възпалени венци

  • 110 564
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да, парадонтозата не се лекува, но с Родожила се стабилизира положението и се поддържат венците в по-добра кондиция.

# 16
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Имам същият проблем. Изписами зъболекарката - Рудожил на 8 часа по 2 за 10 дни , пасто Парадонтакс , Витамин С 3 по 2 и Тантум верде / не спрея/ за жабуркане. Каза ми , че на 6 месеца трябва да си чистя зъбният камък и през октомври и март да пия Рудожил на !2 часа по 2 за 10 дни.

# 17
  • Мнения: 490
моята зъболекарка ми изписа един гел и аз загубих листчето:)каза същщо да пия витамин С. аз затова потърсих мнение тук  и видях как се казва гелчето,благодаря Hug

# 18
  • Мнения: 2 480
Да, парадонтозата не се лекува, но с Родожила се стабилизира положението и се поддържат венците в по-добра кондиция.
Много точно казано. С Родожил се забавя процеса на разрушаване, а дали той се използва и в други случаи, когато няма пародонтоза не зная.

# 19
  • Мнения: 1 080
аз съм си купила четка за чувствителни венци-елгидиум паста за зъби антиплака-елгидиум  вода за уста-еудрил и гел-пародиум всичко това е на един производител
по принцип само с пастата и водата се справям, но когато ще ми идва цикъла не знам защо се засилва и започвам да мажа и с гела
също и паста парадонтакс розова вътре в опаковката много гадна на вкус и един зелен гел предполагам че са от един производител защото ги купих комплект
благодаря, а може ли линк  да видя четката как изглежда
не мога да намеря линк, но е с различен цвят дръжка(има розови, лилави, зелени, сини с бяло) косъмчетата са много фини и ако се загледаш при върха са раздвоени-пише лазерно разцепени

# 20
  • София
  • Мнения: 93
мале как не ги е срам да лекуват още с тоя родожил тия стоматолози...малко късно виждам темата,ама съм потресена.Аз не съм стоматолог,но от много малка имам тоя проблем и дет се вика му знам и кътните зъби.Първо Родожила за нищо не става,просто спира кървенето,но проблема остава.Докато има подут и оголен венец,Родожила няма да помогне.За момента най доброто е изрязването на меките части на венеца до твърдо.Второ ако имате коронки и то обикновени е редно да ги смените с прагови,трето четката за венците трябва да е от най меките,четвърто е задължително ползването на конец и интердентални четки за междузъбното пространство и 5то вода за уста.Всичко от което аз съм най доволна е една медицинска паста Айона и вода за уста Листерин.Айоната не се ползва всеки ден з-то е концентрат,затова аз я редувам с парадонтакса.И съм най доволна от четката на Лакалут със заострените косъмчета,другите уж ги дават меки,ама са много по твърди от нея.Тези ел четките дразнят още повече венците и ги свличат,з-то са доста по агресивни от наще движения.
А тоя скапан Родожил прави дисбактериоза навсякъде,някой с малко по слаба имунна система може да гъбяса моменталически и после има ходене по мъките.аз лично така съм се мотала после по още други доктори да си лекувам последствия от нещо което е било абсолютно излишно.

# 21
  • Мнения: 1 677
Точно щях да пиша за Листерина и за конеца за зъби и видях, че На Кашето жена му ме е изпреварила.

# 22
  • Мнения: 4 068
И аз подкрепям горните две мнения. Рудожила няма да свърши работа. Освен изброеното до тук е хубаво да се приема Пиаскледин. Това са едни капсули-екстракт от авокадо и соя. Терапията продължава 3 месеца всеки ден по една капсула. И ако след това се поддържа старателно устната хигиена процеса се стопира. Аз си направих тази терапия преди 2 години и от тогава кървене и възпаление на венците не съм видяла, а съм страстен пушач освен всичко друго.

# 23
  • Мнения: 413
На мен пък ми помогна само кюртажа на венците.
Никакви жабуркащи и тем подобни не ми помогнаха Peace
Чисто хвърляне на пари облекчават временно,стягат венците но ефекта е краткотраен.
мале как не ги е срам да лекуват още с тоя родожил тия стоматолози...малко късно виждам темата,ама съм потресена.Аз не съм стоматолог,но от много малка имам тоя проблем и дет се вика му знам и кътните зъби.Първо Родожила за нищо не става,просто спира кървенето,но проблема остава.Докато има подут и оголен венец,Родожила няма да помогне.За момента най доброто е изрязването на меките части на венеца до твърдо.Второ ако имате коронки и то обикновени е редно да ги смените с прагови,трето четката за венците трябва да е от най меките,четвърто е задължително ползването на конец и интердентални четки за междузъбното пространство и 5то вода за уста.Всичко от което аз съм най доволна е една медицинска паста Айона и вода за уста Листерин.Айоната не се ползва всеки ден з-то е концентрат,затова аз я редувам с парадонтакса.И съм най доволна от четката на Лакалут със заострените косъмчета,другите уж ги дават меки,ама са много по твърди от нея.Тези ел четките дразнят още повече венците и ги свличат,з-то са доста по агресивни от наще движения.
А тоя скапан Родожил прави дисбактериоза навсякъде,някой с малко по слаба имунна система може да гъбяса моменталически и после има ходене по мъките.аз лично така съм се мотала после по още други доктори да си лекувам последствия от нещо което е било абсолютно излишно.

# 24
  • Мнения: 4 068
Открит или закрит кюретаж? То всъщност едното без другото не може. Можеш да се жабуриш и да си пиеш Рудожила до припадък, но не минеш ли през чистене на зъбен камък и то сериозно все едно нищо не правиш.

# 25
  • София
  • Мнения: 93
totomaniak ти на какво казваш кюретаж на рязането или просто на обирането на това което е под венеца с кюрета?Щото ако е второто да знаеш след време пак ще си на тоя хал.Не се ли отреже до здраво проблема остава.

# 26
  • Мнения: 413
totomaniak ти на какво казваш кюретаж на рязането или просто на обирането на това което е под венеца с кюрета?Щото ако е второто да знаеш след време пак ще си на тоя хал.Не се ли отреже до здраво проблема остава.


Na rjzaneto, Peace
Reze se veneca do zdravo ,sled tova si me za6ixa , mina ot togava edna godina -njmam karvene ,nito lo6 dax Peace
Izvinjvam se za latinicata,ama ne6to kompa ne e v red Embarassed

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 4 025
нещо не разбирам, ако се изреже венеца, няма ли още повече да се оголи зъба

# 28
  • Мнения: 413
След като се почисти мястото и се изреже до чисто се зашива ,като самия венец се издърпва надолу .Като конците придържат венеца, докато дойде време за свалянето им.
Незнам дали го обясних добре Embarassed ама в общи линий така изглежда Embarassed

# 29
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
А това рязане не боли ли ужасно?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт