, ще намерят за какво да се срамуват, а и хората са различни. Залъгването, че сме равни води до раздразнение по-късно при неминуемото осъзнаване.
Унифицирането и вкарването в един калъп не ми допада. Има толкова интересни деца, а след това едни стереотипни повърхностни, да не кажа плоски в мисленето си тийнейджъри, възпитани в колективизъм (лични спомени от униформено време).

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Единственото неЩо поради което мога да кажа "ЗА" униформите е то4но това ,което е написала МАР4ЕТО .Но ина4е сьм адси против тях.Смятам ,4е децата се 4устват много по добре в "собствените" си дрехи и така са в "кожата "си.А и има друг проблем,по пьлните де4ица ,Ще се 4устват адкси некомфортно в такива униформи,заЩото с обикновенни дрехи могат да по прикрият неЩо ,но с наложените им униформи Ще се 4устват доста зле.
АЗ СьМ ПРОТИВ УНИФОРМИТЕ.

# 10
  • Мнения: 3 634
Пускайте го за гласуване в Народното събрание... да го гласуват и от другата година всички с униформи!

# 11
  • Мнения: 1 854
И аз сьм за униформите-има толкова вариации и са едно улеснение и за родителите да не мислят всяка сутрин облеклото и комбинациите....и за децата да се знае че са от сьответното учебно заведение и част от академичната среда.

# 12
  • Мнения: 5 255
"За" униформите съм, но кой ли ни пита нас Confused

ЗА, ама верно - кой ли ни пита нас  Rolling Eyes

# 13
  • на село
  • Мнения: 3 842
За.
Съпругът ми ходи с униформа на работа, ами то голям кеф.
Никога неможе да си износи  дрехите и обувките, по скоро остаряват, докато аз все нямам Wink и все купувам.
Той ме закача да съм накарала шефа да  ушие и на нас униформи.

# 14
  • Мнения: 1 100
Против и малко за... Дразни ме, когато ни смятат нас-учениците за някви овце...а сега и с еднакви униформи, съвсем ще ни вземат под един знаменател. И при това кой ще измисли модела? На едни ще им хареса на други не..  И всеки ден едно и също...аман

Общи условия

Активация на акаунт