Урочасват ми детето !!!

  • 3 471
  • 23
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е на четири месеца и когато излезем на разходка срещаме много хора което разбира се е съвсем нормално.Но волно или неволно урочасват детето ми.Когато се приберем в къщи става много нервна и напрегната.Плаче непрекъснато без видимо никаква друга причина за мен.Имаме  оченце на количката но ми се струва че не е достатъчно.Вие мили мами имате ли такъв проблем и как се справяте с него?Благодаря на всички предварително!

# 1
  • Мнения: 673
Теди, това са твои внушения, такова нещо като уроки няма.
Моят син на такава възраст беше нервен по време на разходките в количка, но това се дължеше, че е легнал и не може да вижда нищо от толкова интересни неща. Като го сложех в кенгуруто, нямаше по-послушен от него. Освен това беше неспокоен на шумни места с много хора.
Може би твоето детенце се преуморява на разходките и заради това е неспокойно. Можеш да го извеждаш из паркове, където освен че е тихо и спокойно, въздухът е по-чист и няма толкова познати хора.
Успех с разходките  Stuck Out Tongue

# 2
# 3
  • Мнения: 8 163
Сестра ми ми разказа една история за някакво мюсюлманско село (Розино), където повярвала в силата на урочасването. Тя ме посъветва, дори да не вярвам в уроки, да вържа червено конче на китката на човечката.

# 4
  • Мнения: 18 542
Най-вероятно детето ти се превъзбужда от мови впечатления и за това плаче. Аз никога не съм слагала червен конец/само на погачата заради пиленето на свекърва ми/ нито пък оченца други такива. Не вярвам в подобни глупости. А и защо си мислиш, че всички са вперили погледи точно в твоето бебе и именно него са решили да урочасват?
Избий си тези глупости от главата и ще си по-спокойна.

# 5
  • Мнения: 421
Опитай със светена вода(от черква)-измиване или напръскване на лицето на бебо.От Кръстова гора си купих кръстче осветено и съм го закачила на количката.Всички тези неща са бабини девитини, както ще кажат някои, но няма да навредят дори и да не помогнат Wink

# 6
  • Мнения: 3 927
аз донякъде вярвам в т.нар. урочасване. не допускам, че хората умишлено го правят, но има някои с по-особен поглед и те определено действат на малките бебоци.
съвсем скоро минах през офиса на мъжа ми и всички искаха да се порадват на бебка. на края дойде един мъж и в момента, в който я погледна тя започна да се тръшка в количката, а мъжът сам си призна "по-добре да не я гледам, че имам лощи очи. преди време внуците ми хич не искаха да идват в мен".......

аз "профилактично" мия очите на бебка с вода като се приберем от разходка, може би за мое успокоение Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 965
Аз пък мисля, че е напълно нормално детенцето да се превъзбужда от разходката - все пак навън вижда много нови за него неща, а децата лесно се впечатляват. Това за уроките е било актуално в миналото, когато хората са търсели начин да си обяснят някои неразбираеми за тях неща (същото е с вярата в змейове, самодиви, орисници и т.н.).
А има и още нещо, над което можеш да се замислиш - става въпрос точно за окото, което си сложила. Преди години майка ми ми подари такова око и аз започнах да го нося като украшение - до момента, в който гледах по Discovery филм, в който обясниха, че то символизира "всевиждащото око на Аллах" и се отказах от него (вярваща съм, което няма нищо общо със суеверията). Ако си християнка, можеш за твое спокойствие да сложиш на детето кръстче.

# 8
  • Мнения: 3 634
Моля ви се сега... Вие сте големи, интелигентни и мислещи хора... Искате ли наистина да ми кажете, че вярвате в такива бабини суеверия като магий и уроки?

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Мама от Финландия
Моля ви се сега... Вие сте големи, интелигентни и мислещи хора... Искате ли наистина да ми кажете, че вярвате в такива бабини суеверия като магий и уроки?

Явно някои хора вярват. Бях писала преди време. Един свещеник беше казал: "Суеверие е равно на празноверие". Не мога да си обясня как хора, които се пишат вярващи в Бог може да вярват и в такива езически обичаи. Двете неща са взаимно изключващи се.

п.с. аз съм атеист от всякъде  Laughing

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Теди аз лично не вярвам в уроки въпреки, че съм чувала много истории и може да има нещо вярно, но всичко зависи до това до колко един човек се поддава на тези влияния.
Мисля, че най-добър съвет ти е дала Буболечка. Разходки на по тихи места и най-вече сега в жегите рано сутрин от 7,8 до най-късно 11 часа и късно след обяд след 17,18 часа. Моят син е на 1,8г и ние излизаме точно в тези часове. Имай в предвид ,че жегата е много изнервяща и за нас и за децата.

# 11
  • Мнения: 1 975
Ами напълно ли си сигурна че затова плаче детето???
Може да е поради някаква друга причина  Confused:

# 12
Аз пък вярвам в урочасването не като суеверие ,а от гледна точка на това ,че всеки човек излъчва положителна и отрицателна енергия и че някои хора излъчват,а други повече приемат отрицателна енергия.В този случай не знам колко помагат кръстчетата,но съм чувала че водата има свойството да отмива такава енергия.Не че и аз съм напълно убедена в това,но ми звучи по-смислено,пък и не вреди да се презастраховаш, плюс това че внушението също играе много голяма роля.

# 13
  • София
  • Мнения: 366
И моята дъщеря нервничеше като бебе. В последствие осъзнах, че просто е свикнала да е навън /родена е май месец и доста време изкрвахме в близката градинка/. Щом се застоявахме в къщи - независимо дали заради жегите или заради дъжд- и тя се изнервяше. Дали и при вас не е така?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: sun_yana
Аз пък вярвам в урочасването не като суеверие ,а от гледна точка на това ,че всеки човек излъчва положителна и отрицателна енергия и че някои хора излъчват,а други повече приемат отрицателна енергия.В този случай не знам колко помагат кръстчетата,но съм чувала че водата има свойството да отмива такава енергия.Не че и аз съм напълно убедена в това,но ми звучи по-смислено,пък и не вреди да се презастраховаш, плюс това че внушението също играе много голяма роля.


Подкрепям мнението! Само ще добавя, че децата са най-близо до финните енергийни нива /за разлика от повечето възрастни, които евентуално са запазили съвсем малка част от възможностите си да се докоснат до енергийни нива, различни от физическото - например интуиция, сънища и т.н./ Точно поради тази причина малките бебета са най-податливи на различни енергийни въздействия /наречени урочасване, когато става дума за отрицателни такива/. Аз също измивам очите на сина си след всяка разходка или след всяко гости, независимо колко доброжелателни са хората, с които сме се видели.

Общи условия

Активация на акаунт