Моп за почистване на под

  • 23 453
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте!
Четох доста в библиотеката,но не открих нужната информация.В целия апартамент имаме ламинат,почиствам го с тези обикновенните мопове,но не съм доволна.Ламината ми белее,постоянно ми се набива на очи.Във водата слагам и малко пронто.Чувала съм,че има мопове с микрофибърни кърпи,при които не се използва препарат.Съгласнасъм да си купя по-скъпа само и само да чисти,както трябва.
Ще Ви помоля да споделите опит?Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3
Включвам се в темата със същия проблем. Помагайте. Покажете с какво чистете ламината.
Ако може покажете снимки newsm12

# 2
  • Мнения: 1 176
VILEDA имат такива мопове с микрофибър. Нещо от този род например -
http://international.vileda.com/upload/0003/2765/Ultramax.jpg?1232041447
http://vileda.ca/en/mops/flat/

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
страхотни са тези на виледа и от този род - чистят перфектно само с вода . но....гадното е, че трябва да свалиш подложката, да я изплакнеш, да я изтискаш с ръце и пак да я сложиш на дръжката Sad, отвратително е- иначе чистят, да!

# 4
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 471
Виледа Ултрамакс, ако се ползва със специалната за него кофа, няма нужда да се маха да се изстисква, слага се в кофата и с натискане се изстисква идеално. Навремето вървеше и реклама точно на този продукт.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 826
И аз имам същия проблем и съм се насочила към Виледа.Единственно ме спира факта,че трябва да се изцеди на ръка.Така няма ли да остане кърпата много мокра и да се повреди ламината?Кофата е доста голяма и просто не виждам къде да я побера.

# 6
  • Мнения: 2 155
И аз имах същия проблем докато не започнах да ползвам Фрош.

# 7
  • Мнения: 3
А препарат ползвате ли? Какъв? От водата остават мацки. Ламината ми е тъмен.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
А препарат ползвате ли? Какъв? От водата остават мацки. Ламината ми е тъмен.
Използвам Пронто,аз мисля,че е от мопа.

# 9
  • Мнения: 146
Ще следя с интерес ,че скоро ми предстои търкане в новия апатрамент.

# 10
  • Мнения: 2 013
Виледа Ултрамакс, ако се ползва със специалната за него кофа, няма нужда да се маха да се изстисква, слага се в кофата и с натискане се изстисква идеално. Навремето вървеше и реклама точно на този продукт.

А може ли снимка.
И аз имам същия проблем. Досега не съм уцелила моп.

# 11
# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Знаете ли каква е цената на този моп,плюс кофа?

# 13
  • Мнения: 2 640
ама верно ли може да се изстиска качествено този Виледа моп ако е в пригодената си кофа? И от къде може да се купи комплекта?

# 14
  • София
  • Мнения: 9 826
Мопа струва около 30лв ако не ме лъже паметта.Кофата не знам колко беше.Има в Бриколаж.

# 15
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 471
Моя е от пазара Красно село за около 50 лв комплекта, но най-изгодно излиза в Метро.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 826
Моя е от пазара Красно село за около 50 лв комплекта, но най-изгодно излиза в Метро.
Доволна ли си,оставя ли следи по ламината?

# 17
  • Мнения: 2 013
Много благодаря. Почти се убедих. А колко са трайни кърпите?

# 18
  • Мнения: 1 176
Трайни са, колкото всяка друга микрофибърна кърпа.
Пере се в пералня, но в никакъв случай с омекотител или белина.
Би трябвало да продават и отделно кърпи за всеки моп.

# 19
  • Мнения: 1 650
Има такива по- хубави мопове от този на Виледа. Те са на една белгийска фирма- Линеа, но за съжаление не намерих снимки. Те имат микрофибър за мокро почистване и съответно за сухо.

# 20
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 471
Така е, добри са, но трябва да се изстискват на ръка. Затова аз ползвам Ултрамакс-а, а този на Линеа детето го ползва за сухи тренировки. newsm28

# 21
  • София
  • Мнения: 7 980
Виледата купих от Метро за около 50 лв. Пак оставя следи по пода, зависи от препарата. Иначе като удобство на самия моп - да, удобен е, не мокри много и бързо съхне.

# 22
  • Мнения: 626
Аз не съм доволна от тези на Виледа . За паркета както и да е но плочките в коридора хич не ги чисти . Препоръчайте нещо което да става за всякакви повърхности.

# 23
  • Мнения: 8 999
И ламината вкъщи, и гранитогреса на вилата почиствам само с влажен микрофибърен парцал на дръжка. От най-евтините, цената е не повече от 10 лв. Не ползвам препарати, излъсква прекрасно само с вода. Наистина се налага да го пера и изстисквам на ръка, но за 40 кв.м. не е повече от три пъти. Плакна на течаща вода, а не в кофа. Разбира се, преди да мия, минавам с прахосмукачка. И най-важното - добре изстисквам водата.

# 24
  • Мнения: 1 176
Така е, baibibi много добре го е обяснила как се чисти с такъв моп.  Микрофибърните кърпи нямат нужда от препарати, нали това им е предимството.
А кофата съвсем не е задължителна, пречка ти се в краката, трябва да я пълниш, пренасяш от стая в стая, после да я миеш, да и търсиш място за съхранение... На мен не ми е удобна.

А честно да си призная, най-удобно ми е със специалните кърпички за еднократна употреба, но скъпичко излиза...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 896
аз мия с тези неща:


не остават никакви следи - разбира се, изцеждам добре мопа от водата.


# 26
  • София
  • Мнения: 1 341




Ползвам моп от ТСМ с микрофибър от 3-4г. и съм доволна от него.
Микрофибъра струва 10лв. в Бриколаж.

# 27
  • Мнения: 2 018
Аз съм много доволна от Vileda Ultra Max с кофа за изтискване.Не оставя следи по ламината и се пере  в пералнята.

Общи условия

Активация на акаунт